Gelin Saç ve Makyajı

En Güzel Örgülü Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

26/07/2023
Bridolog 4 dakikalık okuma

Saçını açık bırakmak isteyen veya topuz hayal eden gelinlere farklı bir alternatifle geldik: Örgüler! Klasik, modern ve bohem gibi birçok tarza uygun örgülü saç modelleri bulunuyor. Siz de örgülü açık saç, dalgalı örgülü saç, örgülü topuz gibi sizin için derlediğimiz birçok gelin saçı modelinden hem gelinliğinize hem de düğün temanıza en uygununu seçebilirsiniz! O zaman örgülü gelin saçı modellerine bakmaya başlayalım.

1. Uzun Örgülü Gelin Saçı 

Uzun saçlı gelin adayları için örgü harika bir seçenek. Eğer siz de örgüyle saçınıza hava ve doğallık katmak istiyorsanız saç modelinizde örgü detayına yer verebilirsiniz. Önden bir örgüyle uzun saçınızı açık kullanabileceğiniz gibi, yarım toplu ve topuz gibi modelleri de tercih edebilirsiniz.

En Güzel Uzun Gelin Saçı Modelleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

2. Kısa Örgülü Gelin Saçı

Kısa saçlarınızın sizi sınırladığını düşünüyorsanız, örgülü gelin saçları size bunun aksini kanıtlayacak. Çünkü, kısa saçlarınızla yapabileceğiniz pek çok farklı örgü modeli mevcut. Örneğin, balık sırtı örgüsü ile şık bir gelin saçı modeli oluşturabilirsiniz. Ayrıca, saç aksesuarları kullanarak da saçınıza ekstra bir dokunuş katabilirsiniz.

En Güzel Kısa Gelin Saçı Modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

3. Bohem Örgülü Gelin Saçı

Uzun saçlı gelin adayları için mükemmel bir seçenek: Bohem örgülü gelin saçı! Vintage tarzda düğün saçı örgü modelleri arasında da yer alan bu saç modeli, özellikle helenistik gelinlik modelleriyle birlikte hem vintage hem de bohem bir görünüm yaratıyor. Gelin saçı trendleri arasında öne çıkan bu model, özellikle uzun saça sahip gelin adaylarına çok yakışıyor. 

Ancak, bohem örgülü gelin saçını tercih edecekseniz gelinliğinizin ve düğün temanızın da bu yönde olmasına önem vermenizi öneririz. Bohem düğün nasıl olur diyorsanız Bohem Düğün Rehberi yazımıza bekleriz!

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

4. Dalgalı Örgülü Gelin Saçı

Dalgalı gelin saçı modelleri en sık tercih edilen gelin saçı modelleri arasında yer alıyor. Romantik bir görünüm için saçınıza örgü ekleyerek özgün bir tarz yaratabilirsiniz. Bu sezonun en gözde gelin saçı trendleri arasında yer alan dalgalı örgülü saç modellerini, özellikle kısa ve orta boy saçlı gelin adaylarına öneriyoruz.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

5. Örgülü At Kuyruğu Gelin Saçı Modeli

Daha modern bir görüntü yaratan at kuyruğu saç modeli örgüyle birleşince hem şık hem de romantik bir görüntü ortaya çıkıyor. Sıkı bir at kuyruğuyla örgüleri kullanabileceğiniz gibi saçınızı daha dağınık ve ön tarafta bukleler bırakarak da toplayabilirsiniz. Ancak at kuyruğu gelin saçı modelleriyle duvak kullanımının pek rahat olmadığını hatırlatmakta fayda var. Duvak yerine saç aksesuarı da tercih edebilirsiniz.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

6. Taçlı Örgü Gelin Saçı Modeli

Taçlı örgü gelin saçı modelleri, son yılların en popüler trendleri arasında yer alıyor. Bu model, romantik ve zarif bir görünüm elde etmek isteyen gelin adayları için ideal bir seçim. Örgü detayları ile süslenmiş taç, gelin saçınızı hem şık hem de doğal bir şekilde tamamlıyor. Bu modelde tacın şekli ile konumunu saçınızın yapısına ve yüz hatlarınıza göre belirleyebilirsiniz. Tacı başınızın üst kısmına takabileceğiniz gibi arkada örgülerle birleştirerek de kullanabilirsiniz.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

