Gelin Aksesuarları

Gelinlikle Kullanılacak İç Çamaşırı Seçimi Hakkında İpuçları

09/05/2019
Bridolog 3 dakikalık okuma
Gelinlerin gelinlik seçimi sonrasında aklına takılan sorulardan biri de nasıl bir iç çamaşırı seçmeliyim oluyor. Günümüzde o kadar farklı iç çamaşırı çeşidi ve modeli var ki bu durumda kafaların karışması da çok doğal. Ama merak etmeyin, sizlere için gelinlik içine nasıl bir iç çamaşırı seçmeniz konusunda ipuçları veriyoruz.

Kuşkusuz çoğu gelin düğün gününde kendini olabildiğince güzel ve seksi hissetmek ister. Ancak düğün gününüzün ne kadar yorucu olacağını ve bu yüzden olabildiğince rahat bir iç çamaşırı seçmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Küçük bir tüyo: Düğün sonrası için ayrı ve dilediğiniz gibi bir iç çamaşırı seçin. Bu sayede düğünü rahat bir şekilde atlatıp gecenin geri kalanında dilediğiniz iç çamaşırını giyebilirsiniz :). Evlilikte ilk gece için ipuçlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz! Şimdi gelin birlikte gelinlik altına iç çamaşırı seçerken nelere dikkat etmelisiniz birlikte bakalım.

gelin ic camasiri

Gelinlik İçine Seçilecek İç Çamaşırı Rengi

İç çamaşırınızın rengini seçerken elbetteki en önemli kriter gelinliğinizin tonu. Bembeyaz bir gelinlik seçtiyseniz beyaz iç çamaşırı giyebilirsiniz, ancak beyazın başka tonlarında gelinlikler de olduğunu unutmamak gerek. Bu yüzden gelinliğinizi diktiriyorsanız tasarımcınızdan bir parça kumaş alıp seçtiğiniz iç çamaşırıyla uyumlu mu görebilirsiniz. Hazır bir gelinlik tercih edecekseniz de iç çamaşırınızı mutlaka provada yanınızda bulundurmanızı öneririz.

gelin ic camasiri

Straplez ve İnce Askılı Gelinlikler İçin Sütyen Seçimi

Gelinliğin önünden veya arkasından sütyeninizin görünmesi gelinliğin bütünlüğünü ve güzelliğini bozacaktır. Bu yüzden gelinliğinizden taşmayacak bir sütyen seçmelisiniz. Straplez ve ince askılı gelinliklerde en çok tercih edilen sütyen modeli straplez olanlar. Dikkat edilmesi gereken ise sütyen bantlarının vücudu sıkıca sarması ama aynı zamanda da vücudunuza rahatsızlık vermemesi. Bu noktada kaliteli ve rahat bir sütyen seçmenizde fayda var. Eğer göğüslerinizin daha dolgun ve büyük görünmesini istiyorsanız dolgulu bir sütyen modeli de tercih edebilirsiniz.

gelin ic camasiri
gelin ic camasiri

Straplez ve ince askılı gelinliklerde ikinci bir alternatif ise yapışkanlı sütyen modelleri. Burada da dikkat edilmesi gereken yine bu yapışkanların sağlam olması. Aksi takdirde sütyen aşağıya kayarak tüm gece sizi rahatsız edebilir.

gelin ic camasiri

Ayrıca bir diğer önemli ayrıntı ise artık çoğu gelinlikte kendinden cup bulunması. Eğer bu tarz bir gelinlik seçtiyseniz sütyen kullanmanıza hiç gerek kalmayabilir. Gelinlik kendinden cuplı değilse tasarımcınıza cup eklemesini de rica edebilirsiniz.

Sırt Dekolteli Gelinlikler İçin Sütyen Seçimi

Sırt dekolteli gelinlikler iç çamaşırı seçimi konusunda gelinleri en çok zorlayan modellerden birisi. Gelinliğin sırtı açık olduğunda göğsü desteklemek de bir hayli zor oluyor. Eğer gelinliğin kendisinde cup yoksa mutlaka alttan bantlı bir sütyen modeli tercih etmenizi öneririz. Küçük göğüslüyseniz veya göğsünüzün şeklinden memnunsanız yine yapışkanlı sütyen modelleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca sırtı açık korse modellerini de kullanmak mümkün.

gelin ic camasiri
gelin ic camasiri

Göğüs Dekolteli Gelinlikler İçin Sütyen Seçimi

Düğününüzde göğüs dekolteli bir model seçecekseniz dekoltenin derinliğine göre sütyen seçimi oldukça önemli. Yine hem yapışkan hem de göğüs dekolteleri için özel sütyen modellerini tercih edebilirsiniz. Hazır bir gelinlik satın aldıysanız dekoltesinin derinliğini ölçerek sütyeninizi öyle seçebilirsiniz. Gelinlik üzerinize özel olarak dikilecek ise yine sütyeninizi provanıza götürmenizi öneririz.

gelin ic camasiri
gelin ic camasiri

Vücudu Saran ve Balık Gelinlikler İçin Sütyen Seçimi

Son dönemlerde popülerliği artan vücudu saran gelinlikler çoğunlukla zarif bir görüntü yaratsa da vücudun kusurlarını da en çok gösteren gelinlik modeli. Bu yüzden korseli veya tek parça iç çamaşırı tercih etmekte fayda var. Ayrıca gelinlik ince ve düz bir kumaşa sahipse mutlaka düz ve dikişsiz modeller tercih etmenizi öneririz.

gelin ic camasiri
gelin ic camasiri
gelin ic camasiri

Gelinlik İçine Külot Seçimi

Külot seçiminde de yine gelinliğin belden aşağısının kesimi önemli bir rol oynuyor. Eğer prenses veya A kesim bir gelinlik tercih edecekseniz doğru renkte dilediğiniz külot modelini seçmekte özgürsünüz. Ancak eğer balık veya düz kesim bir gelinlik giyecekseniz tanga veya brezilian kesim külot tercih etmeniz daha kusursuz görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca gelinliğiniz düz ve ince bir kumaşsa dikişsiz ve desensiz bir model seçmenizi öneririz.

Vücut tipinize en uygun gelinlik kesimi yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

gelin ic camasiri
gelin ic camasiri
gelin ic camasiri

Gelinlik İçine Jartiyer Kullanımı

Jartiyer birçok gelin tarafından düğün günü tercih ediliyor. Özellikle külotlu çorap giymeyi düşünen gelinler için rahat bir alternatif. Ancak burada en çok dikkat edilmesi gereken nokta yine gelinlik kesimi. Prenses veya A kesim gelinlik tercih edecek gelinler jartiyeri rahatlıkla kullanabilir ama vücudu saran gelinliklerde jartiyer dışarıdan belli olabileceği için giyilmesini önermiyoruz.

Ayrıca ilk defa jartiyer giyecek gelinlerin mutlaka düğün günü öncesi jartiyeri deneyerek alışmaya çalışmasını tavsiye ederiz. Aksi takdirde ilk defa giydiğiniz bir jartiyer düğün günü sizi rahatsız edebilir.

gelin ic camasiri
gelin ic camasiri

İpucu: Düğün hazırlığı süreci genellikle gelinlerin kilo vermeye çalıştığı bir dönem olduğu için iç çamaşırının düğüne az bir zaman kala alınması daha doğru.

İpucu: Yukarıda bolca bahsettiğimiz gibi iç çamaşırlarınızı gelinlik provanıza götürmeyi unutmayın!

gelin ic camasiri

Önerilen Yazılar