Düğün Temaları & Dekorasyonu

Çok Seveceğiniz 16 Farklı Kış Düğünü Davetiyesi

27/10/2018
Bridolog 3 dakikalık okuma
Kışın düğün yapacaklar burada mı? Kış düğünlerine uygun davetiyeler için önerilerimizi ve fikirlerimizi okumadan, en güzel örnekleri görmeden davetiyenizi seçmeyin!

Davetiye deyip geçmemek lazım; misafirlerinizde düğününüze ilişkin yarattığınız ilk izlenim davetiyelerinizle olacak. Düğününüzle ilgili planladığınız tarih, mekân, tema, organizasyon fikirleri, her şey aslında davetiyenizi de ilgilendiriyor. Tercih edeceğiniz davetiye tarzının düğününüzün tarzıyla uyumlu olması gerektiğini sakın unutmayın! Hatta düğününüzde kış temasını nasıl yansıtabileceğinizle ilgili harika fikirler için bu yazımıza da göz atmanızı mutlaka öneririz!

Bu yazımızda kış düğünleri için tercih edilebilecek 16 değişik davetiye örneğini paylaşacağız. İçlerinde daha sade ve klasik olanlar da var, daha deli dolu, “kış” temasını bağıranlar da. Bakalım siz hangilerini beğeneceksiniz.

Kar Temalı Davetiyeler

Kış deyince akılda canlanan ilk simgelerden biri kar olduğuna göre, kış düğünleri için kar temalı davetiyelerin kullanılmasına şaşırmamak gerek. Kar temalı bir davetiyeyi sadece kışın düğün yapacaksanız değil, buna ek olarak bir de düğününüz bu konsepti yansıtacaksa tercih etmenizi öneririz.

Aşağıdaki ilk örnekte koyu lacivertin üzerine beyaz el yazısı ve kar taneleri hem romantik hem eğlenceli bir görüntü ortaya çıkarmış.

Sıradaki davetiye ise ilkine göre biraz daha şık. Beyaz üzerine basılı davetiyeye gümüş rengi bir kar tanesi plakası eklenmiş. Ağırlıklı olarak olmasa da bu davetiyede de mavi kullanılmış.

Sıradaki davetiye ise bir hayli ilginç! Bir kış düğünü yapacak olan çift, vintage kayak posterlerinden ve kartpostallardan ilham alarak ortaya çok yaratıcı bir davetiye çıkarmış. Dağ haritasıyla, yazı fontlarıyla, renkleriyle birlikte bu davetiye sizce de çok eğlenceli değil mi?

Davetiye: Wouldn’t It Be Lovely, Fotoğraf: Lacie Hansen Photography

Yine kar, ama bu sefer yapraklarını dökmüş ağaçlar ön planda. Romantik bir kış düğününün sinyalleri başarıyla verilmiş.

Koyu Renkli Davetiyeler

Kış düğünüme uygun bir davetiye istiyorum ama klasikten de uzaklaşmak istemiyorum diyenler varsa, onları bu kısma alabiliriz. Kar taneleri, yıldızlar, çam ağaçları gibi kışı anımsatan detayları kullanmak size göre değilse veya kış mevsiminde düğün yapacaksanız bile düğün temanız kışla çok alakalı olmayacaksa burada önereceğimiz gibi bir davetiye seçmenizi öneririz.

Kış vurgusunu davetiyeniz için seçeceğiniz renklerle yapabilirsiniz; bunun en doğru yollarından biri de koyu renkler kullanmak. Koyu renklerden kastımız ne mi? Mesela siyah, füme, lacivert, bordo, koyu yeşil bizce tam kış düğünü davetiyeleri için biçilmiş kaftan!

Mesela bu vintage efektli davetiyede kullanılan siyah üzerine altın kaligrafi çok güzel bir görüntü ortaya çıkarmış.