7. Örgü Topuz Gelin Saçı

En özel gününüzde görünümünüze romantik bir dokunuş eklemek isterseniz, gösterişli bir topuz yerine örgüleri tercih edebilirsiniz. Tepeden veya ensede toplanan bu örgülü topuz modeli, straplez ya da askılı gelinlik ile harika bir uyum yakalayacaktır.

En Güzel Uzun Gelin Topuzu Modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

8. Örgülü Açık Gelin Saçı

Açık havada yapılacak kır düğünleri için, gelinlerin tercih edebileceği en uygun saç modelleri arasında açık örgülü saç modelleri bulunuyor. Saçınızı açık bırakmak ama örgülere de yer vermek istiyorsanız saçınızın önünde veya yanında ufak örgülere yer verebilirsiniz. Böylece örgüler saçınızın yüzünüzü kapamasını da engelleyecektir. Ayrıca bu gelin saçı modelini tercih eden gelin adayları için doğal tonlarda sade bir gelin makyajı öneriyoruz.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

9. Doğal Dalgalı Örgü Gelin Saçı Modeli

Doğal ve romantik bir gelin saçı arayışındaysanız doğal dalgalı örgü gelin saçı modeli tam size göre! Doğal dalgalı bir fön sonrası iki yandan örgülerin birleştirilmesiyle yarım toplanan bu saç modeli oldukça romantik görünüyor. Bu saç modelini de özellikle kır ve sahil düğünü olanlara öneriyoruz.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

10. Yandan Örgülü Gelin Saçı Modeli

Eğer tercihiniz örgülü modellerden yana ise bir diğer seçeneğiniz de yandan örgülü gelin saçı modeli. Aynı zamanda bohem gelin saçları için de güzel bir alternatif sunuyor. Bu saç modelini yüzünüzün bir tarafını kapatmak istiyorsanız veya tek omuz gelinlik giyip dekoltenizi dengelemek istiyorsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

Daha fazla gelin saçı modelleri için Gelin Saçı Tarzları yazımıza mutlaka göz atın!

Örgülü Gelin Saçı Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Örgü ile birçok farklı gelin saçı modeli bulunduğu için tüm yüz tiplerine uyum saçladığını söyleyebiliriz. Örneğin örgüyle yarım toplanmış bir saç modelinde önde tutamlar bırakırsanız yanlara doğru düşen saçlar yuvarlak ve kare yüz tipine sahip gelinlerin yüzünü daha uzun göstererek yüz şeklini dengeleyecektir.

Eğer oval yüz tipine sahipseniz örgülü topuz saç modellerini tercih ederek yüz hatlarınızın daha fazla ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Gelinlikte Hangi Yaka Tipleri Örgülü Saçla Güzel Durur?

Örgülü saçları straplez, V yaka, kare yaka, U yaka gibi açık yaka tipleriyle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle dağınık veya gevşek örgülü topuzlar, bu yaka tipleri ile harika bir uyum yakalayacaktır.

Örgülü Gelin Saçı ile Hangi Aksesuarlar Kullanılabilir?

Örgülü saçlarla en iyi uyumlu aksesuarlardan biri çiçekler. Gelin saçınıza uygun renk ve boyutta çiçekler seçebilirsiniz. Örneğin, cipsolar veya lilyumlar, romantik bir görünüm için mükemmel bir seçenek.

Örgülü saçlara en çok yakışan aksesuarlardan biri de çiçekli ve yapraklı taçlar. Özellikle saçınızı açık bırakmayı tercih ediyorsanız, saçınızın üst kısmını süslemek için harika bir seçenek. Üstelik örgü üzerine kullanılınca çok daha bütün ve doğal bir görüntü de sağlıyor.

Önerilen Yazılar