Gelin Saç ve Makyajı

Canlı Çiçeklerden Oluşan Gelin Saçı Aksesuarları

24/10/2018
Bridolog 2 dakikalık okuma
Çiçekler bir düğünün vazgeçilmezi. Organizasyonda kullanılan çiçeklerin yanı sıra gelin saçında da çiçeklerden yardım alındığını son yıllarda sıklıkla görüyoruz! Peki hangi tarz çiçekler saçta nasıl kullanılıyor öğrenmek istemez misiniz? Bu yazımızda sizlere 5 farklı tarzda canlı çiçeklerin gelin saçındaki kullanımını göstereceğiz.

Canlı çiçekleri gelin saçınızda kullanarak asil ve şık bir görüntü elde etmeniz mümkün! Düğününüz ister deniz kenarında, ister açık ve yeşil bir alanda veya ister bir salonda olsun her tarza hitap edebilecek çiçeklerden oluşan gelin saç aksesuarlarını artık bir çok yerde görebilirsiniz.

Özellikle düğününüz bahar veya yaz aylarında ise daha çeşitli ve canlı renklerde çiçeklerle tarzınızı tamamlayabilir, gelinlik, aksesuar ve düğün yerinize/temanıza göre canlı çiçekleri bir taç veya ufak bir saç aksesuarı olarak kullanabilirsiniz!

Bu yazımızda size 5 farklı tarzda gelin saçı çiçeklerini gösterip, her bir tarz için çok beğendiğimiz örnekleri paylaşacağız. Umarız ilham alabilirsiniz!

1. Kır çiçekleri aranjmanlı gelin saç aksesuarları

Özellikle bahar aylarında rengarenk kır çiçekleri bulmanız kolaylaşacaktır. Kır çiçeklerinin vermiş olduğu natürelliği daha dağınık saçlar ve sade gelinliklerle kombinlerseniz doğal bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bu saç aksesuarları özellikle kır düğünleri için biçilmiş kaftan!

Saç: Vow Studio 101, Fotoğraf: Tony Grover Photographers

2. Cipso bitkisi (Gypsophila) aranjmanlı gelin saç aksesuarları

Cipso bitkisi çiçekçiler tarafından genellikle tamamlayıcı olarak kullanılsa da son zamanlarda düğün organizasyonları içerisinde tek başına kullanımı da oldukça artmaya başladı. Çoğunlukla her mevsim bulunabilecek olan bu bitkiyi sadeliği sayesinde düz gelinliklerin yanı sıra dantel gelinliklerle de kombinlemek mümkün. Bitkinin yapısı dağınık olduğundan ötürü siz de dağınık bir örgü veya topuz arasında kullanarak romantik ve şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Fotoğraf: Rebekah Westover Photography 

3. Rustik temalı düğünler için çiçekli gelin saç aksesuarları

Rustik temalı düğünler için minimal çiçeklerle yapılmış bir taç gelin saçınıza hareket ve canlılık kazandıracaktır. Rustik düğünler için bizim önerimiz canlı çiçeklerden yapılmış bir taç kullandığınızda saçlarınızı açık bırakmanız veya yarım toplatmanız. Bu şekilde daha vintage bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda yalnızca yapraklardan oluşan bir taç da düğün temanızda kullanacağınız bitkilerle uyum sağladığı takdirde hoş bir görüntü yaratacak olup, masrafınızı azaltacaktır.

4. Renkli çiçek aranjmanlı gelin saç aksesuarları

Düğün günü daha canlı ve dikkat çekici görünmek istiyorsanız renkli çiçeklerden yapılmış taçlar tam size göre. Lavanta, zambak, papatya ve begonvil yapraklarıyla bezenmiş bir taç kullanarak rengarenk düğün fotoğrafları elde etmeniz mümkün. Ancak çiçeklerin hareketliliği dolayısıyla geriye kalan gelinlik ve tüm aksesuarlar açısından sadelikten yana olmanızı önerebiliriz.

 

Fotoğraf: Jose Villa Photography              

5. Çiçekli minimal gelin saç aksesuarları

Çiçekten taç ve renkli çiçeklerin yanı sıra daha minimal ve mevsim çiçeklerinden yapılmış saç aksesuarları da oldukça trend. Bu tip çiçekleri tarak biçimindeki tokaların üst kısmına yerleştirerek hem toplu hem de açık saç modellerinde kullanabilirsiniz. Biz bu tarzı özellikle hareketli ve gösterişli bir gelinlik tercih edecek olan gelin adaylarına veya minimal detaylardan hoşlanan gelin adaylarına öneriyoruz. Siz de bu gruptaysanız, saç aksesuarınızın çok fazla rol çalmasını istemiyorsanız, fotoğraflardaki gibi saçınızın yalnızca küçük bir bölümünü kaplayacak aksesuarlar tercih etmenizi öneririz.

Kaynak: Grace Loves Lace      

Kaynak: Grace Loves Lace      

Kaynak: Grace Loves Lace      

İpucu: Canlı çiçeklerden oluşan gelin saç aksesuarlarını özellikle daha butik çalışan çiçekçilere özel olarak yaptırabilir, profesyonellik gerektirmeyen minimal dokunuşları ise kendiniz yapabilirsiniz. Unutmayın, canlı çiçek kullandığınız takdirde düğün gününden önce mutlaka aksesuarı saç provasında çiçeği hazır bulundurup, kuaförünüzle birlikte provanızı yapın. Canlı çiçeklerin ne kadar hassas olduğunu düşündüğümüzde, çiçeğinizin düğün gününde tekrar taze yapılmasını sağlamanızı öneririz.

Önerilen Yazılar