Bordo düğünlerde de tercih edilen bir renk olduğundan özellikle düğününüzde bordo renkli detaylara yer verecekseniz davetiyenizde de bu ihtimali düşünmenizi tavsiye ederiz!

kis-dugunu-davetiyeleri-06

Sıradaki davetiyede de suluboya efekti ustalıkla kullanılmış ve koyu gri ile sıcak açık kahve renkleri harmanlanarak kış efekti başarıyla kâğıda aktarılmış. Bizce böyle bir davetiye alan herkes daha tarihe bakmadan düğünün kışın olacağını anlayabilir!

kis-dugunu-davetiyeleri-07

Klasikten yana olanlar için bir seçenek de bu fotoğraftaki gibi koyu yeşil düz kağıt üzerine sade ve ince yazılarla süslenmiş bir davetiye olabilir.

Yeni Yıl Temalı Davetiyeler

Kış deyince yeni yıldan bahsetmeden olmaz. Kışın belki de en güzel yanlarından biri yeni yıla hazırlık, yeni yıl süslemeleri ve kutlamalar. Durum böyle olunca birçok çift bu mutlu detayları düğün davetiyelerine de yansıtıyorlar.

Örneğin bu davetiyede yazı olarak klasikten yana seçim yapılmış olsa da davetiye yılbaşı çelengi, yılbaşı süsleri gibi detaylarla renklendirilmiş. Beyaz, kırmızı ve altın renginin birlikte kullanımı bu konsepte çok yakışmış. Çiftin baş harfleri yılbaşı çelengi çizimiyle süslenmiş.

kis-dugunu-davetiyeleri-09

Sıradaki davetiyedeyse yılbaşı çiçeği çizimi ve yılbaşı çiçeğinin renkleri kullanılarak sevimli bir görüntü yakalanmış.

kis-dugunu-davetiyeleri-10

Sıradaki davetiye ise oldukça iddialı; yılbaşının rengi “kırmızı” büyük cömertlikle kullanılmış. Bu davetiyenin bir görenin bir daha unutmayacağı cinsten olduğunu garanti edebiliriz!

kis-dugunu-davetiyeleri-11

Şimdiki davetiyede yine kırmızı detaylar var, ama bu sefer daha minimal şekilde kullanılmış. Ağırlıklı olarak kullanılan beyaz ve çok çarpıcı olmayan yazı fontu tercihleri yeni yıl temasını daha sessizce iletiyor.

Çam Ağacı Detaylı Davetiyeler

Yine kış denilince akla ilk gelen şeylerden bir diğeri de çam ağaçları olunca, çam ağaçlarının davetiyelerde de kullanımı kaçınılmaz oluyor. Doğal elementlerin davetiyelere dahil edilmesi bizce çok güzel bir fikir!

İşte bu fotoğraftaki davetiye tam anlamıyla bir kış düğünü davetiyesi! Çiftin baş harflerinin bu sefer çam ağacı dalları çizimiyle süslenmesi ortaya farklı bir görüntü çıkarmış.

Sıradaki davetiyedeyse gerçek bir çam yaprağı kullanılmış; ağaçtan kesilen minik bir dal, incecik bir iple kağıda bağlanmış. Ortaya çıkan bu zarif görüntüyü özellikle klasik yanlısı, kış vurgusunu sessizce yapmak isteyen çiftlerin seveceğini düşünüyoruz.

Gece Temalı Davetiyeler

Son olarak bir de gece temalı davetiyelerden söz edelim! Gece kışa özgü olmasa da kışın koyuluğundan, gecelerin uzunluğundan olsa gerek, kış düğünleri için sıklıkla tercih edilen temalardan biri de gece temaları.

Gece ve yıldızların ana tema olarak kullanıldığı bu yaratıcı davetiyedeki renk paleti seçimi ve altın yazılar ve süslemeler davetiyedeki kış temasını vurgularken aynı zamanda çok iç açıcı bir görüntü ortaya çıkarmış.

kis-dugunu-davetiyeleri-15

Koyu renk üzerine altın süslemelerin yer aldığı sıradaki davetiye de zoru başararak hem farklı hem romantik olmayı başarabilmiş!

kis-dugunu-davetiyeleri-16

Önerilen Yazılar