Firma Destinasyonu

En İyi Düğün Fotoğrafçıları    

Düğün gününüzden size kalacak en güzel ve kalıcı hatıralar, yaşadığınız o özel anların ölümsüzleştirildiği düğün fotoğraflarınız olacak. Üzerinden yıllar geçse de düğün fotoğraflarınız o günün tüm mutluluğunu, heyecanını, telaşını size hatırlatacak. Bu yüzden en özel gününüzü tüm detaylarıyla, güzel bir perspektiften hatırlayabilmeniz için bizim size önerimiz, sizin için doğru olan düğün fotoğrafçısını bulmanız. :)

En İyi Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?    

Düğün fotoğrafçınızı seçmeden önce ilk yapmanız gereken şeylerden biri, başarılı ve profesyonel düğün fotoğrafçılarını araştırmak. Sonrasında, bu fotoğrafçıların geçmişte yaptıkları çekimleri, yani portfolyolarını incelemelisiniz. Her düğün fotoğrafçısının kendine özgü bir tarzı olduğunu unutmayın ve bu tarzın size hitap ettiğinden emin olun! Örneğin bazı düğün fotoğrafçıları daha klasik tarzda çekimler ve kareler ortaya çıkarırken, bazıları daha modern, bazılarıysa daha doğal çizgide fotoğraflar ortaya çıkarıyor olabilir. Hayalinizdeki gibi kareler elde edebilmek için her şeyden önce düğün fotoğrafçınızın tarzının size hitap etmesi gerektiğini unutmayın.

Düğün fotoğrafçısı seçiminde çok önemli diğer bir nokta da düğün fotoğrafçınızla birbirinizi ve karşılıklı olarak beklentilerinizi anlıyor olmanız! Düğün fotoğrafçınızla düğün öncesi yapacağınız görüşmelerde onlara ne istediğinizi doğru bir şekilde aktarmalısınız. Düğün gününüzde en heyecanlı, belki de en stresli anlarınızda yanınızda hep düğün fotoğrafçınız olacağı için enerjilerinizin tutması ve fotoğrafçınızla iyi anlaşıyor olmanız tahmin ettiğinizden çok daha önemli!

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Nasıl Belirlenir?   

Düğün fotoğrafçısı seçiminde en önemli faktörlerden biri de hiç şüphesiz ki fiyatlar. Peki düğün fotoğrafçısı fiyatları neye göre belirleniyor? Fotoğrafçı fiyatlarının pek çok etkene göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Her şeyden önce, istediğiniz işin kapsamı fiyatın belirlenmesinde en büyük etken. Örneğin düğün gününüzü evden çıkışınızdan, hazırlık aşamalarınıza, düğün ve after party anlarına kadar her anıyla fotoğraflayan “düğün hikayesi” konsepti son yılların en popüler tercihlerinden biri. Düğün hikayesi çekiminde fotoğrafçınız tüm gününü sizinle geçirdiğinden bu çekim tarzının fiyatı genellikle yalnızca düğün esnasında yapılan fotoğraf çekimlerine göre daha yüksek oluyor.

Düğününüzden önce “save the date” çekimi veya düğününüzden sonra “trash the dress” çekimi yaptırmak isterseniz bunu ve maliyetlerini de fotoğrafçınızla mutlaka konuşun!

En Güzel Gelin Damat Pozları için Önerileri    

Düğün günü fotoğraflarınızın o güne özel olmasının tek kötü yanı en güzel kareleri yakalamak için sınırlı süreniz olması. Bu sınırlı süreyi en doğru şekilde kullanabilmek için vereceğiniz pozlar konusunda biraz ipucu çok işinize yarayacak. Doğru düğün fotoğrafçısıyla anlaştığınız takdirde bu yönlendirmeleri fotoğrafçınızın yapacağından eminiz, ama biz öncesinde yine de size birkaç ipucu verelim!

Size verebileceğimiz en büyük ipuçlarından biri, objektif karşısında mümkün olduğunca rahat ve doğal olmanız. Bunun kolay olmadığını biliyoruz, ancak etrafınızdaki herkesi ve fotoğrafçıyı unutup doğal, içten ve samimi olmayı deneyin. Bunun için ortamda sizi strese sokacak şeyler olmamasına dikkat etmeniz gerektiğini de hatırlatalım.

Ve özellikle gelin adaylarının dikkatin çekeceğini düşündüğümüz iki önerimiz daha var! Birincisi, poz verirken çenenizi hafifçe kaldırın ve omuzlarınızı indirin. Böylece fotoğraflarda boynunuz daha uzun çıkacak ve gıdınız kaybolacak. İkinci olarak da, mümkün olduğunca dik durmaya çalışın. Unutmayın, dik durmak boyunuzun daha uzun durmasını sağlayacak ve vücudunuzu duruşunu baştan aşağıya güzelleştirecek.

En güzel gelin damat pozları için diğer ipuçlarımızı merak ediyorsanız sizi buraya alalım!

Düğün fotoğrafçınızı seçmeden önce dikkat etmeniz gereken noktaları sizin için sıraladık. Düğün gününüzden elinize kalan en kalıcı anılarınızın hayalinizdeki gibi olması için bu önerilerimize mutlaka kulak vermenizi öneririz. Düğün gününüzdeki en önemli görevlerden birine sahip olacak düğün fotoğrafçınıza karar vermeden önce mutlaka güvenilir ve profesyonel düğün fotoğrafçılarıyla iletişime geçin ve sizin için doğru olan düğün fotoğrafçısıyla anlaşın!