Gelin Sabahlığı ve Aksesuarları

Hepsini Gör

Gelin Sabahlığı

Artık günümüzde gelinler hazırlıklarının çoğunu düğünün gerçekleşeceği mekanda yaptıkları için birbirinden güzel ve renkli gelin sabahlıkları da oldukça popüler. Düğünden önceki hazırlık aşamasında da artık fotoğrafçılarla anlaşılıyor ve hazırlık aşamasında çok güzel kareler ortaya çıkıyor. Gelinlerin bu aşamada tercih ettikleri kombinlerle oldukça hoş görüntüler ortaya çıkabiliyor.

Ayrıca ortaya çıkan görüntülerin yanı sıra gelin sabahlıklarının pratik önemi de bulunuyor. Saç ve makyajınız düğün mekanınızda yapılacaksa üzerinizdeki kıyafeti çıkarırken saç ve makyajınızı bozmamanız adına gelin sabahlığı giymeniz çok daha doğru bir tercih. Böylece saç ve makyajınız tamamlandığında sabahlığı kolayca üzerinizden çıkararak gelinliğinizi giyebilir ve geceye hazır olabilirsiniz.

Düğününüzün hazırlık aşamasında güzel karelere sahip olmanızı sağlayacak fotoğrafçılar için buraya ve yine hayalinizdeki saç ve makyaja kavuşmanızı sağlayacak profesyonel saç ve makyaj artistleri için ise buraya tıklayabilirsiniz!

 

Gelin Sabahlığı Modelleri

Gelin sabahlıkları kumaşlarına, kesimlerine ve modellerine göre çeşitlilik gösteriyor. Genellikle tercih edilen kumaşların başında ipek, saten ve pamuklu kumaş geliyor. Eğer sabahlığınızı uzun yıllar kullanmak istiyorsanız ipek veya ipek saten bir kumaş tercih edebilirsiniz. Böylece düğün sonrası da kullanabileceğiniz, kumaşı kaliteli bir sabahlığınız olabilir.

Ayrıca dantelli bir model seçebileceğiniz gibi daha düz bir sabahlık da seçebilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda renkli ve çiçek desenli sabahlıkları da görüyoruz. En popüler trendlerden biri ise sabahlığın arkasında ‘bride’ yazması. Bunu sabahlığınıza baskı olarak isteyebileceğiniz gibi nakış olarak da tercih edebilirsiniz. Açık renk sabahlıklarda genellikle altın, bronz ve gümüş renkte bride yazıları tercih ediliyor.

 

Gelin Sabahlığı Ne Renk Olmalı?

Gelin denilince akla ilk gelen renk beyaz olduğu için en çok tercih edilen sabahlık rengi de tabii ki beyaz. Ancak en azından hazırlık aşamanıza biraz daha renk katmak adına pastel mavi, yeşil, pembe gibi renkler de giyebilirsiniz. Hatta daha koyu bordo, mürdüm, mor gibi renklerle de asil bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Nedimelerini için de sabahlık satın alacaksanız kendi sabahlığınızla uyumlu olmasını göz önünde bulundurmalısınız. Bu şekilde harika fotoğraflara da sahip olabilirsiniz.

 

Nedime Sabahlığı

Yurtdışında başlayan nedime trendi Türkiye’de de artık sıkça karşımıza çıkıyor. Gelinin hazırlık aşamasına en yakın kız arkadaşları yardım ederek tüm günlerini gelinle birlikte geçiriyor. Tabii yardımdan ziyade yine hazırlık aşamasında renkli karelerin çıkmasına da büyük katkı sağlıyorlar. Gelin odasında eğlenerek ve değişik konseptlerde fotoğraflar çektirerek unutulmaz anıların kalmasına katkıda bulunuyorlar.

Gelin sabahlığı trendini nedimelerde de fazlaca görüyoruz. Genellikle gelinle uyumlu sabahlıklar giyerek ona eşlik ediyorlar. En çok karşılaştığımız, gelinin sabahlığı modelinde ama farklı renklerde olan nedime sabahlıkları. Ayrıca yine nedimelerin sabahlığının arkasında da ‘bridesmaid’, ‘bride team’ ve ‘bride squad’ gibi yazılar görüyoruz. Hatta nedime sabahlıklarının arkasına nedimelerin isimlerini de yazdırarak onlara güzel bir anı ve hediye verebilirsiniz.

