Mücevher

Evlilik Teklifi Yüzükleri: Zen Pırlanta 

06/04/2023
Bridolog 3 dakikalık okuma

Ölümsüz aşkın ve bağlılığın biricik göstergesi tektaşlar ile zarif bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? :) Asırlardır dünyanın her yerinde kadınların parmaklarını süsleyen ve aşkın göstergesi olarak sunulan pırlanta yüzükler, ihtişamları ile günümüzde de vazgeçilmez mücevherler arasında ilk sırada yerini koruyor. Keşfedildiği günden bu yana özel anlamlar ile sunulan pırlanta tektaşlar, evlilik teklifinin en güzel anlarında ışıldamaya devam ediyor. 

Farklı kesim ve büyüklükte tasarlanan pırlanta yüzükler, asırlar öncesinden günümüze uzanan yolculuğunda ilk günkü gibi göz kamaştırırken, takdim edilen kişinin de değerini ve güzelliğini ortaya çıkaran eşsiz bir hediye. Biricikliğin, sadakatin ve sevginin en şık ifadesi olan pırlanta yüzüklerin her birinin sanat eseri olduğunu biliyor ve parmaklarımızda ışıldadığı ilk günden beri onlara hayranlık duyuyoruz. 

Zen Pırlanta’da kesimlerine ve tasarımlarına göre damla, oval, sarmaşık, Eros gibi modellere ayrılan tektaş evlilik teklifi yüzüklerinin her biri kadınların vazgeçilmezi. Hadi gelin, farklı modellerde tasarlanan eşsiz evlilik teklifi yüzüğü tektaş modellerine biraz daha yakından bakalım. Ufak bir hatırlatma: Bu içerik gözünüzü kamaştırabilir! :) 

1- Klasik Tektaşlar 

Klasiğin zarafetinden vazgeçmeyenler için klasik tektaşlar her daim ilk sırada! :) Evlilik yüzükleri denince ilk akla gelen tektaş modeli olan klasik kesim pırlanta, şık ve sade görünümü ile asırlar geçse de etkisini ve güzelliğini kaybetmeyecek bir tasarım. İsteğe göre altın, beyaz altın ve rose gibi renklerde tasarlanan klasik tektaşların en özel detayı ise üzerindeki pırlantanın her daim ışıldayan görüntüsü. Tektaşta kullanılan pırlantanın karatına, berraklığına ve rengine göre farklı şekillerde dizayn edilen klasik tektaş modeli evlilik teklifi ve nişan yüzüğü olarak en çok tercih edilen model olarak ilk sıradaki yerini her daim koruyor.  

evlilik teklifi yüzükleri
Zen Pırlanta

2- Işık Yolu Tektaşlar 

Pırlantanın dönüştüğü en güzel yüzük tasarımlarından bir diğeri de ışık yolu tektaş modelleri. Yüzük halkasının ortasında duran tektaşın etrafını saran bu pırlanta tasarımı, tarzını ortaya koyan ve parıldamaktan asla çekinmeyen kadınlar için eşsiz bir seçim! :) Tektaşın kenarında halka boyunca ilerleyen pırlanta taşları gerçekten de ‘’ışık yolu’’ ismini hak ediyor. Sarmaşık, klasik ve Eros gibi birçok yüzük tasarım modelinde görebileceğiniz Işık yolu tektaş, ihtişamlı bir nişan yüzüğü seçmek isteyenlerin de gözdesi. 

evlilik teklifi yüzükleri
Zen Pırlanta

3- Sarmaşık Tektaşlar 

Klasik tektaş modellerinden farklı tasarım arayanlar için sarmaşık tektaş, tasarımı ile büyüleyen bir seçenek! Tıpkı bir sarmaşık yüzük halkasının iki ucunun bir araya geldiği noktada görkemli pırlanta taşı sarıldığı yüzüğün ortasından parıldayarak kendine hayran bırakmayı başarıyor. İki aşığın aynı sarmaşık gibi zamanla birbirine sarılmasını temsil eden bu romantik tektaş tasarımı ile sonsuz aşkınızı simgeleyen bir hatıra taşıyabilirsiniz. 

evlilik teklifi yüzükleri
Zen Pırlanta

4- Eros Tektaşlar 

Yunan mitolojisinin attığı ok ile aşık eden meşhur tanrısı Eros ’un etkisi pırlanta ile birleşince ortaya aşk dolu bir tasarım çıkıyor. :) Eros tektaş modellerinde yüzük halkasının tam merkezinde yer alan tektaş pırlanta, yuvarlak hatlı bir dizayn ile karşımıza çıkıyor. Zarif kenarları ile pırlantanın daha da ön plana çıktığı bu modeli vitrinlerde dahi ilk bakışta fark etmek mümkün. Farklı karat, renk ve parlaklıklarda tasarlanan Eros tektaş modelleri ışıltılı ve berrak görüntüsü ile kadınların favorisi. 

evlilik teklifi yüzükleri
Zen Pırlanta

5- Tiara Tektaşlar

Kraliçelere layık, sarayların vazgeçilmezi tektaş modeli Tiara tektaş ile karşınızdayız. İsmini İngilizcede taç anlamına gelen ‘’Tiara’’dan alan bu yüzük modeli yıldız görünümü ile göz alıcı bir model. Ayrıca aşk ve güzellik kelimesinin mücevher ile buluşmuş hali! :) İhtişamlı parıltısı ile kraliçelere layık olan Tiara tektaş kendini özel hissetmek isteyen gelinler için eşsiz bir seçim!

evlilik teklifi yüzükleri
Zen Pırlanta

6- Prenses Kesim Tektaşlar 

Aşkın en güzel temsilcilerinden bir diğeri ise prenses kesim tektaşlar. Zarif ve modern dokunun bir araya geldiği bu eşsiz yüzük modelinde pırlanta tek bir şekilde sivri köşeli ve kareye yakın bir formatta tasarlanıyor. Asil görünüşü nedeniyle gelinlerin en çok beğendiği tektaş yüzük modelleri arasında yer alan prenses kesim tektaşlar, yuvarlak kesimden sonra en çok ilgi gören tasarım. Modası hiç geçmeyecek olan bu yüzük modeli birçok farklı karatta, altın, beyaz altın ve rose gibi yüzük renginde satışa sunuluyor. Işıldayan görüntüsü ve minimal tasarımı sayesinde özellikle de şık ve sade tasarımlardan hoşlananlar için harika bir tercih. 

evlilik teklifi yüzükleri
Zen Pırlanta

Bu içerik Zen Pırlanta sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Önerilen Yazılar