Firma Destinasyonu

Gelinlik Firmaları Bridolog’da!

Gelinlik seçimi gelinlerin genelde en heyecanlandığı ve en zorlandığı süreçlerin başında geliyor.

Çoğu gelin çocukluğundan itibaren gelinlikle hayaller kurmaya başlıyor ve o özel gün geldiğinde de en güzel ve özel gelinliğin kendisinde olmasını istiyor. Gelinlik seçimi bu kadar kritikken gelinlerin doğru tasarımcılarla buluşturulması oldukça önemli. Burada da Bridolog devreye giriyor! 

Bridolog gelinleri en iyi ve kaliteli Türk tasarımcılarla aynı platformda buluşturuyor. İşinde oldukça başarılı tasarımcıları ve onların koleksiyonlarını görmek, iletişim bilgilerine ulaşmak ve onlardan ücretsiz fiyat teklifi almak için yukarıdaki firmalara göz atabilirsiniz. 

Gelinlik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gelinlik fiyatlarının belirlenmesinde en büyük rol oynayan kumaş ve işlemeler. Kumaşın kalitesi ve miktarı arttıkça gelinliğin de fiyatı artıyor. Aynı zamanda işlemeli veya dantelli gelinlikler de düz kumaş gelinliklere göre daha yüksek ücretli oluyor. Tabii yine işlemede kullanılan materyaller, hazır işleme mi elle işleme mi olduğu, dantelin kalitesi gibi detaylar fiyatın belirlenmesinde etkili. 

Ayrıca bazı modacıların ve modaevlerinin hazır koleksiyonları bulurken aynı zamanda kişiye özel dikim de yapabiliyorlar. Kişiye özel dikimde istediğiniz tüm ayrıntılar, özel detaylar gelinliğinizde bulunabiliyor, ancak bu seçeneğin de gelinlik fiyatını arttırdığını söylemeliyiz.

Gelinlik Kesimleri 

Gelinliğin kol kesiminden, etek kesimine, sırt kesiminden, yaka kesimine kadar birçok detayı mevcut. Ancak gelinler arasında genellikle ilk olarak etek kesimine karar veriliyor. En çok gördüğümüz gelinlik etek kesimleri arasında ise prenses kesim, A kesim, balık kesim ve düz kesim başta geliyor.

Gelinlik etek kesimine karar verirken ilk olarak vücut tipinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Kadınlarda vücut tipi yaygın olarak dörde ayrılmakta: elma, armut, kum saati ve dikdörtgen. Örneğin armut vücut yapısına sahipseniz, vücudunuzun alt kısmında toplanan kilolarınızı prenses kesim veya A kesim gelinlikle kamufle edebilirsiniz. Eğer kum saati vücut tipine sahipseniz vücudunuzun kıvrımlarını balık kesim gelinlik çok güzel bir şekilde gösterecektir.

Vücut tipinize en uygun gelinlik kesimini öğrenmek için hazırladığımız Gelinlik Etek Kesimleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler başlıklı yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde düğün mekanınızı ve temanızı da gelinlik kesimine karar verirken göz önünde bulundurmanız önemli. Örneğin sahil düğünü yapacaksanız, size taşıması zor gelecek ve gereğinden fazla gösterişli gözükecek prenses kesimden kaçınmanız doğru olacaktır.

Eğer düğün temanızı bohem olarak belirlediyseniz de daha düz veya balık kesim modeller temanızı yansıtmanızda yardımcı olacaktır.

Dantel, balık kesim gelinlik modelleri için Dantel Detaylı 5 Farklı Balık Gelinlik Modeli yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ancak salon düğünüyle evlenecekseniz size daha gösterişli bir görünüm kazandıracak prenses veya A kesim bir gelinlik tercih edebilirsiniz.

En İyi Gelinlik Tasarımcıları

İşte geldik en heyecanlı ve önemli kısma! Türkiye'de gelinlik tasarımı konusunda oldukça başarılı ve deneyimli tasarımcılar mevcut. Bunlar arasında Begüm Salihoğlu, Nikan Peker, Züleyha Kuru, Çağteks, G Bride ve Bridelymade öne çıkıyor. Ancak bu tasarımcıların dışında da birçok yetenekli tasarımcı bulunmakta.