Düğün Pastası

Nişan ve Düğünlerde Naked Cake Trendi

12/10/2018
Bridolog 2 dakikalık okuma
Kaplamasız pastalar nam-ı diğer naked cakeler son yıllarda oldukça trend. Yüksek katlı pastalardan sıkılan çiftlerin alternatifleri arasında çoktan yerini aldı. Bu pastaların en büyük güzelliklerinden biri farklı süslemelerle birlikte hem nişan hem de düğün temasına kolayca uyum sağlaması. İşte sizler için derlediğimiz naked cake trendi!

Naked cake (kaplamasız pasta) son dönemde oldukça trend ve popülerliğini uzunca bir süre kaybedeceğe benzemiyor. Bu tarz pastalar son zamanlarda söz, nişan ve düğün pastası olarak oldukça tercih edilmeye başlandı. Bu pastaya “naked cake” denmesindeki sebep pastanın görmeye alışık olduğumuz krema veya şeker hamuruyla kaplanmayarak doğal bir biçimde, içerisinde kullanılan malzemeler gözükecek şekilde bırakılması. Naked cake oldukça doğal ve organik görüntüsüyle özellikle kır ve kumsal düğünleri ile rustik ve vintage temaları için ideal. Ayrıca sıcak yaz günlerinde en az hasar görecek pasta türü olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Naked cakein kek katmanlarının süslemesine gelecek olursak, çoğunlukla tercih edilen pastanın kendisi gibi doğal süslenmesi. Taze çiçekler ve meyvelerle süslenmiş naked cakelere sık sık rastlayabilirsiniz.  Siz de düğün veya nişan/söz temanızda kullanmış olduğunuz bitkileri aynı şekilde pastanızda da kullanabilirsiniz.

İpucu: Düğün gününüzde yüksek katlı bir pasta kesmeyi düşünüyor olsanız bile misafirlerin hem göz hem damak zevkine hitap edecek tek kişilik naked cakeler yaptırabilirsiniz.

Mevsim meyveleri ile rengarenk bir görünümde naked cake yaptırmanız mümkün. Çilek, frambuaz, yaban mersini ve ufak çiçeklerle süsleyeceğiniz düğün pastanız oldukça doğal ve taze bir görüntü oluşturacaktır. Fotoğraflarda güzel çıkacağı da garanti!

Düğününüzde koyu renkler ve ahşap dekorlar hakimse daha koyu meyveler ve yapraklarla süslenmiş bu naked cake tam size göre. İncir ve böğürtlenler kullanılmış olan bu düğün pastası rustik bir görünüm sağlamış.

Naked cake yalnızca açık renklerde olur diye bir kaide yok! Pasta tabanlarını farklı renklerde kullanabilirsiniz. Ayrıca düğün pastanızın üst kısmına yazılı plakalar koyarak pastanızı hareketlendirebiliriniz.

Birbirinden güzel güllerle süslenmiş bu naked cake oldukça sade ve bir o kadar da romantik. Pastanın ağaç kavuğundan bir tepsiye konması ile çok natürel bir görüntü elde edilmiş.

Mavi ortanca bitkisi ve yaban mersini kullanarak çok elegant bir pasta tasarımı ortaya çıkmış. Düğününüze özellikle mavi renkler hakimse yukarıdaki naked cake temanızla ahenk içerisinde olacaktır.

Yalnızca cipso bitkileri ve aralarda beyaz güller kullanarak da hem sade ve şık hem de daha az maliyetli bir nişan veya düğün pastasına sahip olabilirsiniz. Özellikle son yıllarda cipso bitkisi düğün süslemelerinde ve gelin saç aksesuarlarında yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Cipso bitkilerinden oluşan gelin saç aksesuarları için ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ardından bu trendi naked cakelerde de aynı şekilde yakalayabilirsiniz.

Düğününüzde servis edilmesi için için tek kişilik naked cakeler yaptırabilirsiniz. Minik naked cakeler de en az büyük halleri kadar şık, hatta daha da sevimliler. 

İpucu: Ayrıca bu küçük pastaları gelin buketinizde yer alan çiçeklerle süslediğiniz zaman ortaya çıkacak görüntü çok uyumlu ve şık olacak! 

Son İpucumuz: Sözünüzde, nişanınızda veya düğününüzde naked cake yaptırmaya karar verirseniz, pastanın nasıl kesilmesi ve servis edilmesi gerektiğiyle ilgili talimatları pastacınızdan en ince detaylarına kadar öğrenip etkinliğinizde servisi yapacak kişilerle paylaşmayı unutmayın!

Bir diğer pasta trendi için: 10 Farklı Geometrik Nişan Pastası

Önerilen Yazılar