Son dönemlerin en popüler 5 nedime trendi için ise buraya tıklayabilirsiniz!

 

Kişiselleştirilmiş Gelin ve Nedime Sabahlıkları

Tabii ki en sık gördüğümüz gelin ve nedime sabahlıklarını kişiselleştirme yolu kişinin isimlerinin sabahlıklara işlenmesi. İsimler genellikle baskı şeklinde olabileceği gibi nakış şeklinde de sabahlığa işlenebiliyor. Gelinlerde en sık gördüğümüz ise ‘bride’ yazısının altına gelinin isminin yazılması. Aynı zamanda ‘mrs.’ yazısının sonuna evleneceğiniz kişinin soyadını da yazdırabilirsiniz. Ayrıca daha modern bir sabahlık istiyorsanız baş ve soyadınızın baş harflerini sabahlığınızın ön kısmına işlenmesini de talep edebilirsiniz.

 

Gelin İç Çamaşırı

Gelin sabahlığı aldığınız bazı markalarda gelin iç çamaşırı da bulmanız mümkün. Gelinliğinizin içine giyeceğiniz iç çamaşır ile düğün bittikten sonra giyeceğiniz iç çamaşırınızı ayırmanızı tavsiye ederiz.

Gelinlik içerisine giyeceğiniz iç çamaşırında iç çamaşırının güzelliğinden çok gelinliğinizin modeline göre seçim yapmalısınız. Örneğin sırt dekolteli bir gelinlik giyecekseniz alttan bantlı bir sütyen giyebileceğiniz gibi yapışkanlı sütyen modellerini de tercih edebilirsiniz.

Straplez veya ince askılı bir gelinlik giyecekseniz straplez veya yine yapışkanlı sütyen giyebilir, destekli sütyenler de tercih edebilirsiniz.

Eğer gelinliğiniz vücudunuzu sarıyorsa veya balık kesimse tek parça çamaşırlar ile korseli iç çamaşırları giymeniz vücudunuzun daha kusursuz görünmesini sağlar.

Jartiyerleri ise genellikle prenses kesim ve A kesim gelinlik tercih edeceklerin kullanmalarını öneriyoruz. Bunun sebebi ise dar kesimli gelinliklerde jartiyerin dışarıdan belli olabilme riski.

Külot tercihinde ise yine gelinlik kesiminize göre bir tercih yapmanız gerekiyor. Prenses veya A kesim bir gelinlik giyecekseniz doğru renkte dilediğiniz külot modelini giyebilirsiniz. Ancak vücudu saran bir geliliğiniz varsa lazer kesim, tanga veya brezilian model bir külot daha kusursuz bir görüntü yaratacaktır.

Düğün gecesi gelinliğinizi çıkardıktan sonra giyeceğiniz iç çamaşırında hiç bir sınırlamanız yok. Dilediğiniz renkte ve modelde iç çamaşırı seçebilirsiniz. İpek veya saten bir takımla daha romantik bir hava yaratabileceğiniz gibi ince ipli, dantelli modellerle oldukça seksi görünebilirsiniz.

Gelinlikle kullanılacak iç çamaşırları hakkında daha detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz!

 

Gelin Hazırlık Aksesuarları

Sabahlık ve iç çamaşırı dışında gelinlerin kullanabileceği farklı aksesuarlar da bulunuyor. Örneğin hazırlık aşamasında giyeceğiniz terlik! Artık gelinlere özel çok şık terlikler üretildiğini görüyoruz. Düz modellerle birlikte topuklu terlikler de mevcut. Ayrıca tüylü ve yine geline özel işlemelerin yer aldığı terlikler de son derece popüler.

Terliğin yanı sıra hazırlık odasında kullanabileceğiniz süslemeler, gelinliğinizi asacağınız özel askı gibi farklı aksesuarları da edinerek renkli bir hazırlık aşaması sağlayabilirsiniz. Yine bazı gelin sabahlığı satan markaların bu tarz aksesuarları içeren bridal box’ları bulunuyor. Bunlardan kendinize alarak veya evlenecek arkadaşınıza hediye ederek gelin odanızı renklendirebilirsiniz!