Düğün Fotoğrafları

En Güzel Gelin Damat Pozu Nasıl Verilir?

16/04/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Herkesin düğünle ilgili en çok önem verdiklerinin başında düğün fotoğrafları geliyor. Düğün fotoğrafları aslında koca bir emek ve koşuşturmacanın ardından elde kalan en değerli şeylerden biri :). Düğün gününe geri dönülüp baktığında yaşanılanlar, ayrıntılar hep fotoğraflar sayesinde canlanıyor. Bu nedenle sınırlı bir süreniz varken fotoğraflarda çift olarak güzel çıkmak için size güzel ipuçlarımı

En Güzel Düğün Pozları için İpuçları

En etkileyici ve en içinize sinecek düğün fotoğraflarını çektirebilmeniz için sizlere 6 adet ipucumuz var. Ayrıca güncel trendlere göre mutlaka bulunması gereken 20 düğün fotoğrafı yazımız için de buraya tıklayabilirsiniz!

en gelin damat pozları

Profesyonel Düğün Fotoğrafçıları ile İletişime Geçin

Birbirinden güzel düğün fotoğraflarına sahip olmanızda en büyük görev düğün fotoğrafçılarına düşüyor. Sizi olabildiğince rahat hissettirmek, doğal kareler sağlamak, en güzel açıları bulmak onların görevi.

en gelin damat pozları

Bu nedenle en içinize sinen fotoğrafçıyla çalışmanız, kendinize yakın hissetmeniz ve enerjinizin tutması çok önemli. Bu sayede düğün günü fotoğraf çektirirken kendinizi rahat ve ortamda sadece siz varmışsınız gibi hissederek oldukça doğal fotoğraflara sahip olmanız mümkün. Bu konuda size yardımcı olabilecek, en iyi düğün fotoğrafçıları için linke tıklayabilirsiniz.  

Dış Çekimi Unutmayın. Doğal Işığı Kaçırmayın!

Fotoğrafın en önemli unsurlarından biri ışık. Işığın doğru açıda olmasıyla çıkacak kareler de bir o kadar içinize sinecektir. Bu konuda doğal ışık çok önemli. Dış çekiminizi güneş ışınlarının dik geldiği öğle saatlerinde yapmamanızı öneririz. Daha çok sabah erken saatler, akşamüstleri ve parçalı bulutlu havalar en güzel ışığı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

en gelin damat pozları

Eğer kapalı mekanda evleniyorsanız ve düğün günü dış çekim yapamayacaksanız Save the Date çekimi sizi kurtarabilir. Hem daha geniş bir zamanda hem de düğün stresi üzerinizde değilken istediğiniz yerde, doğru zamanda çekim yapmanız ve çok güzel çift fotoğraflarına bu çekimde sahip olmanız mümkün.

Fotoğrafçıyı Unutun. Doğal Olun

Fotoğraf çekilirken ne kadar doğal, samimi ve içten olursanız ortaya o kadar güzel fotoğraflar çıkacaktır. Bunun için de ortamda sizi strese sokacak durumların olmaması önemli. Örneğin sürekli müdahalelerde bulunan bir fotoğrafçı sizin daha gergin olmanıza sebep olabilir. Burada fotoğrafçıya çok iş düşüyor. Ama siz de elinizden geldiğince fotoğraf çekilirken yalnızca çift olarak sizin olduğunuzu düşünün. Etraftaki herkesi unutun ve eğlenmeye, keyifli vakit geçirmeye bakın :).

en gelin damat pozları

Dünyanın en iyi 9 fotoğrafçısı ve en güzel fotoğrafları için sizleri ilgili yazımıza bekliyoruz.

Makyajı İhmal Etmeyin

Son dönemlerde tüm dünyada doğal makyaja doğru bir dönüş var. İnsanların kusurlarını saklamadıkları, neredeyse hiç makyaj yapılmamış görünümü yaratan makyajlar oldukça popüler. Makyajınızla gelinliğiniz ve düğün konseptiniz mutlaka uyumlu olmalı. Bu uyumu yakaladığınızda fotoğraflar da çok daha güzel çıkacaktır emin olun.

en gelin damat pozları

Ayrıca trend doğal makyajlar olsa da hiç bir hile yapılmıyor değil :). Yüzünüzde beğenmediğiniz bir yer varsa ufak dokunuşlarla onları kapatmanız, örneğin burnunuzu inceltmeniz, elmacık kemiklerinizi belirginleştirmeniz mümkün. Bu sayede fotoğraflarda yüzünüz istediğiniz gibi çıkabilecektir.

Tabii yine işin en büyük kısmı profesyonel make-up artist’e düşüyor. Sizin tarzınıza en uygun kişiyi bulmanız önemli. Bu sayede karşılıklı daha iyi anlaşabilirsiniz ve hayalinizdeki makyaja sahip olabilirsiniz. En iyi make-up artistler için buraya tıklayabilirsiniz.

en gelin damat pozları
Fotoğraf: Chris and Ruth Photography 

Nasıl Poz Vermelisiniz?

Özellikle ünlülerin fotoğraf çekimlerinde kullandıkları birçok tüyo var. Sizin işinize yarayacak birkaç tanesine birlikte bakalım:

1. Gülümserken dilinizi üst dişlerinizin arkasına yapıştırın. Bu şekilde daha gergin bir yüze ve samimi bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

2. Kilolu görünmemek için kollarınızı vücudunuzun iki yanına sakın yapıştırmayın. Yapıştırırsanız 1 beden daha kalın görünebilirsiniz. Kollarınızı hafif vücudunuzdan uzaklaştırarak poz vermeye özen gösterin.

3. Çenenizi hafifçe kaldırarak ve omuzlarınızı indirerek poz verin. Bu sayede daha uzun bir boyuna sahip olursunuz ve gıdınız kaybolur.

4. Ön bacağınızı hafifçe kırıp, ağırlığınızı arka bacağınıza verirseniz olduğunuzdan daha zayıf ve kıvrımlı vücut hatlarına sahip gözükebilirsiniz.

5. Ve en önemlisi olabildiğince dik durmaya çalışın. Dik durmak tüm vücut duruşunuzu güzelleştirecek, boyunuzun daha uzun durmasını sağlayacak.

en gelin damat pozları

Rahat Ayakkabılar Giyin (Dış çekinde topuklu zor olabilir)

Gelin ayakkabınız yalnızca iç mekan için uygunsa dış mekan çekimi için uygun, rahat bir ayakkabı daha almanızda fayda var. İnce topuklu ayakkabınız dış çekimde toprağın içine batarak sizi rahatsız ederse hiç de istediğiniz kareler ortaya çıkmayacaktır :). Bu nedenle fotoğraf çekiminde rahat ayakkabılar giymeye özen gösterin.

en gelin damat pozları

Size birçok tüyo verdik. Bu ipuçlarını tek tek takip ederseniz eminiz ki en güzel düğün fotoğraflarına sahip olup, en güzel gününüzü ölümsüzleştirebilirsiniz :).

Önerilen Yazılar