10 Farklı Geometrik Nişan Pastası

Pastalar kutlamaların olmazsa olmazı. Düğün ve nişanlarda eskiden görmeye alışık olduğumuz yüksek katlı klasik pastalar, modern aşkların yaşandığı günümüzde giderek yerini daha minimal ve modern pastalara bırakmaya başladı. Pastacılık sektöründeki gelişmeler sonucunda da artık “Vaoovv!” dedirten tasarımlar sık sık karşımıza çıkıyor. Hatta çoğunu sanat olarak nitelendiriyoruz. Yani anlayacağınız 21. yüzyılda modernizm yalnızca sanatı değil pastacılığı da etkisi altına almış durumda!

Modern pastacılıkta en çok kullanılan motiflerden biri geometrik şekiller. Pastanın ister tabanı ister süslemesi geometrik şekillerden oluştuğu takdirde modern bir görüntü ortaya çıkıyor. Bu şekiller yine günümüzün trendleri göz önünde tutularak çoğunlukla altın, rose altın ve gümüş renklerde karşımıza çıkarken, genellikle mermer ve beton görünümlü tabanlar üzerine kullanılıyor.

Çoğunlukla modern pastalar daha az katlı olarak hazırlandığı için düğününüzde yüksek katlı bir pasta kesip, nişan veya söz kutlamanızda sizler için seçtiğimiz 10 geometrik kutlama pastasından ilham alarak bir pasta seçimi yapıp son yılların pasta trendini yakalayabilirsiniz!


Pasta: The Cake Whisperer, Fotoğraf: Laura Kelly Photography

Mavi mermer ve suluboya görünümü ile altın geometrik desenlerinin uyumu bu pastada açıkça görülüyor. Özellikle mavi rengin ön planda olduğu bir nişan veya söz kutlamasında bu pasta uyumlu bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayabilir.


Pasta: Matamiese Cakes, Fotoğraf: Brandon Scott Photography 

Pasta kadar çevresinin düzenlemesi de önemli! Pastada kullandığınız geometrik şekillere masa süslemesinde de yer verebilirsiniz. Bu sayede sade bir pasta tercih etseniz bile masaya hareketli bir görüntü verebilirsiniz.


Pasta: Olofson Design, Fotoğraf: Fiona Kelly

Altın, mermer, beyaz ve siyahın uyumu ince çizgilerle kuvvetlendirilmiş bir pasta. Siyah detayların hakim olduğu bir masada çok şık bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.


Pasta: Bang Pop Shop, Fotoğraf: Clique Photography

Altıgen bir pasta tabanı üzerinde geometrik şekiller daha belirgin hale getirilmiş. Pastanın tek katında altıgen taban kullanılıp üst katları yine alışılagelmiş pasta formunda bırakılabilir.


Pasta: Crummb

Su yeşili bir pasta üzerine geometrik dokunuşlar oldukça şık bir görüntü yakalamış. Şeker hamuru üzerinde yapılan ince dokunuşlar pastanın tüm havasını güzelleştiriyor.


Pasta: Matamiese Cakes, Fotoğraf: Brandon Scott Photography

Düz beyaz bir pasta üzerinde üç boyutlu geometrik çizgiler sade pasta isteyenlerin tercih edebileceği nitelikte.


Pasta: Sugar Kiss Baking Co, Fotoğraf: Kelly McDaniel Photography

Koyu petrol mavisi pasta üzerine altın geometrik şekiller göz zevkine oldukça hitap ediyor. Altın renginin ön plana çıkmasını istiyorsanız koyu bir pasta rengi tercih edebilirsiniz.


Pasta: Cake by Nicole, Fotoğraf: Blush Wedding Photography

Mermer deseni ile gümüş renkteki geometrik şekiller tam bir uyum içinde.


Pasta: Sweet Bakes, Fotoğraf: Sophie T Photography

Rose altın tek bir çizgiyle de şık ve modern bir pasta yaratmak mümkün. Bu şekilde hazırlanmış bir pastayı canlı çiçek kullanarak hareketlendirebilirsiniz. Hatta gelin saçınızda canlı çiçek aksesuarı kullanacaksanız pastanız için de aynı çiçekleri seçerek uyumlu bir tema yaratabilirsiniz. Canlı çiçek saç aksesuarları için ilgili yazımıza göz atmanızı öneririz.


Pasta: Baked Seattle, Fotoğraf: Brandon Scott Photography

Ve son olarak altıgen pasta tabanlarının kenarlarına çekilen altın rengi çizgiler asil bir görüntü meydana getirmiş. Yine pasta servisinin üzerine konulan renkli mevsim çiçekleri sunumu canlandırmış.