İlişkiler ve Cinsel Yaşam

Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları

10/06/2019
Bridolog 3 dakikalık okuma
Yorgun ve telaşlı bir düğün gününün ardından bu kez eşinizle birlikte heyecanlı bir gece sizleri bekliyor :). Bu ilk gece için önerileri, merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizler için derledik.

İlk Geceyi Mükemmel Geçirmek İçin Tavsiyeler

İlk gece eşler için genellikle en unutulmaz gecelerden biri oluyor. Bu gecenin tadına tam varabilmeniz ve heyecandan unutabilecek olduğunuz noktaları hatırlatmak için size bazı ipuçlarımız var.

Korunma Fikrini Atlamayın Ne De Olsa Daha Yeni Evlendiniz

Genellikle çiftler evlendikten sonra bir süreyi birlikte doya doya yaşamak istiyorlar. Eğer sizler de evlendikten kısa bir süre sonra çocuk sahibi olmayı düşünmüyorsanız düğün sonrası ilk gecenin heyecanına kapılıp korunmayı unutmayın, bizden söylemesi :).

Artık bir çok korunma yöntemi bulunuyor. Partnerinizle ve doktorunuzla konuşup size en uygun korunma yöntemini seçebilirsiniz. Örneğin doğum kontrol hapları oldukça yaygın bir korunma yöntemi. Ancak bu haplara tam bir koruma sağlaması açısından cinsel birliktelikten en az 2 ay önce başlanılması öneriliyor. Ayrıca doğum kontrol hapı kullanmadan önce sağlığınızla ilgili bir soruna yol açmaması açısından mutlaka doktorunuzla görüşmenizi öneriyoruz.

En yaygın korunma yöntemi ise prezervatif. Piyasadaki birçok prezervatif çeşidinden siz ve partnerin için en uygununu seçebilirsiniz. Ancak prezervatifin doğum kontrol hapı kadar yüksek koruma güvencesi vermediğini de belirtmek isteriz.

Son olarak vajinal spiral ve deri altı implantı da son yıllarda kadınların korunması için oldukça fazla kullanılıyor ve yüksek bir korunma oranı sağlıyor. Bu yöntemler için de doktorunuzla görüşüp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kendinizi Rahatlatın

Düğün günü çoğunlukla yoğun stres ve yorgunlukla geçen bir gün. Bu yüzden düğün sona erdiğinde üzerinizden bu stresi atmanız biraz zaman alabilir. Kendinize zaman tanımanız önemli. Ilık bir duş almanız sizi rahatlatabilir. Ayrıca odada bir mum yakıp, sevdiğiniz müzikleri açıp loş ve keyifli bir ortam da yaratabilirsiniz.

Bu arada kendinizi daha özgüvenli hissetmek için hafif bir makyaj yapıp, güzel bir parfüm sıkmanızı da öneririz.

Ön Sevişme ile Hazırlanın

Düğünün stresini atmak için iki tarafın da rahatlaması önemli. Bu heyecanlı gecede ön sevişmeyi uzun tutmak rahatlatıcı olabilir. Böylece hem gerginliğinizi atıp hem de eşinizle aranızdaki heyecanı arttırabilirsiniz. Ayrıca ön sevişme sırasında vajinal ıslaklık arttığı için ön sevişmeyi uzun tuttuğunuz zaman cinsel birleşme daha ağrısız olacaktır.

Ön sevişme için atmosferin önemi büyük. Mum ışığında, yumuşak müziklerle romantik bir ortam yaratabilirsiniz. Bu aşamada ufak dokunuşlar ve öpücükler fazlaca işe yarayacaktır. Siz olabildiğince özgüvenli ve cesur olmaya bakın. Bu şekilde daha güzel bir sinerji yakalayabilirsiniz. Ayrıca ilk geceyi daha renkli kılmak için çeşitli oyuncaklar, kayganlaştırıcılar ve masaj yağları da kullanabilirsiniz.

Kendinize ve Eşinize Vakit Ayırın

Düğünün stresini atmak için eşinizle konuşmak ve açık olmak sizi daha rahat hissettirebilir. Ayrıca ilk defa birlikte oluyorsanız ve bu gerdek gecenizse merak ettiklerinizi sormak, birbirinize güzel sözler söylemek de sizi geceye daha hazır hale getirecektir. Bu aşamada çekingen davranmayıp, birlikte keyifli ve güzel zaman geçirmeye bakın. Kendi arzularınızı dile getirmekten korkmayıp, karşı tarafın isteklerine de kulak verin.

Son bir ipucu verelim: Düğün esnasında eşinizle birbirinizin kulağına geceye ait güzel ve heyecanlandırıcı şeyler fısıldarsanız geceye daha sabırsız ve keyifli bir şekilde başlarsınız :).

İlk Gece İçin İç Çamaşırı Önerileri 

Düğünde gelinliğinizin içine giydiğiniz iç çamaşırıyla ilk gece veya gerdek gecesi iç çamaşırınızı ayırmanızı tavsiye ederiz. Gelinliğin içine gelinlik kesimi ve tarzıyla uyumlu daha rahat bir iç çamaşırı seçerken sonrası için daha seksi bir iç çamaşırı seçmek sizi daha mutlu ve özgüvenli hissettirebilir. Örneğin jartiyer veya babydoll giymek istiyorsanız ancak gelinliğiniz balık kesimse jartiyerin dikişleri gelinliğinizden belli olabilir. Bunun yerine dilediğiniz renk ve tarzda jartiyeri düğün sonrası giyebilirsiniz.

Aynı zamanda ipek, dantel ve saten kumaşlarda, transparan, tek parça veya özel tasarımlı takım iç çamaşırları oldukça hoş bir görüntü yaratacaktır. Yine burada da iç çamaşırın rahatlığını biraz da olsa göz önünde bulundurmakta fayda var. Kendinizi ne kadar rahat hissederseniz o kadar geceye hazır olacaksınız :). 

Gelinlik içine giyeceğiniz iç çamaşırınızı ayırmanız gerektiğini sizlere az önce hatırlattık. Gelinlik ile kullanılabilecek iç çamaşırları ile ilgili yazımıza da linkten ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazılar