Gelinlikler

2019 Gelinlik Modası Dosyası: İlkbahar/Yaz Gelinliklerinde Öne Çıkan 12 Trend

31/10/2018
Bridolog 4 dakikalık okuma
2019 ilkbahar/yaz gelinlerini buraya alalım! 2019 trendlerine ne kadar aşinasınız? Meghan Markle etkisi, 3 boyutlu çiçekler, balon kollar ve daha fazlası için yazımıza hemen göz atın!

Gelinliğinizi seçmeden önce dünyaca ünlü modaevlerinin 2019 ilkbahar/yaz koleksiyonlarında hangi trendlere yer verdiklerini görmek istersiniz diye tahmin ettik. Bu yüzden tüm moda haftalarını, ünlü markaların koleksiyonlarını inceledik ve en çok öne çıkan 12 trendi sizin için belirledik. Tabii bir de bu trendlerin en güzel örneklerini ilham almanız için yazımıza ekledik!

1. Meghan Markle Etkisi

İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinden Prens Harry ile Meghan Markle’ın merakla beklenen 2018 Mayıs’ındaki düğünleri çok ilgi çekti. Bu harika düğünle ilgili tüm detayları bilmek isterseniz linkteki yazımızı okumanızı mutlaka öneririz.

Meghan Markle’ın gelinliği de gelinlik modasında bir trend ortaya çıkardı: Meghan Markle etkili gelinlikler. Peki bu gelinliklerin özelliği ne? Bele oturan, eteği A kesim inen, uzun kollu, abartısız -tercihen düz- kumaştan, göze çarpan bir dekoltesi olmayan gelinlikler bu kategoriye giriyor diyebiliriz. Aşağıda en güzel örnekleri görebilirsiniz!

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modası-01

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-02
Soldan Sağa: Justin Alexander, Rosa Clara

2.Üç Boyutlu Çiçek İşlemeleri

Üç boyutlu çiçek işlemeleri bir süredir en beğenilen gelinlik trendleri arasında ve 2019 ilkbahar yaz sezonunda da popülerliği hiç azalacak gibi görünmüyor. Modaevlerinin koleksiyonlarına bakılırsa aksine bu tip gelinlikleri daha sık görmeye başlayacağız. Bu sezonda çiçek işlemeleri daha da çarpıcı bir hal alıyor; bazı gelinliklerde büyüyor, bazılarında renkleniyor.

Gelinliğim ilgileri üzerine çeksin diyorsanız size ilk önerilerimizden biri üç boyutlu çiçek işlemeli güzel bir gelinlik tercih etmeniz olur!

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-03
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-04

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-05
Soldan Sağa: Gala by Galia Lahav, Lela Rose, Berta

3. Romantik bir dokunuş: Kurdeleler

2019 ilkbahar yaz koleksiyonlarında sıklıkla karşımıza çıkan trendlerden bir diğeri de kurdeleler. Gelinliklerin göğüs kısımlarında, bel kısımlarında, sırtında, küçük, büyük, her çeşit kurdeleye 2019 ilkbahar yaz gelinliklerinde rastlayabilirsiniz. İnce, çok dikkat çekmeyen kurdeleleri gelinliklerde görmeye aşinaydık ama büyük kurdeleler 2019’da gelinlik modasına hızlı bir giriş yaptı.

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-06
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-07

4. Işıl Işıl Gelinler

Işıltı olmadan olmaz! Pul, payet, ışıltı, metalik detaylar 2019 baharında ve yazında çok moda olacak. Hem elbise modelli gelinliklerde hem de daha gösterişli gelinliklerde bu ışıltılı detaylara dikkat edin! Burada seçeneğiniz çok; ister baştan aşağı payetlerle kaplı parıl parıl bir elbise, isterseniz daha minimal ışıltıların olduğu bir elbise tercih edebilirsiniz.

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-08
Soldan Sağa: Mira Zwillinger, Julie Vino, Oleg Cassini

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-09
Soldan Sağa: Naeem Khan, Berta, Justin Alexander

5.Ten etkisi & İllüzyon kumaşlar

Ten etkisi, dövme etkisi olarak da adlandırılıyor. İngilizcede “illüzyon” kumaş ifadesi kullanılıyor çünkü bu kumaşların yaptığı, gelinlik üzerindeki işlemeler sanki vücudun üzerine işlenmiş gibi göstermek. Bu da transparan tül ve vücudu saran kumaşların üzerine işlemeler yapıldığında mümkün oluyor.

