Gelin Saç ve Makyajı

En Güzel Açık Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

23/05/2023
Bridolog 4 dakikalık okuma

Açık saç modelleri, son yıllarda gelinlerin tercih ettiği en popüler tarzlar arasında yer alıyor. Gelinliğinizi ve makyajınızı en iyi şekilde ön plana çıkmasını sağlayacak en güzel açık saç modellerini sizler için listeledik! Kısa açık gelin saçından, aksesuarlı açık gelin saçına kadar birçok seçenekten favorinizi seçmeye başlayabilirsiniz.

Açık saç dışında farklı gelin saçı modelleri de ilginizi çekiyorsa Gelin Saçı Tarzları yazımızı okuyabilirsiniz.

1. Kısa Açık Gelin Saçı

Kısa saçlı gelinler için düz gelin saçı modelleri sıkça tercih ediliyor. Saçlarınızı düz kullanarak vualet veya saç tokalarıyla tamamlayabilir, saçınıza doğal ve yumuşak dalgalar da yaptırabilirsiniz. Daha hareketli bir saç modeli için ise irili ufaklı bukleler tercih edebilirsiniz. Gelin saçınızda kullanacağınız aksesuarlarla saç modelinizi öne çıkarabilirsiniz. Duvak seçiminde ya da gelin tacı tercihinizde çiçek detaylarına yer verebilirsiniz.

Kısa saçlı gelinler için daha fazla saç modeli önerisi için: En Güzel Kısa Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

En Güzel Açık Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

2. Yarım Toplu Gelin Saçı Modeli

Yarım toplu gelin saçı modeli, en sık tercih edilen saç modellerinden biri. Bu saç modelinde saçların üst kısmı toplanırken, alt kısımlarının serbest bırakılıyor. Bu sayede hem saçlara hareketli bir görünüm veriliyor hem de yüz hatları ortaya çıkarılıyor. Yarım toplu gelin saçı modeli, romantik bir hava yaratırken aynı zamanda modern ve şık bir görünümü ile dikkat çekiyor. Bu saç modeli, hemen hemen her gelinlik tarzı ve aksesuar modeliyle kullanılabiliyor.

En Güzel Açık Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

3. Aksesuarlı Açık Gelin Saçı

Gelinlik seçimi kadar gelin saç aksesuarı ve takı seçimi de önemli bir ayrıntı. Takı tercihlerinde abartıdan kaçınmak, gelin saçı ve aksesuarı ile uyumlu bir görünüm oluşturmak açısından çok önemli.

Gelin saçınızda açık saç modellerini düşünüyorsanız, saçın yan tarafında kullanacağınız bir aksesuarla hem yüzünüzü açabilir hem de saçınıza hareket kazandırabilirsiniz. Aynı zamanda, kır düğünü planlıyorsanız, kır çiçeklerinden veya kuru çiçeklerden yapılmış bir saç aksesuarı görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Eğer gösterişli bir gelin olmak istiyorsanız, kristal taşlarla süslenmiş taçları ve aksesuarları tercih edebilirsiniz.

En Güzel Açık Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

4. Dalgalı Açık Gelin Saçı

Eğer hayatınızın en özel günlerinden birinde saçlarının büyüleyici bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, dalgalı açık saç modellerini tercih edebilirsiniz. Bu saç modelinin son yıllarda en popüler gelin saçlarından olduğuna da değinelim. Açık dalgalı gelin saçı özellikle straplez ve dekolteli gelinlik modelleri ile çok yakışacaktır.

Daha fazla açık gelin saçı modeli için: En Güzel Açık Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

En Güzel Açık Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

5. Vintage Gelin Saçı Modeli

Vintage gelin saçı retro görünümleri seven gelinler için birebir. Genellikle geniş ve daha kalıp gibi duran dalgalarla elde edilen bu gelin saçı modelinde dikkatleri üzerinize çekeceğiniz kesin. Vintage gelin saç modeliyle kullanılabilecek aksesuarlara geçecek olarak, küçük taşlı alın tacı, tüy detaylı saç tokaları ya da inci ve boncuk işlemeli geniş saç bantlarını tercih edebilirsiniz. Tabii vualetleri de unutmayalım. Vualet detaylı saç aksesuarları vintage saç modeli isteyen gelinlerin vazgeçilmezi! Böyle bir saç modeli kullanacaksanız size önerimiz çok abartılı saç aksesuarları kullanmaktan kaçınmanız, düğün temanızda ve gelinliğinizde de vintage esintilere ve detaylara yer vererek görünümünüzün düğünle daha bütün gözükmesini sağlamanız.

