Firma Destinasyonu

Düğün Organizasyon Firması Nasıl Seçilir?

Hayalinizdeki düğünü planlamak, bu süreçte tüm detaylarla ilgilenmek ne yazık ki pek kolay olmayabilir. Bu noktada çoğu çift gibi siz de düğün organizasyonu konusunda tecrübeli profesyonel bir düğün organizasyon firmasıyla çalışmayı düşünebilirsiniz. Düğün organizasyonu alanında hizmet veren şirketlerden alacağınız destek hem hayallerinizdeki düğünü yaratmak hem de yola çıkarken maliyetlerinizi belirlemek açısından çok işinize yarayacaktır.

Peki düğününüzün planlaması konusunda en büyük etkiye sahip olacak firmayı nasıl seçmelisiniz? Bu konuda sizin için bazı önerilerimiz var! 

Öncelikle sizin tarzınıza hitap ettiğiniz düğün organizasyon firmalarını araştırmaya başlayın. Firmaların geçmişteki işlerini inceleyip bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Seçenekleriniz arasındaki düğün organizasyon firmasının düğününüzü yapmayı planladığınız mekânda daha önce güzel işler çıkarmış olması da bir avantaj, bunu da mutlaka aklınızda bulundurun!

Düğün Organizasyonu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Düğün organizasyonu firmanızı seçerken en önemli ölçütlerinizden biri de şüphesiz ki fiyatlar. Düğün organizasyonu konusunda almak istediğiniz hizmetlerin kapsamı ve düğününde olmasını istediğiniz detaylar düğün organizasyonu fiyatlarının belirlenmesindeki en büyük etkenler. 

Örneğin düğün dekorasyonunuz için seçtiğiniz çiçekler, bitkiler, masalar, sandalyeler, şamdan, vazo, mum gibi masa süslemeleri, düğün mekânında yapılacak değişiklikler (zemin giydirmesi, gelin yolu yapılması, vb.) ilk etapta maliyetlerinizi ortaya çıkarırken belirleyici olacaktır. Bunlara ek olarak düğününüzde kullanılacak ses ve ışık sistemleri, orkestra ve DJ, dans şovları, davetlilerinize vereceğiniz hediyelikler, masalardaki isim kartları ve daha birçok detay organizasyon şirketinizin size sunduğu paketin içinde olabilir. Bu noktada yapmanız gereken, hangi hizmetleri organizasyon şirketinden almak istediğinize, hangilerini ise kendiniz organize etmek istediğinize karar vermek.

Düğün Organizasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Düğün gününde stres seviyenizi ve herhangi bir olumsuzluk yaşama ihtimalini en aza indirmek adına düğün öncesi düğün organizasyon firmanızla toplantılar yaparak tüm detayları netleştirmenizi öneririz. Ayrıca, düğününüzde kullanılacak malzemeleri, çiçekleri önceden görmek de düğün günü beklentileriniz dışında bir sonuçla karşılaşma ihtimalinizin önüne geçecektir. 

Düğün organizasyon firmasıyla düğün öncesinde konuşarak düğün günü yapılacak tüm işleri bir zaman çizelgesine oturtmanızı öneririz. Örneğin düğün mekanına kaçta gelinecek, mekanın süslemesi ne zaman başlayacak ve bitecek, fotoğraf çekimleri ne zaman yapılacak gibi detayları bu çizelgeye eklemek düğün gününde hayatınızı çok kolaylaştıracak.

Düğün Organizasyonu Malzemeleri Nelerdir?

Düğün organizasyonunda kullanacağınız çok fazla detay var! Masalar, sandalyeler, tabaklar, bardaklar, vazolar, şamdanlar, çiçekler, lambalar, diğer aydınlatmalar bunlardan sadece birkaç tanesi.

Peki bunları nasıl temin edebilirsiniz? Bir düğün organizasyon firmasıyla çalışmıyorsanız, bunları kendiniz bu ürünleri satan mağazalardan veya toptancılardan satın alabilir veya organizasyon firmalarından kiralayabilirsiniz. Kalabalık bir düğün planlamıyorsanız bu seçenek çok zahmetli olmayabilir ancak kalabalık bir düğünde tüm düğün organizasyonu malzemelerini sizin temin etmenizin biraz zahmetli olacağını tahmin ediyoruz.

Düğün organizasyonu konusunda tecrübeli bir firmayla çalışıyorsanız onlar sizin için bu malzemeleri temin edecektir. Şirketler profesyonel olarak bu işle uğraştıkları için de bu malzemeleri daha kolay, hızlı ve genellikle daha uygun fiyatlara temin etme olasılıkları olacaktır.

Düğün Organizasyonu Fikirleri

Düğün organizasyonu konusunda karar vermeniz gereken en önemli nokta tabii ki seçeceğiniz konsept ve detaylar! Örneğin klasik tarzda bir düğün mü istiyorsunuz, ne tarz masa süslemeleri sizi yansıtıyor, dans şovları gibi özel detaylara yer verecek misiniz gibi birçok soruyu yanıtlamanız gerekiyor.