Düğün Organizasyonu

2019’da En Çok Göreceğimiz 11 Düğün Trendi

03/11/2018
Bridolog 3 dakikalık okuma
2019’da düğün yapacaklar hazır mı? İkinci gelinlikler, drone fotoğrafları ve diğer tüm trendleri açıklıyoruz!

2019 düğünlerinde en çok nelerle karşılaşacağız merak ediyor musunuz? Tüm trendler hakkında fikir sahibi olmak için vakit kaybetmeden yazımızı okumanızı öneririz!

1. Bekarlığa Veda Tatilleri

Bekarlığa veda partileri, kutlamaları derken bir seviye üste geçerek bekarlığa veda tatili düzenlemek giderek yükselişe geçen bir trend ve 2019’da da yükselişine hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor. Unutmayın, yazın, kışın, her mevsimde, dilediğiniz konseptte bir bekarlığa veda tatili organize edebilirsiniz.

Bizce düğün hazırlığı için onca koşuşturmanın içinde en yakın arkadaşlarla bir tatil kaçamağı yapıp stres atmak harika bir fikir!

2019-dugun-trendleri-01

Fotoğraf: Sorella Muse

2. İkinci Gelinlik veya After Party Elbiseleri

2018’in en ses getiren gelinlerinden Meghan Markle ve Chiara Ferragni’nin de düğünlerinde ikinci bir elbise tercih etmesi zaten iddialı olan bu trendi en öne çıkan trendlerden biri yaptı. Bunu gören markalar da düğünde ikinci elbise olarak giyilmeye uygun daha fazla modeller tasarlayıp gelinlerin beğenisine sunmaya başladı.

Sizin tercihiniz nasıl bir ikinci elbise olur: Meghan Markle’ınki gibi sade ve uzun bir elbise mi, yoksa Chiara Ferragni’ninki gibi dikkat çekici, mini bir after party elbisesi mi?

2019-dugun-trendleri-04

Elbise: Rime Arodaky

3. Gösterişli Kına Geceleri

Ülkemizde kına gecelerinin çok eskiye dayanan bir mazisi var. Ne var ki, son zamanlarda alışık olduğumuzun da ötesinde, çok gösterişli, çok iddialı kına gecelerine rastlamaya başladık ve 2019’da bunları daha da sık göreceğimizden çok eminiz. Kullanılan konseptler ise birbirinden değişik: Hint ve Roman temalı kınalar, bu temalara uygun kıyafetler, müzikler ve dekorasyon. Güzel bir organizasyon ve hazırlıkla siz de kına gecenizde ortaya görsel bir şölen çıkarabilirsiniz!

2019-dugun-trendleri-07

4. Kayda Alınan “İlk Görüş” Anları

Önceden ilk görüş anı kameraya mı alınırdı diye düşünmeyin; birçok çift bu karelerin fotoğraflanarak ölümsüzleştirilmesini istiyor. Bizce ortaya çok duygusal ve bir ömür saklamalık kareler çıkıyor, bu tarz kareleri 2019’da daha sık göreceğimiz için mutluyuz! :)

5. Dronelar

Bu başlık 2019’da açık havada düğün yapmayı düşünenleri daha çok ilgilendiriyor. Drone’un ne olduğunu bilmeyenler için minik bir hatırlatma yapalım, drone insansız hava aracı olarak biliniyor ve kullanım amaçlarından biri de hava çekimleri yapmak. Ülkemizde droneların kullanımı fotoğrafçılar arasında yaygınlaşmaya başladıkça, bu tarz çekimleri daha sık göreceğimiz kesin!

Siz de açık havada düğün yapacaksanız, düğününüzün havadan fotoğraf çekimlerinin de yapılmasını istiyorsanız çekimlerinde drone kullanan bir fotoğraf firmasıyla anlaşmanızı öneririz! Drone çekimlerinde ortaya çok güzel görüntüler çıktığını, düğün fotoğraflarınız ve videolarınıza bambaşka bir hava katacağını garanti edebiliriz.

