Gelin Saç ve Makyajı

En Güzel Kısa Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

10/07/2023
Bridolog 3 dakikalık okuma

Kısa saçlara şekil vermek her zaman çok kolay olmamasına rağmen birbirinden güzel birçok farklı gelin saçı modeli mevcut. Siz de kısa saçlıysanız stilinizi yansıtan bir model seçerek düğün gününüzde mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz. Gelin, en güzel kısa gelin saçı modellerine birlikte göz atalım!

Daha fazla farklı tarzda gelin saçı modeli için: Gelin Saçı Nasıl Olmalıdır? Gelin Saçı Tarzları

1- Çok Kısa Gelin Saçı 

Çok kısa saçlara sahip olan gelinler için sınırlı saç modeli olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, kısa saçlarla da harika ve etkileyici bir gelin saçı modeli yaratmak mümkün. Eğer kısa saçlarınız asimetrik bir kesime sahipse, bu özelliği vurgulayacak düz veya sık dalgalı, aynı zamanda hacimli bir gelin saçı modeli seçebilirsiniz. Ayrıca, küçük bir maşa yardımıyla saçlarınıza hafif kıvrımlar ekleyerek, doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Kısa saçlarınıza hareket ve şıklık katmak içinse en etkili yöntemlerden biri saç aksesuarı kullanmak! Örneğin, kır düğünü düşünüyorsanız çiçekli taçlar bu saç modeline çok yakışacaktır.

En Güzel Kısa Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

2- Küt Gelin Saçı Modelleri

Doğal dalgalı açık saçlar, küt saçlara en çok yakışan saç modelleri arasında yer alıyor. Bu saç modelini isterseniz küçük bir aksesuar detayıyla isterseniz de tamamen doğal haliyle kullanabilirsiniz. Küt saçlara yakışan diğer bir saç modeli ise örgüler. Örgülü küt saçlar, vintage ve bohem bir görünüm elde etmek isteyen gelinler için harika bir seçim. Birçok farklı örgü saç modeli için En Güzel Örgülü Gelin Saçı Modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

En Güzel Kısa Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

3- Kısa Saça Topuz Modelleri

Zarif ve şık bir gelin saçı düşünen kısa saçlı gelin adayları için topuzlar çok hoş bir seçenek sunuyor. Örgü topuz, tepeden topuz veya ensede topuz gibi çeşitli topuz modelleri arasından gelinliğinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, topuzun ön tarafını kabartarak veya saçı ortadan ayırarak daha hacimli ve romantik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Farklı topuz gelin saçı modelleri için En Güzel Gelin Topuzu Modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

En Güzel Kısa Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

4- Arkası Kısa Önü Uzun Gelin Saçı

Kısa saçları en iyi şekilde gösteren ve Bob kesim olarak da bilinen arkası kısa önü uzun saç kesimine sahip gelinlerin tercih edebileceği çeşitli saç modelleri bulunuyor. Saçın kesim detayını vurgulamak için düz ve açık şekilde kullanabileceğiniz arkası kısa önü uzun bu saç kesimini aynı zamanda iri ve dağınık dalgalar ile de hareketlendirebilirsiniz. Eğer ön kısımların uzunluğunun sizi düğün günü rahatsız edebileceğini düşünüyorsanız yarım toplu bir model de tercih edebilir, saçın arka kısmını hafif kabartarak daha hacimli bir saç modeli elde edebilirsiniz.

En Güzel Kısa Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

5- Orta Boy ve Ortaya Yakın Gelin Saçı Modelleri 

Orta boy saçlar, kısa gelin saçı modellerine kıyasla daha fazla seçenek sunuyor.  Orta boy ve ortaya yakın saçınızı düz fön, su dalgası veya kırık fön gibi seçeneklerle şekillendirebilirsiniz ve aynı şekilde rahatlıkla toplu olarak da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda çiçekli ve ışıltılı tokalar ve saç aksesuarları kullanarak saçınıza hareket katabilirsiniz.

En Güzel Kısa Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

Kısa Gelin Saçı Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Kısa gelin saçı modelleri farklı yüz tiplerine uyum sağlıyor. Örneğin, oval yüzlere yakışan kısa saç modeli, yüz hatlarını dengeleyerek yüzü daha simetrik gösteriyor. Bununla birlikte, kare yüz tipleri için de kısa saç kesimleri oldukça uygun. Bu kesim çene hattını yumuşatıyor ve yüz hatlarını daha dengeli gösteriyor. Yuvarlak yüzlerde ise kısa saç kesimleri yüzü daha ince göstererek çene hattını belirginleştiriyor.

Gelinlikte Hangi Yaka Tipleri Kısa Saçla Güzel Durur?

Kısa saçlar genellikle çoğu yaka tipiyle uyum sağlıyor. Doğası gereği daha modern bir saç tarzı olduğu için yine daha modern gelinliklerle tercih edebilirsiniz. Örneğin halter yaka gelinlikle kısa saç modeli çok güzel görünecektir. Yine en popülerler yaka kesimlerinden straplez ve kalp yaka gelinliklerle de kısa saçınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kısa Gelin Saçı ile Hangi Aksesuarlar Kullanılabilir?

Kısa gelin saçlarıyla en çok tercih edilen aksesuarların başında saç tokaları ve taçlar geliyor. Zarif ve ışıltılı taşlarla süslenmiş tokalar kısa saçınıza zarif bir dokunuş katabilir. Ayrıca, minik çiçeklere ve incilere de saçınızı süslemek için kullanabileceğiniz aksesuarlar arasında yer verebilirsiniz.

Önerilen Yazılar