Güzellik & Bakım

Travazol Krem Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

01/04/2023
Bridolog 2 dakikalık okuma

Travazol krem, cilt üzerindeki etkileri ile son dönemlerde oldukça popüler. Travazol krem, genellikle mantar enfeksiyonlarına ve ciltteki kaşıntılı rahatsızlıklara karşı kullanılan bir ilaç. Bu krem, içeriğinde bulunan maddeler sayesinde ciltteki mantar ve enfeksiyonlara karşı etkili bir koruma sağlar. Peki, travazol krem nasıl kullanılır ve nelere dikkat edilmeli? Tüm bu soruların yanıtlarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Travazol Krem Nedir?

Travazol krem, ciltteki egzama, mantar, kaşıntı, kızarıklık ve ağrılı iltihap gibi durumlarda kullanılan bir tür medikal krem. Eczanelerde satılan bu krem, ciltte oluşan mantar ve bakteri rahatsızlıkları için kullanılıyor. Ancak, Travazol kremin doktorunuza danışmadan kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Aktif bileşenleri izokonazol nitrat ve diflukortolon olan Travazol krem, vazelin, sorbitan  stearat, likit parafin, polisorbat, setostearil alkol ve distile su içeriyor. Bu bileşenler, cildin enfekte olan bölgesine uygulandığında mantar enfeksiyonlarının tedavisinde yardımcı oluyor.

travazol krem

Travazol Krem Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Travazol krem, pek çok cilt hastalığının tedavisinde kullanılan etkili bir krem. Bu özelliği ile   adından sıkça söz ettiren Travazol krem, cildin enfekte olan bölgesindeki mantar ve bakterileri yok ederek, kaşıntı, kızarıklık, egzama gibi rahatsızlıkları hafifletmeyi sağlıyor. Ayrıca, düzenli kullanıldığında enfeksiyonların iyileşmesine yardımcı oluyor. Ancak Travazol kremin küçük yaşlarda görülen su çiçeği ve kızamık gibi hastalıklar için kullanılması önerilmiyor.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Travazol krem, günde 2 kez cilde uygulanabiliyor. Genel olarak, 2 haftadan fazla kullanılmaması tavsiye edilen bu kremi, mutlaka doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Travazol Krem Nerelere Kullanılır?

Çeşitli cilt hastalığının tedavisinde yardımcı olan bu kremi şu alanlarda kullanabilirsiniz;

  • Pişik tedavisinde oldukça etkili olan Travazol krem, cilde uygulandığında bölgenin iyileşmesine yardımcı olur ve cildi rahatlatır. 
  • Travazol kremin diğer bir kullanım alanı ise cilt lekeleri. İçerdiği bileşenler sayesinde Travazol krem, cildi besler ve iyileştirir. Bu sayede ciltteki leke görünümü azaltmaya veya gidermeye yardımcı olabilir.
  • Travazol krem, ayak mantarı tedavisinde de kullanılabiliyor. Travazol kremi günde iki kez uygulayarak, kaşıntıyı ve mantarı giderebilirsiniz. 
  • Travazol kremi, iltihaplı sivilcelerin tedavisi için kullanabilirsiniz. Bunun için Travazol kremi temiz cildinize ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz.

Travazol Krem Günde Kaç Kere Kullanılır?

Reçete ile satılan Travazol kremin günde 2 kez kullanılması öneriliyor. Ancak, kremin günde kaç kez uygulanması gerektiği cilt sorununa göre değişiklik gösterebileceğinden kullanmadan önce mutlaka doktora danışmanızı öneriyoruz. 

travazol krem

Travazol Krem Neden Yanma Yapar?

Travazol krem, bazı durumlarda yanma hissine yol açabiliyor. Bu durum, ciltteki hassasiyet veya alerjik reaksiyona bağlı olabilir. Eğer yanma şiddetli ise kullanımı bırakmalı ve bir uzmana danışmalısınız.

Travazol Uçuğa İyi Gelir mi?

Kızarıklık, kaşıntı ve mantar enfeksiyonları için kullanılan bir medikal krem olan Travazol, uçuğa iyi gelmez. Bu nedenle de Travazol krem uçuk tedavisi için önerilmez. Aksine uçuk olan bölgeye uygulandığında uçuğun kötüleşmesine yol açabilir.

Travazol Krem Yüze Sürülür mü?

Travazol krem yüze sürülebilir, ancak uygularken göz çevresinden kaçınmalısınız. Bu bölgelere temas halinde, tahriş, yanma veya kaşıntı gibi istenmeyen yan etkiler oluşabilir. 

*Bu yazı tıbbi bir tavsiye niteliğinde değildir. Ürünleri kullanmadan önce ilk olarak uzman hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.

Önerilen Yazılar