Gerçek Düğünler

Teri & Mert’in Boğaz’a Karşı Romantik Düğünü

18/11/2021
Bridolog 4 dakikalık okuma
Nişan süreçlerine tanıklık ettiğimiz çiftlerin düğünlerine Bridolog’da yer vermenin tadı başka oluyor. Teri ve Mert’in İstanbul’da evde gerçekleşen nişanlarından sonra şimdi sıra İstanbul Boğazı’na karşı gerçekleşen düğünlerinde! Teri’yle hem nostaljik hem modern iki farklı gelinlik tercihini, pandemiden dolayı değişen planlarını ve düğünle ilgili tüm detayları konuştuk.

Teri ve Mert’in İstanbul’da gerçekleşen romantik ev nişanlarının detaylarını önceden Teri’yle konuşmuştuk, okumadıysanız buradan göz atabilirsiniz. Şimdi ise sıra düğünlerinde, hazırsanız başlayalım!

Merhaba Teri! Düğününüz ne zaman, nerede oldu? Ve kaç davetliniz vardı?

Merhaba. :) Düğünümüz 21 Haziran 2021 Pazartesi günü Four Seasons İstanbul at the Bosphorus’ta 50 kişi ile gerçekleşti.

teri-mert-dugun

Nişanınızı yaptığınızda henüz pandemi yoktu. Maalesef sonrasında pandemiyle birlikte planlarınızın değiştiğini tahmin ediyoruz. Bu süreci biraz anlatabilir misin?

Nişanımız Aralık 2018’de olmuştu, dediğiniz gibi henüz pandemi ortaya çıkmamıştı. Aslında planımız Eylül 2020’de düğünümüzü yapabilmekti ama pandemi dolayısıyla beklemek zorunda kaldık. Planımızda çok daha büyük bir organizasyon yapmak vardı fakat pandeminin gerektirdiği şartlarda ve devlet tarafından belirlenen kurallara uygun bir düğün gerçekleştirdik.

teri-mert-dugun

Planlarınızda bunlardan başka değişiklikler oldu mu?

Düğünümüz aslında bambaşka bir mekanda, bambaşka bir organizasyon şirketi ile gerçekleşecekti. İlk basta anlaştığımız mekânın kapatılması ve organizasyon şirketi ile anlaşamamamız sonucunda 2021 yılında tekrar sil baştan her şeye başlayıp, yeniden bir düğün organize etmemiz gerekti.

İlk olarak organizasyon şirketi aramaya başladık. Yoğun araştırmalar sonrasında S Design & Events, Seda Hanım ile tanışma fırsatımız oldu ve ardından her şey yerine oturdu. Sonrasında beraber mekâna ve fotoğraf firmasına (S&S Visual Maker) karar verdik. Kısmetimiz bu yoldan geçip en sonunda bizim için en iyi olan isimler ile çalışmakmış.

teri-mert-dugun

Peki düğününüzün teması ve günün akışıyla ilgili biraz bilgi alabilir miyiz?

Hayalimde her zaman bembeyaz görüntüde İstanbul boğazına karşı bir düğün vardı. Bunun için dekorasyonda hep açık, soft renkler tercih ettim. Çiçek olarak nikah alanında beyaz ortanca, gül, şakayık, lisyantus ve aslan ağzı çiçeği kullandık. Masa düzeninde ise bu çiçeklere yine beyaz olarak laleler ilave ettik.

teri-mert-dugun
teri-mert-dugun
teri-mert-dugun

Düğünümüzü saat 4’te soğuk ve sıcak başlangıçların sunulduğu kokteyl ile başlattık. Saat 5’te misafirler nikah bölümüne alındı ve annemin gelinliğini giydiğim, bir saat süren nikah seremonisi sonrasında yavaş yavaş yemek bölümüne geçildi. Saat 6.30’da yemek başlatıldı ve saat 7’de ikinci gelinliğimi giyerek Mert ile beraber gösterişli merdivenlerden inerek giriş yaptık. Kadehleri kaldırıp ilk dansı yaptıktan sonra yemek bölümüne geçip sevgili davetlilerimizle keyifli zaman geçirdik. Dans ve eğlence saat 8.30da olan pasta kesimine kadar devam etti ve sonrasında tebrikler eşliğinde gece sona erdi.

teri-mert-dugun
teri-mert-dugun

Annenin gelinliğini de giymiş olmana bayıldık! Bu iki gelinlik tercihini yaparken nelere dikkat ettin?

