Güzellik & Bakım

Expigment Krem Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

25/03/2023
Bridolog 3 dakikalık okuma

Expigment krem, iltihaplı sivilcelerden kalan lekeler, siyah nokta sonrası renk eşitsizlikleri gibi birçok nedenle ciltte oluşan lekeleri gidermeye yardımcı olan güçlü cilt kremleri arasında yer alıyor. Cilt tonunu eşitleyerek leke görünümünü hafifleten kremin cilde faydaları bununla da sınırlı değil. Expigment krem hakkında merak ettiğiniz tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Expigment Krem Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Expigment krem, daha çok deri yüzeyinde bulunan lekeleri yok etme amacıyla kullanılıyor. Güneş lekeleri, çiller, sivilce izleri ve koyu renkli halkalar gibi derinin üst tabakasındaki izleri etkili bir şekilde gideriyor. Sosyal medyada da adından sıkça söz ettiren bu krem, özellikle cilt lekelerinden şikayetçi olanlar tarafından düzenli şekilde kullanıldığında ciltteki lekelerin görünümü yok ederek pürüzsüz bir cilde kavuşmayı sağlayan mucizevi bir etkiye sahip. Eczanelerde reçete ile satılan Expigment kremin Mart 2023 güncel fiyatı ise 42 TL.

expigment krem

Expigment Krem Nasıl Kullanılır?

Expigment kremi cilt lekelerinizi gidermek için günde 2 kez kullanmanız yeterli.  Ancak kremi kullanmadan önce cildinize uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat edin. Ek olarak, kremi uygulayacağınız bölgenin ıslak olmaması gerekiyor. Kremi uyguladıktan hemen sonra en az 2 dakika kadar hafifçe ovalayın.

Expigment kremin leke giderici etkisinden en iyi sonucu almanız için en az 2 ay boyunca düzenli bir şekilde kullanılması gerekiyor. Ancak, 2 ay düzenli olarak uygulamanıza rağmen leke olan bölgelerde belirgin bir değişiklik görmediğinizde krem kullanımına devam etmeniz önerilmiyor. Krem kullanımının detayları hakkında doktorunuza mutlaka danışmanız gerektiğini de belirtelim. 

Expigment Kullanım Sonrası Ne Zaman Soyulma Olur?

Expigment kremin soyucu özelliği bulunur ve bu özelliği sayesinde cilt beyazlatıcı ve renk eşitleyici etki gösterir. Expigment kremi uyguladıktan itibaren soyulma ve kızarıklık gibi durumlar görülebilir.

Expigment Sonrası Yanma ve Kızarıklık Ne Zaman Geçer?

Expigment kremi uyguladıktan sonra yanma ve kızarıklık gibi durumlar görülebilir ve bunlar kremin özellikleri arasında kabul edilir. İlk uygulamadan itibaren soyulma, tahriş ve kızarıklık yapabiliyor. Bu durum hafif ise normal olarak kabul ediliyor ve yaklaşık 10 gün içinde önemli ölçüde azalııyor. Ancak, kızarıklığın ve tahrişin aşırı olduğu durumlarda kremi kullanmayı bırakmalı ve bir uzmana bu durumu danışmalısınız.   

Expigment Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Güçlü bir cilt lekesi giderici bir krem olan Expigment, bazı kişilerde yan etkilere sebep olabiliyor. Bu durum cilt tipinize veya cilt hassasiyetinize göre değişiklik gösterebiliyor. Expigment kremin yan etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Ciltte şişlik, döküntü, baş dönmesi, kaşıntı
  • Nefes almada zorluk, deride batma hissi, kızarıklık, kuruluk
  • Ciltte kaşıntı. Bu kaşıntı sizi rahatsız edecek şekilde ise kremi kullanımını durdurmalısınız.
  • Cildinizde içi sıvı dolu kabarcıklar
  • Deride çatlamalar
  • Uygulanan bölgede, mavi ya da siyah renkli koyuluk oluşumuna sebep olabilir.

Expigment Krem Kaç Günde, Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

Expigment kremin etki süresi cilt tipine ve cilt sorununa bağlı olarak değişebiliyor. Ancak, genel olarak Expigment kremin cilt lekelerini gidermek en az 2 ay boyunca kullanılması gerekiyor. Bu nedenle bu kremi günde 2 kez en az 2 ay boyunca düzenli olacak şekilde uygulamalısınız.

expigment krem

Expigment ve Acnelyse Birlikte Nasıl Kullanılır?

Expigment ve Acnelyse kremi birlikte kullanmak için öncelikle doktorunuza danışmanız önerilir. Genel olarak, Acnelyse sivilce tedavisi için kullanılırken, Expigment cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur. Acnelyse, retinoik asit içeren bir kremdir ve sivilceleri tedavi etmek için kullanılır. Expigment ise içerdiği hidrokinon maddesi ile cilt lekelerini hafifletmek için kullanılır.

Acnelyse'i gece yatmadan önce, temizlenmiş ve kurulanmış cildinize uygulayabilirsiniz. Expigment'i ise gündüzleri uygulayabilirsiniz.

Bu iki kremi bir arada kullanmadan önce, her ürünü ayrı ayrı uygulayarak cildinizin her bir ürüne nasıl tepki verdiğini test edebilirsiniz. Cildinizin hassasiyetine bağlı olarak, iki kremi bir arada kullanmanız uygun olmayabilir.

Expigment 2 ile Expigment 4 Arasındaki Farklar Nelerdir?

Expigment 2 ve Expigment 4 arasındaki en önemli fark, içerik bakımından %2'lik Expigment'in daha hafif olması. Expigment krem %4 ise, bahsedilen içeriğindeki hidrokinon oranı %4'tür. Genellikle, yüzdeki lekelerin durumuna bağlı olarak, Expigment krem %2 ile başlanır ve daha ciltteki leke oranı daha yüksek ise Expigment krem %4'e geçilir.

*Bu yazı tıbbi bir tavsiye niteliğinde değildir. Ürünleri kullanmadan önce ilk olarak uzman hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.

Önerilen Yazılar