Güzellik & Bakım

Fucidin Krem Ne İşe Yarar, Neden Kullanılır?

01/04/2023
Bridolog 1 dakikalık okuma

Fucidin Krem, çeşitli cilt enfeksiyonlarına neden olan bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisi için kullanılan bir antibiyotik krem. Birçok cilt probleminin tedavisine yardımcı olan Fucidin krem hakkında daha detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edin!

Fucidin Krem Nedir?

Eczanelerde satılan bir antibiyotik ilaç olan Fucidin krem, 20 miligram fusidik asit, 0,04 mg butilhidroksianisol ve 111 mg setil alkol içeriyor. Bu aktif bileşenler sayesinde, bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarını hızlı bir şekilde tedavi ediyor. Antibakteriyel özellikleri ile Fucidin Krem, özellikle akne, sivilce ve uçuk tedavisinde kullanılıyor.

fucidin krem

Fucidin Krem Ne İşe Yarar, Niçin Kullanılır?

Antibiyotik içeren kremlerden biri olan Fucidin Krem, çeşitli cilt problemleri için kullanılır. Yaralar, kesikler, hafif yanıklar, arı veya böcek sokmaları, sivrisinek ısırıkları, sivilce izleri, sivilceler ve akneler, yara izleri, gibi birçok durumda doktorlar tarafından reçete edilebiliyor. Bu krem, ciltte meydana gelen bakteriyel enfeksiyonları tedavi ederek, enfeksiyonun yayılmasını engelleyebilir ve cildinizin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilir.

Fucidin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Fucidin Krem'in kullanımı sırasında nadir de olsa bazı yan etkiler görülebiliyor. Bu olası yan etkileri aşağıda sıraladık;

  • Karın ağrısı
  • Nefes almada güçlük
  • Yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik
  • Ciltte hassasiyet
  • Deride döküntü veya kaşıntı

Eğer bu yan etkilerden herhangi birini fark ederseniz, mutlaka bir uzmana danışmalısınız. 

fucidin krem

Fucidin Krem Etkisini Kaç Günde Gösterir?

Fucidin Krem'in etkisi, kullanım amaçlarına ve ciltteki enfeksiyonun şiddetine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Fucidin kremin etkisini görmek için doktorunuzun önerdiği şekilde düzenli bir şekilde uygulamalısınız. 

Fucidin Krem Sivilce için Kullanılır mı?

Fucidin krem, güçlü antibakteriyel özellikleri sayesinde ciltte ve altındaki enfekte bölgelerdeki bakterileri etkili bir şekilde yok eder. Bu da sivilcelerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Ancak, sivilceler gibi cilt problemleri için ilaç kullanmadan önce, doktorunuza danışmanız oldukça önemli.

*Bu yazı tıbbi bir tavsiye niteliğinde değildir. Ürünleri kullanmadan önce ilk olarak uzman hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.

Önerilen Yazılar