Annemin gelinliğini nikah seremonisinde giymek benim için çok önemliydi. Çocukluğumdan beri o gelinliği giyip giyip çıkarırdım evin içinde. Annemin gelinliği üzerimdeyken, annem ve babamın nikâhını kıyan kişi tarafından evlendirilmek hepimizi çok duygulandırdı.

teri-mert-dugun
teri-mert-dugun
teri-mert-dugun

İkinci gelinliği seçerken hiç zorlanmadım. Annemin gelinliği kabarık bir gelinlik olduğundan ikinci gelinlik olarak kafamda hep dar kesim kolsuz bir gelinlik canlanıyordu. Bu yüzden gelinlik denemeye gittiğimizde hep o tarz modelleri sordum. Seçtiğim gelinlik bana gösterildiğinde işçiliğine ve detaylarına aşık oldum; elbisenin her tarafında farklı bir detay, farklı bir işleme vardı. Üstümde gördükten sonra hemen siparişi verdik ve düğün gününü beklemeye geçtik.

teri-mert-dugun
teri-mert-dugun

Nişanında sade saç ve makyaj tercihlerin olmuştu, düğünde nasıl bir tercih yaptın?

İki elbisenin de kendine göre farklı tarzları ve detayları olduğu için yine makyaj, saç ve aksesuarda çok abartmak istemedim. Serhat Şen’in yaptığı gelin makyajlarını çok beğeniyordum, düğün günü ona çok abartısız, açık pembe ve şeftali tonlarında bir makyaj istediğimi söyledim. Sonuç tam istediğim gibi oldu.

Saç olarak da istediğim model ve saç aksesuarı en başından kafamda oluşmuştu. Saçımın gelinliğin ön kısmını kapatmasını istemedim, bu yüzden ön kısmını tepeden toplayıp arkada dalgalı bıraktık. Aksesuar olarak çok büyük olmayan, seramik beyaz çiçeklerden ve üzeri incilerden oluşan bir toka tercih ettim. Nikah seremonisi sırasında ise sade, beyaz, tül bir duvak takıldı.

teri-mert-dugun
teri-mert-dugun

Biraz da müzik tercihlerinizi soralım. :)

Düğüne giriş müziğimiz Emre Kurtişler ile beraber seçtiğimiz enstrümantal bir müzikti.

İlk dans müziği: Just the Two of Us - Grover Washington Jr. ft. Bill Withers

Pasta müziğimiz: Ain’t Nobody - Felix Jaehn ft. Jasmine Thompson

Kokteyl ve müzik boyunca slow ve jazz karışık bir müzik seçtik. Pastadan sonra müzik hızlandı, Türkçe pop ve İngilizce 80’ler ağırlıklı çaldık.

teri-mert-dugun

Davetlilerinize düğün hediyelikleri verdiniz mi?

Davetlilere düğün hediyeliği olarak ismimizin ve tarihin yazılı olduğu bonbonnier’ler sunduk.

teri-mert-dugun

Düğününüzü planlarken bu süreçte en zorlandığın nokta ne oldu?

En zorlandığım nokta pandemiden dolayı olan belirsizlikti. Birçok kez tarih değiştirmek zorunda kaldık. En sonunda 50 kişi de olsa düğünümüzü yapmak istedik.

teri-mert-dugun

Düğün hazırlığı yaparken Bridolog’dan nasıl faydalandın?

Nişan röportajından sonra samimiyet kazandığımızdan ayakkabılarıma kadar birçok konuda yardımcı oldunuz. Size çok teşekkür ediyorum! Yeni gelinlerin mutlaka sizi takip etmesini öneriyorum. :)

teri-mert-dugun

Evlilik hazırlığı yapanlara nasıl bir tavsiyede bulunursun?

Belki çok klişe ama düğün gününe kadar hatta düğün günü dahil çok stres yaşanıyor. Düğün süreci anlam ve önemini kaybedip çok sıkıntılı bir doneme dönüşüyor. Düğün geçtikten sonra resimlere bakınca her şeyin ne kadar güzel geçtiğini ve aslında bu stresin ne kadar gereksiz olduğunu görüyorsunuz. İstemediğiniz veya istediğiniz birçok detay sonradan bakınca aslında önemsiz geliyor. Asıl önemli olan aile ve yakınlarınızla o gün beraberliğinizi kutlamak, günü geldiğinde zaman su gibi akıp gidiyor.

teri-mert-dugun

Künye:

Mekân: Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus
Organizasyon: S Design & Events
Catering: Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus
Fotoğraf: S&S Visual Maker
Video: S&S Visual Maker
1. Gelinlik: Terzi Stefan tarafından 1995 Ozel Dikim – Annemin gelinliği
2. Gelinlik: Eva Lendel
Gelin Ayakkabıları: Jimmy Choo
Damatlık: Hugo Boss
Damat Ayakkabıları: Hugo Boss
Davetiye: Kendimiz hazırladık :)
Hediyelik: S Design & Events tarafından hazırlanan bonbonnier
Pasta: Four Seasons Istanbul at the Bosphorus
Saç: Batuhan Gelişli
Saç Aksesuarı: Gaios
Makyaj: Serhat Şen
Gelin Sabahlığı ve Gecelik: House of Silk
Müzik: Emre Kurtişler

Önerilen Yazılar