Firma Destinasyonu

En Çok Tercih Edilen Gelin Saçı Modelleri

Hayatınızdaki en özel anlardan biri olan düğün gününüzde makyajınızın ve saçınızın mükemmel olmasını istemek en doğal hakkınızdır. Ancak, bu özel günlerde seçim yapmak kolay değildir, özellikle her sene saç modellerinde yeni trendlerle karşılaşmak seçimi zorlaştırabilir.

En çok tercih edilen modellerden biri saçların doğal dalgalarla açık bırakılmasıdır. Bunun yanında klasik olarak adlandırılan örgülü veya toplu saç modelleri de popülerliğini korumaktadır. Ancak gelin topuzlarının modası asla geçmemektedir; özellikle dağınık ve ensede yapılan topuzlar oldukça tercih edilmektedir.

Gelin saçı modeline karar verirken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri gelinliğinizin modelidir. Klasik bir gelinlikle modern ve abartılı saç modellerinden kaçınılmalıdır. Ayrıca düğünün tematik bir yapıya sahip olması, saç modeli seçimini de etkileyebilir. Özellikle vintage, rustik veya bohem temalar gibi popüler temalar için saçınızın bu temalara uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Gelin Saçı Nasıl Yapılır?

Gelin saçınızı yaparken profesyonel bir saç tasarımcısına danışmanız önerilir. Seçtiğiniz modelleri ve düğünün detaylarını paylaştıktan sonra saç tasarımcısı size en uygun modeli sunacaktır. Ancak düğün gününden önce prova yapmak sürprizlerle karşılaşmamanız için önemlidir.

Gelin Saçına Hangi Aksesuarlar Takılır?

Gelin saç aksesuarları arasında duvak en popüler olanıdır. Ancak son dönemlerde taç, toka gibi birçok farklı aksesuar da tercih edilmektedir. Eğer sade bir saç modeli tercih ediyorsanız, gösterişli bir aksesuarla bunu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca özel üretim aksesuarlarla da kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Gelin Saçı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gelin saçı fiyatlarını belirleyen faktörler arasında:

  • Saç tasarımcısının düğün günü mekâna gelip gelmeyeceği,
  • Saç tasarımcısının tüm gün düğünde olup olmayacağı,
  • Birden çok saç modeli tercih edilip edilmeyeceği,
  • Gelinden başka birinin saçının yapılıp yapılmayacağı yer alır.

Gelin Saçı Rengi Nasıl Belirlenmelidir?

Gelin saç rengi genelde saç modellerinin kendisini göstermesi konusunda etkili oluyor. Örneğin balyajlı bir saç renginiz varsa dağınık modeller, örgü ve dağınık topuz kendisini daha çok belli edecektir. Koyu bir saç renginiz varsa açık bırakılan, iri dalgalı saçlar ve sıkı topuzlar çok şık görünebilir.

Ancak dikkat etmeniz gereken şey, düğünden çok kısa süre önce saçınızda radikal bir değişiklik yapmamanızdır. Eğer büyük bir değişim yapmayı planlıyorsanız, mutlaka düğününüzden birkaç ay önce saçınızı boyatarak içinize sindiğinden emin olun.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelin makyajı da seçtiğiniz saç modeli kadar önemlidir. Gelin makyajınıza karar verirken gelinliğinizi, düğün mekânınızı, temanızı ve yüz şeklinizi göz önünde bulundurmalısınız. Makyaj konusunda profesyonel bir makyaj sanatçısıyla çalışmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Yüzünüzde beğenmediğiniz yerler varsa profesyonel makyaj sanatçısı uyguladığı ufak hilelerle düğün günü tam da istediğiniz gibi görünmenize yardımcı olacaktır.

Türkiye'nin en iyi makyaj sanatçıları ve yaptıkları işler için yukarıdaki firma profillerine göz atmayı unutmayın.

Gelin Göz Makyajı Önerileri

Göz makyajı çok fazla çeşitlilik gösterebiliyor. Kimi gelin daha hafif bir göz makyajı tercih ederken, kimi gelin çok daha yoğun, gözü belli eden bir makyajı tercih ediyor ve kimisi ise belirgin bir eyelinerla göz makyajını tamamlıyor.

Göz makyajınıza karar verirken gelinliğinizin tarzı çok önemlidir. Sade, hafif dalgalı bir gelinlik tercih ediyorsanız, yoğun bir göz makyajıyla o zarif görüntüyü bozmamalısınız. Genellikle yoğun göz makyajını salon düğünlerinde tercih etmenin doğru olduğunu söyleyebiliriz. Birbirinden güzel gelin makyajları için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelin Makyajına Ruj Önerileri

Gelinler genellikle daha doğal ve nude tonlarda makyaj tercih ediyor. Bunun sebebi, beyaz gelinliğin içinde daha saf bir görüntü elde etmek istemeleridir.

Eğer yoğun bir göz makyajı yaptırmak istiyorsanız, koyu renk rujlardan uzak durmalısınız. Hafif bir göz makyajıyla ise genellikle şeftali ve pembe tonlarında rujlar zarif bir görüntü yaratır. Koyu renklerdeki rujları (örneğin kırmızı veya bordo) genellikle oldukça sade ve düz kesimli gelinliklerle tercih etmelisiniz. Özellikle vintage bir düğün temanız varsa ve düğünde bordo/kırmızı renkler hakimse, görüntünüzü bordo bir rujla tamamlayarak daha marjinal bir görüntü elde edebilirsiniz.