Düğün Organizasyonu

Düğünde Kış Teması’nı Nasıl Yansıtabilirsiniz?

22/11/2018
Bridolog 3 dakikalık okuma
Kışın düğün yapacaklar buraya! Düğününüzde kış teması seçerek sıcacık bir ortam, birbirinden şık detaylar yaratabilirsiniz. Peki kış temasını nerelerde ve nasıl kullanmanız gerekiyor? Yazımızda sizlere bu temayı kullanabileceğiniz 5 alanı anlatıyoruz.

Genellikle çoğu çift tarafından bahar ve yaz ayları düğün yapmak için daha fazla tercih edilse de kış düğünü hayali kuranların da sayısı göz ardı edilemez. Hele ki düğün dekorasyonundaki gelişmeler ve yenilikler sayesinde artık kış düğünleri de oldukça şık ve samimi olabiliyor.

Kış denince akla kar ve doğal olarak beyaz rengi ağırlıklı olarak gelebilir. Ancak yılbaşı renkleri olan kırmızı ve yeşili de unutmamak lazım. Çam ağacının ise kışı temsil eden bir ağaç olarak düğün dekorasyonunda fazlaca kullanma alanı var. Ve bir de ışıklar. Yılbaşındaki ışıl ışıl ortamları hayal edin. İşte siz de düğününüzde kullanacağınız ışıklarla soğuk kış gününde sıcacık bir ortam yaratabilirsiniz.

Yani diyeceğimiz o ki düğününüzü kışın yapmayı planlıyorsanız ve temanızı da kışa uygun seçerseniz hem kendiniz hem misafirleriniz unutulmaz bir akşam geçirebilir. Ayrıca düğününüz gerçekleşmeden önce onları bu temanızdan haberdar ederseniz daha hazırlıklı gelebilirler. Kış davetiyeleriyle ilgili yazımızda temanızı yansıtabilecek davetiyeleri inceleyebilirsiniz. Peki kış temanızda nelere dikkat etmelisiniz, trendler neler gelin hep birlikte bakalım!

1. Dekorasyon

Bahsetmiş olduğumuz gibi ışıl ışıl bir ortam düğün alanına sıcaklık katacaktır. Örneğin cam ışıldakların sarkıtıldığı bir dekorasyon, cam şişenin içindeki yılbaşı ışıklarıyla hazırlanmış masa düzeni planlayıcıları ve yine küçük ışıklarla süslenmiş bir fotoğraf panosu oldukça şık bir görüntü yaratacaktır:

Kaynak: Hatch Marquee Hire

Çam ağacı gerek dallarıyla gerek kozalaklarıyla kış temasını tamamen yansıtan bir bitki. Bu nedenle kozalaklarını, yapraklarını ve kütüklerini dekorasyonunuzun tamamlayıcı parçaları haline getirebilirsiniz. Bir de mumlardan yararlanırsanız şık bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Örneklerine birlikte bakalım:

2. Kış Temasını Yansıtan Köşeler

Temanız ne olursa olsun buna uygun farklı köşeler yaratabilirsiniz. Örneğin, sahil düğünü yapıyorsanız parmak arası terliklerin yer aldığı bir köşe, kış düğünü yapıyorsanız battaniyelerin veya şalların bulunacağı bir köşe oluşturarak davetlilerinize hoş jestler yapabilirsiniz. Ayrıca düğününüzün kışın açık alanda gerçekleşecek bir bölümü varsa veya en azından dış çekim yapacaksanız battaniye köşesi sayesinde davetlilerin ısınmasını da sağlamış olursunuz.

Yine soğuk kış günlerinde içleri ısıtacak yiyecek ve içecek köşeleri davetlilerinizin çok hoşuna gidecektir. Mesela bir sıcak çikolata köşesi, gecenin sonunda keyifle yemek için ateşte eritilecek marshmallow köşesi gibi.

Fotoğraf: Peter Van Beever

Düğüne katılanların aynı anda tutacağı maytaplarla o kadar güzel görüntüler ortaya çıkıyor ki. Bu maytapları da üzerlerine yerleştireceğiniz güzel bir sözle bir köşeye kullanılmak üzere bırakabilirsiniz.

3. Düğün Hediyelikleri

Düğün hediyelikleri düğün temanızı en iyi yansıtabileceğiniz araçlardan biridir. Davetlilerinize anlamlı bir düğün hediyesi vermek isterseniz ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Kış temanızla ilgili verebileceğiniz hediyelere de birlikte bakalım.

İlk olarak onlara dikmeleri için küçük çam ağacı fidanları verebilirsiniz. Böylece diktiklerinde sizi anımsatacak bir ağaçları olmuş olur.

Sıcak çikolatayı düğün hediyeniz olarak da kullanabilirsiniz. Güzel tüpler içine yerleştirerek davetlilere verebilirsiniz.

Hediyeleriniz hem hoş görünsün hem de düşük maliyetli olsun istiyorsanız üzerine aşağıdaki yazı gibi (“Aşkın kalbinizi ısıtmasına izin verin”) hoş bir söz yazarak süslenmiş bir kozalak hediye edebilirsiniz. Unutmayın, davetlilere küçük küçük birden fazla hediye de sunabilirsiniz.

Son dönemde oldukça popüler olan “Hangover Kit”lerin kış temasına uygun olanını hazırlayarak da davetlilerin yüzünü gülümsetebilirsiniz.

4. Çift Aksesuarları

Kış temanızı üzerinizde de yansıtmaya ne derseniz? Gelin kar tanelerini anımsatan bir saç aksesuarı, damat ise kış çiçeklerinden oluşan bir yaka çiçeği kullanabilir. Ayrıca damat yaka çiçekleriyle ilgili yazımızı okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Fotoğraf: Steve Cowell Photo

5. Çift Fotoğrafları

Düğün gününüzde çift olarak çektireceğiniz fotoğraflarda kış temasının yansımasını sağlayabilirsiniz. Burada üzerinize alacağınız tüylü bir ceket hoş bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Hele bir de o gün dışarıda kar yağıyorsa hiç üzülmeyin. Muhteşem fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Hava kararmış olsa bile biraz üşümeyi göze alarak dışarı çıkıp birbirinden güzel fotoğraflar çektirin!

6. Düğün Pastası

Düğün pastanızda da kış temanızı yansıtmanız oldukça mümkün. Örneğin kışın renkleri olan kırmızı, yeşil ve koyu renkleri pastanızda kullanabilirsiniz. Bizce naked cakeler de kış düğünlerinde oldukça hoş görünüyor. Naked cake’lerle ilgili yazdığımız yazıya linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazılar