Nedimeler

Son Dönemlerin En Popüler 5 Nedime Trendi

08/11/2018
Bridolog 3 dakikalık okuma
Daha çok yabancı ülkelerde rastladığımız nedimelere ülkemizde de son yıllarda gelinler oldukça önem vermeye başladı. Hem düğün gününüzü güzelleştiren hem de size yardımcı olan nedimelerinizle ilgili uymanız gereken trendler neler? Bu yazımızda size nedimeler konusunda rehber oluyoruz.

Yurtdışında oldukça popüler olan “bridesmaids” yani nedimeler bizim kültürümüzde de son yıllarda oldukça yer etti. Genellikle gelinin yakın arkadaşlarından oluşan kız grubu yani nedimelerin görevi geline yardımcı olmak. Bazı ülkelerde nedimeler en başından itibaren düğünle ilgili her türlü konuda geline yardımcı oluyor hatta bazı görevler tamamen nedimelerin sorumluluğunda. Ancak ülkemizde nedimelere genellikle düğün gününde geline yardımcı olma görevi düşüyor ve ayrıca ortaya çok güzel kareler çıkıyor.

Tabii bu güzel fotoğrafların ortaya çıkması için belirli ipuçları var. Örneğin en sık karşılaştığımız aynı renk giyinen nedimeler. Elbise gibi, bir örnek kullanılan aksesuarlar da oldukça trend. Bu yazımızda size en son nedime trendlerini derledik. Bu sayede çok daha eğlenceli ve samimi bir düğün günü geçirip birbirinden güzel fotoğraflara sahip olacaksınız!

 1. Nedime Elbiseleri

Az önce söylediğimiz gibi, aynı renk elbiseler en eski ve en sık karşılaştığımız nedime trendlerinin başında geliyor. Siz de düğün hazırlıklarınız sırasında bir renk belirleyerek nedimelerinize haber verebilirsiniz, bu sayede sizin istediğiniz gibi bir elbise seçebilirler.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri elbisenin rengi. Yapacağınız düğünün temasıyla, mevsimle ve özellikle düğünde kullanılan çiçeklerle uyumlu bir renk seçerseniz çok daha güzel görüntüler ortaya çıkacağını garanti ederiz. Örneğin gelin buketinizde kullanacağınız çiçeklerden herhangi birinin renginde seçilecek elbiseler güzel bir seçenek olabilir. Bizce şu sıralar soft ve pastel tonlarda tercih edilen nedime elbiseleri çok şık görünüyor.

nedime trendleri

nedime trendleri
Fotoğraf: Rachel May Photography

nedime trendleri

Peki mutlaka aynı model elbise mi giyilmeli? Tabii ki hayır. Belirli bir renkte ancak farklı kumaş tipinde elbiseler tercih edilebilir. Veya aynı şekilde aynı renk ve kumaşta ancak farklı modelde elbiseler de bir seçenek. Bu seçenekleri değerlendirerek tarzınıza ve isteğinize en uygun elbise önerilerinizi nedimelerinizle paylaşabilirsiniz.

nedime trendleri

2. Nedime Sabahlıkları

Son zamanlarda yine çok karşılaştığımız bir başka trend ise düğün günü hazırlıklarının başında gelinle birlikte nedimelerin de giydiği sabahlıklar. Bu trendde çoğunlukla gelin beyaz, nedimeler ise pembe tonlarında sabahlık tercih ediyor. Bu uyumu yakaladıktan sonra gelinin hazırlık aşamasında çekilen kareler oldukça iç açıcı oluyor. Siz de sabahlıklarınızı giyince nedimelerinizle birlikte eğlenceli pozlar vermeyi unutmayın!

Ayrıca kullanılacak sabahlıkların arkasına kişilerin isimlerini işletip, kişiselleştirerek nedimelerinize güzel bir hediye de verebilirsiniz. Nedime sabahlıklarında en çok tercih edilen kumaş türlerinin başında saten ve ipeğin geldiğini hatırlatalım!

nedime trendleri
nedime trendleri

3. Nedime Buketleri

Nedimeleriniz ister aynı renk giyinsin ister elbise konusunda serbest olsunlar taşıyacakları çiçek buketiyle yine renkli görüntüler elde etmeniz mümkün. Ne tip bir buket yaptıracağınız konusunda size yol göstermesi gereken ise kendi buketiniz! Dilerseniz kendi gelin buketinizle birebir aynı, dilerseniz yine benzer çiçeklerle daha küçük buketler tercih edebilirsiniz.

nedime trendleri
Fotoğraf: Tess Follett

nedime trendleri
Fotoğraf: Anna Delores

nedime trendleri
Fotoğraf: Trent Bailey

4. Nedime Bileklikleri ve Saç Aksesuarları 

Nedime buketlerinin yanı sıra tercih edebileceğiniz bir diğer trend ise nedime bileklikleri. Özellikle canlı çiçeklerden yapılmış bileklikler bizce oldukça hoş duruyor ve nedimelerin gece boyu diğer misafirlerden de ayrılmasını sağlıyor. Hem de bu şekilde onlara kendilerini özel hissettirerek güzel bir jest yapmış olursunuz! Yine bu canlı çiçeklerden oluşan nedime bilekliklerinde de gelin buketinizde veya düğün organizasyonunuzda kullanılacak çiçekler kullanılırsa her şey çok uyumlu görünecektir!

nedime trendleri

nedime trendleri

nedime trendleri
Fotoğraf: Beautiful Moments Photography

Aynı bileklikler gibi nedimeleriniz için canlı çiçeklerden oluşan saç aksesuarları da tercih edebilirsiniz. Bu konuda canlı çiçeklerden oluşan gelin saç aksesuarları hakkında yazdığımız yazıya göz atabilirsiniz. Nedime bilekliklerindeki çiçek seçiminizde dikkat etmeniz gereken hususlar burada da geçerli.

nedime trendleri
nedime trendleri

İpucu: Nedime bilekleri veya saç aksesuarlarından herhangi birinin zarar görmesi durumunda kullanılabilecek yedek bir kaç tane aynılarından mutlaka yaptırın. Ayrıca canlı çiçek tercih edecekseniz bu aksesuarların düğün günü hazırlanması çiçeklerin tazeliği ve görüntüsü açısından önemli!

5. Küçük Nedimeler

Özellikle kraliyet düğünlerinde karşılaştığımız bu sevimli trend küçük çocukların birebir aynı şekilde giydirilerek nedime görevini üstlenmeleri. Tabii ki burada nedimelerin yardım görevindense ortaya çıkacak neşeli kareler ön plana çıkıyor! Gelin ve damadın arkasından yürüyen veya önlerinde çiçek atan çocuklar bizce çok saf ve doğal bir görüntü sağlıyor.

Siz de akrabalarınızdan veya arkadaşlarınızın çocuklarından oluşacak böyle bir ekip kurabilirsiniz; hatta yakın arkadaşlarınızdan vazgeçmeyerek iki grup nedime oluşturabilirsiniz. Yakın arkadaşlarınızla düğün günü hazırlıklarınızda eğlenceli kareler çektirip, çocuklardan oluşan nedimelerinizle de düğün başlarken renkli görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz!

nedime trendleri
nedime trendleri
nedime trendleri

Önerilen Yazılar