Düğün Organizasyonu

Dünyanın En İyi 9 Düğün Fotoğrafçısı ve En Güzel Fotoğrafları

20/11/2018
Bridolog 3 dakikalık okuma
İşte karşınızda dünyanın en çok beğenilen ve en çok aranılan düğün fotoğrafçıları arasından seçtiğimiz 9 tanesi ve hepsi birbirinden güzel fotoğrafları!

En özel gününüze ait vereceğiniz en önemli kararlardan biri hiç şüphesiz fotoğrafçı tercihiniz. Bir ömür dönüp bakacağınız, evinizin mutlaka bir köşesinde görmek isteyeceğiniz, en sevdiklerinizle birlikte geçirdiğiniz en özel günlerinizden birine ait bu fotoğrafların mükemmel olmasını istemek her çiftin hakkı. Bu yazımızda da size bu konuyla ilgili biraz ilham vermek istiyoruz. Nasıl mı? Dünyanın en çok beğenilen, en çok aranılan düğün fotoğrafçıları arasından en beğendiğimiz 9 tanesini size gösterip, tarzlarını anlatarak ve tabii ki portfolyolarından sevdiğimiz fotoğraflarını paylaşarak.

Unutmayın, dünyanın bir çok yerindeki en güzel düğünleri fotoğraflayan bu tecrübeli fotoğrafçılar tüm dünyadaki fotoğraf trendlerini belirliyor; onlardan ilham alacağınız çok şey olabilir. Paylaşacağımız tüm fotoğrafların gerçek düğünlerden olduğunu da hatırlatalım! :)

Hepsine göz attıktan sonra karar verin: en çok hangisi sizin zevkinize hitap ediyor?

1. Tali Photography (taliphotography.com)

Tali ve Claudia isimli iki kız kardeş, yetenekli ekipleriyle birlikte Tali Photography’de harikalar yaratıyor. Berlin, Köln ve Mallorca’da ofisleri bulunan bu ekip, dünyanın her yerindeki düğünlerde hizmet verebiliyor.

Fotoğraf stillerini ise içinde “moda” esintileri bulunan fotojurnalistik bir tarz olarak tanımlıyorlar. En başarılı işlerini doğal ve rahat düğünlerde çıkardıklarını söylüyorlar. Tali Photography’ye göre başarılı düğün fotoğrafları için en önemli şeylerden biri çiftin düğün tarzının ve temasının çifti yansıtması.

Bize göreyse gölgeleri yoğunlukta ve doygunluğu kısılmış fotoğraf tarzları özellikle rustik ve bohem tarzdaki düğünler için çok uygun.

en-iyi-dugun-fotografcilari-05

2. Aaron Delesie (aarondelesie.com)

Dünyanın en çok aranan düğün fotoğrafçılarından birine geçelim: Aaron Delesie. Aaron Delesie, Amerika’da yerleşik olmasına rağmen destinasyon düğünlerin aranan fotoğrafçılarından. Delesie aynı zamanda John Legend ve Chrissy Teigen’ın Como Gölü’nde gerçekleşen düğününü fotoğraflayan kişi. Delesie’nin büyülü fotoğrafları sizde de sanki bir filmden alınmış hissi uyandırmıyor mu?

en-iyi-dugun-fotografcilari-06

3. Chris and Ruth (chrisandruth.com)

Chris ve Ruth isimli karı-kocanın düğün fotoğrafları konusundaki başarısı birçok harika işle birlikte tescillenmiş. Çift, Mallorca’da yaşıyor ama destinasyon düğünleri alanında uzman ve fotoğrafladıkları her düğüne mutlaka birlikte katılıyorlar.

Çift, fotoğraf stillerini “doğal ve sıcak” olarak tanımlıyor.

en-iyi-dugun-fotografcilari-12
en-iyi-dugun-fotografcilari-14

4. John Dolan (johndolan.com)

Will-Jada Smith ve Kate Bosworth-Michael Polish gibi ünlü isimlerin düğülerini de fotoğraflayan John Dolan, modern düğün fotoğrafçılığı konusunda alanının liderlerinden olan kabul ediliyor. Dolan’ın karelerindeki modern ve sanatsal dokunuşları bir bakışta dahi anlayabilirsiniz.

5. KT Merry (ktmerry.com)

Son zamanlarda Hollywood’un ünlü isimlerinden Kate Upton’ın düğününü de fotoğraflayan KT Merry, moda fotoğrafçısı geçmişinin de etkisiyle editoryal tarzda fotoğraflarıyla en başarılı düğün fotoğrafçıları arasında görülüyor. Fotoğraflarının aydınlık tarzının çoğu çiftin hoşuna gideceğini düşünüyoruz!

en-iyi-dugun-fotografcilari-19
en-iyi-dugun-fotografcilari-20
en-iyi-dugun-fotografcilari-21
en-iyi-dugun-fotografcilari-22

6. Josevilla (josevilla.com)

Amerika’da ve tüm dünyada çok beğenilen bir başka fotoğrafçıya gelelim: Jose Villa. Jose Villa düğün fotoğrafçılığı konusuna sanatsal bir açıdan bakıyor ve bu bakış açısı fotoğraflarına da doğrudan yansıyor.

İşte Jose Villa’nın sanatsal dokunuşlu harika fotoğrafları! Yeri gelmişken söyleyelim; fotoğrafçı portfolyosunda siyah-beyaz fotoğraflara da sıklıkla yer veriyor!

en-iyi-dugun-fotografcilari

7. Greg Finck (gregfinck.com)

Destinasyon düğünleri ve editoryal çekimler konusunda uzmanlaşmış Greg Finck de 10 seneyi aşkın süredir dünyanın dört bir tarafında büyüleyici düğünleri fotoğraflıyor. Finck kendi çalışmalarını zarif, doğal ve zamansız olarak tanımlıyor ve fotoğrafladığı her şeyi oldukları gibi fotoğraflamayı amaçlıyor. Fotoğraflarına bakarsanız kendisi hakkında yaptığı nitelendirmelerin ne kadar doğru olduğunu görebilirsiniz!

en-iyi-dugun-fotografcilari-30
en-iyi-dugun-fotografcilari-31

8. James Frost (jamesfrostphotoblog.com)

İngiliz fotoğrafçı James Frost da fotojournaklistik tarzıyla en çok dikkat çeken fotoğrafçılardan biri. İskoçya’da yaşayan fotoğrafçı ele aldığımız diğer fotoğrafçılar gibi destinasyon düğünlerini de fotoğraflıyor. Vintage, biraz karanlık ve mistik karelerinin farklılığı seven çiftlere hitap ettiğini söylersek yalan söylemiş olmayız.

en-iyi-dugun-fotografcilari-32
en-iyi-dugun-fotografcilari-33
en-iyi-dugun-fotografcilari-34
en-iyi-dugun-fotografcilari-39

9. Allan Zepeda (allanzepeda.com)

Fotoğrafladığı kişilerin doğal duygu ve ifadelerini yakalamakta çok başarılı olan Allan Zepeda, tarzını doğal ve romantik olarak tanımlıyor. Gerçekten de, Zepeda’nın portfolyosu fotoğrafladığı kişilerin duygularını, en doğal hallerini gösteren romantik karelerden oluşuyor.

Uğraşılmış pozlardan hazzetmeyenler için çok uygun bir tarz, siz ne dersiniz?

Önerilen Yazılar