2019-dugun-trendleri-26

6. Mevsimsel Dekorasyonlar

Sonbahar düğünlerinde turunculara, kahvelere, yapraklara, balkabaklarına yer vermek, kış düğünü söz konusu olunca kış çiçekleri kullanmak gibi detaylar 2019’da çok moda olacak.

Düğününüzü yapacağınız sezonla ilgili hangi ayrıntıları düğününüze nasıl yerleştirebileceğinizi düşünmenizi öneririz! İster sezonla ilgili bir renk, bir sembol, bir yiyecek, içecek, bir şarkı, bir çiçek, ister sezonu vurgulayan bir konsept, ister sezonla ilgili ufak dokunuşlar tercih edebilirsiniz.

/2019-dugun-trendleri-11

2019-dugun-trendleri-12
Fotoğraf: Bryan Gardner

Fotoğraf: Laura Moss Photography 

7. Yaratıcı, Eğlenceli Düğün Hediyelikleri

2019'da sıkıcı, tek düze düğün hediyeliklerine yer yok. Davetlilerinizin aklında yer edecek düğün hediyelikleri yükselen trendlerden. En büyük favorilerse yiyecekler, içecekler, davetlilerin işine yarayacak ufak hediyelikler ve anlamlı hediyeler.

2019-dugun-trendleri-16

9. Gelinliklerde Klasiğe Dönüş

Yine 2018’in en etkili ve popüler iki düğününde gelinlerin klasik gelinlik modelleri tercih etmesi, 2019’da klasik gelinliklere dönüş olacağının sinyalini vermişti. Nitekim dünyaca ünlü moda evleri de 2019 koleksiyonlarında klasik gelinliklere bolca yer ayırdılar. 2019 gelinlik trendlerine buradan ulaşabilirsiniz.

2019-dugun-trendleri-17
2019-dugun-trendleri

9. Yaratıcı, Akılda Kalan Davetiyeler

2019’da farklılık yaratılmak istenen detaylardan biri de davetiyeler. İllüstrasyonlar, desenler, renkler 2019 davetiyelerinde bol bol kullanılacak. Böyle davetiyeler davetlilerinizin eline geçtiklerinde onları mutlu etmeme, şaşırtmama ihtimalleri var mı?

2019-dugun-trendleri-19
Fotoğraf: Larissa Cleveland Photography

2019-dugun-trendleri-20
Fotoğraf: Sara Weir Photography

10. Masa süslemesinde alçak seviyede çiçekler

2019’da yüksek vazolar, masanın karşı tarafını görmenize nerdeyse engel olan yüksek çiçekler yerine alçak seviyede çiçekler tercih edilecek. Bu çiçekler bir de fotoğraftaki gibi benzer boylarda mumlarla tamamlanırsa ortaya çok zarif bir görüntü ortaya çıkacaktır.

11. Neon Yazılar, Şekiller

Dünyada 2018’den bu yana yükselişte olan neon yazı trendi ülkemizde 2019’da kendini gösterecek! Düğünümde neon detaylara yer vermek istiyorum ama ne kullanacağıma karar veremiyorum diyorsanız, baş harflerinizi, düğün için sosyal medyada kullanacağınız etiketi, varsa düğününüz için düşündüğünüz sloganı veya kalp, melek gibi figürleri kullanabilirsiniz.

Ortaya çıkan canlı ve modern görüntüyü siz de misafirleriniz de çok sevecek! Minik bir ipucu verecek olursak, neon yazıların fotoğraflarda da çok güzel göründüğünü söyleyebiliriz. Misafirleriniz bu dekorların önünde fotoğraf çektirmek için can atacak!

2019-dugun-trendleri-22
Fotoğraf: Rachel Havel

Fotoğraf: Tin Can Studios

Önerilen Yazılar