Hemen hemen her moda evinin bu konuda bir çok tasarımına rastlayabilirsiniz, çünkü bu gelinlikler çok trend! Dilerseniz bu detayı yalnızca kollarınızda, dilerseniz gelinliğinizin göğüs kısmında, daha iddialı bir görüntü isterseniz gelinliğinizin tamamında tercih edebilirsiniz. Tüm seçenekler için harika örneklerimiz aşağıda:

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-10
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-11
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-12

6. Biraz Nostalji: Balon Kollar

2019 ilkbahar/yaz sezonuna en özgü, dikkat çekici trendlerden biri balon kollar. Özellikle tül, Victoria dönemi esintileri taşıyan kollar gelinliklere nostaljik ve romantik bir hava katıyor. Bir de yarattığı asil etkiden de bahsetmeden geçmeyelim!

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-13
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-14

7. Biraz Spor: Pantolonlar ve Tulumlar

Bu sene markalar koleksiyonlarında hiç olmadığı kadar tulum ve pantolonlara yer vermiş. Bunda tabii ki genel anlamda modayı ele geçiren rahatlık akımının etkisi büyük. Işıltılı tulumlar, cigarette pantolonlar, şık veya spor alternatifler arasından birini belki düğününüz için, belki after party kutlamanız için, belki de evden çıkış için düşünebilirsiniz.

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-15
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-16

8. Kuş Tüyü Efekti

Uçuş uçuş kuş tüyleriyle süzülmek istemez misiniz? Öncelikle söyleyelim ki kastettiğimiz gerçek kuş tüyü değil, ancak kuş tüyü efektli kumaşlar. 2019’da kuş tüylerini bol bol göreceğiz; peki sizin tarzınıza aşağıdaki elbiselerden hangisi uygun olabilir? Tüm eteğin kuş tüyü etkili olması mı, veya etek uçlarında ya da yakada minimal kuş tüyü detayları mı?

Minik bir ipucunu da buraya sıkıştıralım: kuş tüyü efektli gelinliklerle müthiş fotoğraflar yakalanabiliyor!

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-17
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-18

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-19
Soldan Sağa: Naeem Khan, Zuhair Murad

9. Kat Kat Etekler

2019’da gelinliklerin etekleri de iddialı! Gösterişi sevenler kabarık kat kat etekleri, sadelikten yana olsalar dahi gelinliğine biraz hareket katmak isteyenler ise aşağıdaki daha sakin kat kat etekli gelinlik modellerini tercih edebilirler.

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-20
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-21
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-22

10. Dik yakalar

Özellikle Meghan Markle kraliyet düğününde ikinci gelinlik olarak dik yakalı bir elbise tercih ettiğinden beri (Meghan Markle’ın elbisesini linkte görebilirsiniz.) dik yakalı gelinlik ve elbiselere talep arttı. Gelinlikler için henüz çok da alışılageldik bir detay olmayan dik yaka modelini önümüzdeki sezonlarda sık sık göreceğiz gibi duruyor.

Bu arada minik bir ipucu da verelim: dik yakalı gelinlikleri özellikle uzun boyunlu gelinlerimizin tercih etmesini öneririz.

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-23
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-24

11. Pelerinler

Pelerinler henüz gelinliğin ayrılmaz bir parçası olarak görülmüyor ancak 2019 ilkbahar/yaz sezonuna gümbür gümbür geldiklerini söylersek yalan söylememiş oluruz. En ünlü modaevleri koleksiyonlarında çeşit çeşit pelerinlere yer verdiklerine göre, önümüzdeki baharda pelerinleri görmeye başlayacağız demektir.

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-25
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-26
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-27

12. Dupduru Gelinler

Minimal gelinlik arayışında olan gelinler bu sezon çok şanslı çünkü modaevlerinin koleksiyonlarında bol bol düz kumaşlı, minimal detaylı, sade kesimli gelinlikler bulabilecekler.

2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-28
2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modasi-29

 

Önerilen Yazılar