En Güzel Açık Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

6. Sade Açık Gelin Saçı Modeli

Sadelikten yana olan gelin adayları açık düz saçlar ya da hafif dalgalı saçları rahatlıkla kullanabilir. Bu saç modeli, doğal güzelliklerini ve zarafetlerini öne çıkmak isteyen gelinler için mükemmel bir seçim. Sade açık gelin saçı modeliyle yine doğal makyaj tercih ederek minimal bir görüntü yaratabilirsiniz. Romantik bir görünüm isteyen gelinler için de sade açık saç modellerini öneriyoruz. Ayrıca biraz da olsun hareket katmak istiyorsanız açık bıraktığınız saçın yan kısımlarında birkaç toka veya saç bandı ile de tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Bu sade ama zarif gelin saçı modeli özellikle kır ve sahil düğünleri için çok uygun!

Daha fazla açık gelin saçı modeli için: En Güzel Açık Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

En Güzel Açık Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

7. Taçlı Gelin Saç Modeli

Gelin taçlarının topuzlarla kullanımına alışık olsak da açık saçlarla da bolca tercih ediliyor. Özellikle düğün günü sade takılar tercih edecekseniz gelin tacıyla daha gösterişli ve dengeli bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer klasikten yana bir gelinseniz ve salon veya otel düğünü düşünüyorsanız açık gelin saçınızla birlikte kristal taşlardan oluşan, gösterişli ama abartısız bir gelin tacı tercih edebilirsiniz. Daha doğal ve sadelikten yanaysanız ise minimal, incilerin yer aldığı zarif bir taçla saçınızı hareketlendirebilirsiniz. Son olarak taçların gelinin saçlarının önüne gelmesini önlediğini ve saçını daha rahat kullanmasını sağladığını da hatırlatalım.

En Güzel Açık Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

Açık Gelin Saçı Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Açık gelin saçı, özellikle oval yüz tipine çok yakışıyor. Eğer oval yüz tipine sahipseniz, tercih edebileceğiniz birçok açık gelin saçı modeli mevcut. İsterseniz saçınızı yarım toplayarak açık bırakabilir, isterseniz de düz veya dalgalı bir model kullanabilirsiniz.

Gelinlikte Hangi Yaka Tipleri Açık Saçla Güzel Durur?

Açık saç modeli düşünüyorsanız, V yakalı ve dekolteli gelinlikler sizin için ideal bir seçim. Ayrıca dantel ve tül detaylı gelinliklerde, saç modeli ile uyumlu bir şekilde zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Yine aynı şekilde bu saç modelini düşük omuzlu ve kalp yaka gelinlik modelleri ile düşünebilirsiniz. Yakası kapalı, boğazlı gelinliklerle ise açık saçtansa toplu saçlara yönelebilirsiniz. Burada unutmamanız gereken saçınızın gelinliğin bütünüyle uyumlu olması. Eğer gösterişli bir gelinlik tercih edecekseniz şekli daha belirgin iri dalgalı bir açık saç tercih edebilir, eğer uçuş uçuş, sade bir gelinlik giyecekseniz daha doğal bir açık saç modeline yönelebilirsiniz.

Açık Gelin Saçı ile Hangi Aksesuarlar Kullanılabilir?

Açık gelin saçı modelleriyle, çiçekli, incili veya taşlı saç aksesuarları gibi ışıltılı taçlar tercih edebilirsiniz. Özellikle gösterişli ve ihtişamlı bir saç modeli hayal ediyorsanız, kristallerle süslenmiş bir taç kullanabilirsiniz. Bu saç modelinde aksesuar olarak çok fazla seçenek bulunuyor. İçinize sinen bir aksesuar mutlaka karşınıza çıkacaktır! :)

Önerilen Yazılar