Gelin Saç ve Makyajı

En Güzel Su Dalgası Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

24/05/2023
Bridolog 3 dakikalık okuma

Bir gelin olarak, hayatınızın en özel ve önemli günlerinden biri olan düğününüzde muhteşem görünmek ve unutulmaz bir izlenim bırakmak istersiniz. Eğer romantik ve sofistike bir tarz arıyorsanız, su dalgası gelin saçı modelleri sizin için mükemmel bir seçenek! Gelin, birbirinden güzel su dalgası saç modellerini inceleyelim.

Ayrıca su dalgası dışında farklı gelin saçı modellerini de merak ediyorsanız Gelin Saçı Tarzları yazımıza göz atabilirsiniz!

1. Su Dalgalı At Kuyruğu Gelin Saçı 

Gelin saçı modelleri arasında özellikle su dalgalı at kuyruğu, doğallıktan hoşlanan gelin adayları için popüler bir seçim. Bu modeli kendiniz yapacaksanız hafif dalgalar vermek için saç maşası veya saç düzleştirici kullanabilirsiniz. Doğal bir görünüm istiyorsanız dağınık bir at kuyruğu tercih edebilirsiniz. Bunun için at kuyruğundan birkaç saç tutamını dışarı çıkararak hafif dağınıklığı elde edebilirsiniz. Ancak temiz ve net bir görünüm istiyorsanız gergin toplanmış bir saçı öneririz.

En Güzel Su Dalgası Gelin Saçı Modelleri

2. Taçlı Su Dalgası Gelin Saçı Modeli

Bu saç modeli, gelinliğinizle mükemmel bir uyum sağlayarak sizi gerçek bir prenses gibi hissettirecek! Taçlı su dalgası gelin saçı modeli için, saçlara doğal dalgalar vermek önemli. Saçınızın ön kısmını hafifçe geriye tarayarak yarım bir topuz yapabilirsiniz. Bu sayede tacınız ön plana çıkacaktır. Taç seçiminde ise gelinliğinizin tarzını göz önünde bulundurmalısınız. İnci ve taş detaylarıyla süslü taçlar genellikle bu saç modelien popüler seçenekler arasında bulunuyor.

En Güzel Su Dalgası Gelin Saçı Modelleri

3. Aksesuarlı Su Dalgası Gelin Saçı

Aksesuarlı su dalgası gelin saçı, bu özel gününüzde şık ve etkileyici hissetmenizi sağlıyor. Doğal ve gevşek su dalgalarıyla şekillendirilmiş saçlarınıza ekleyeceğiniz inci, taşlı veya çiçek detaylarıyla süslenmiş tokalar ve taçlar, saçınıza zarif bir hareket katacak. Eğer kır veya sahil düğünü planlıyorsanız canlı veya kuru çiçeklerden veya minimal taşlı bir saç aksesuarı tercih edebilirsiniz. Otel düğünü için ise kristal taşlarla süslenmiş bir aksesuar saçlarınızı daha ışıl ışıl gösterecektir.

En Güzel Su Dalgası Gelin Saçı Modelleri

4. Örgülü Su Dalgası Gelin Saçı

Bu saç modeli, su dalgalarıyla şekillendirilmiş saçlarınızı örgülerle birleştirerek eşsiz bir görünüm yaratıyor. Örgüler, saçınıza doğal bir his verirken, su dalgaları saçınıza hareketlilik katıyor. Örgülü su dalgası gelin saçı, özellikle doğal, kır düğünü ve sahil düğünüyle mükemmel bir uyum sağlıyor. Ayrıca bohem gelinliklerle de kullanabileceğiniz en uygun saç modellerinden!

En Güzel Su Dalgası Gelin Saçı Modelleri

5. Duvaklı Su Dalgası Gelin Saçı

Duvaklı su dalgası gelin saçı, gelinliğinizin zarif havasını tamamlayan mükemmel bir seçenek. Duvak çoğu gelinin vazgeçilmezi. Bir süre sonra çıkarılsa da genellikle her gelin nikah esnasında duvak kullanıyor. Duvağın en yakıştığı saç modellerinden biri su dalgalı gelin saçı. Saçın abartısız ve doğal görüntüsü duvağın zarafetiyle birleşiyor ve ortaya kusursuz bir görüntü çıkıyor.

Daha fazla duvaklı saç modelleri için En Güzel Duvaklı Gelin Saçı Modelleri yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

En Güzel Su Dalgası Gelin Saçı Modelleri

6. Kâküllü Su Dalgası Gelin Saçı Modeli

Kâküllü saçlara yine en yakışanlardan biri su dalgası. Kakülünüz varsa saçınızı tamamen açık bırakabilirsiniz veya yarım toplu bir saç modeli tercih edebilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak saç aksesuarları ile saçlarınıza küçük dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Ayrıca hali hazırda kâkülünüz yoksa ama düğününüzde veya nişanınızda farklı bir görünüm istiyorsanız çıt çıtlı takma kâkül kullanabilirsiniz.

En Güzel Su Dalgası Gelin Saçı Modelleri

7. Yarım Toplu Su Dalgalı Gelin Saçı Modeli

Yarım toplu su dalgalı gelin saçı modeli genellikle en kurtarıcı saç modellerinden biri. Hem açık bırakılan kısmı ve doğal yapısıyla saça hareket verirken hem de yarım toplanmasıyla geline rahat bir saç modeli sunarken yüz hatlarını da öne çıkarıyor. Yüzümün tamamen açılmasını istemiyorum derseniz ise dağınık bir toplama yaptırıp, önde saç tutamları bırakabilirsiniz. Yarım toplu su dalgalı gelin saçı modeli neredeyse tüm gelinlik modelleriyle uyum yakalamayı başarıyor. Fotoğraf çekimleri için de çok güzel bir saç modeli olduğunu hatırlatalım!

En Güzel Su Dalgası Gelin Saçı Modelleri

Su Dalgası Gelin Saçı Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Su dalgası gelin saçı, yuvarlak yüz tipinden kare yüz tipine kadar neredeyse tüm yüz tiplerine yakışan bir saç modeli. Ayrıca bu saç modelini farklı stillerde kullanarak yüz tipinize en uygun olan saç modeline de kavuşabilirsiniz. Örneğin yuvarlak bir yüzünüz varsa saçlarınızı su dalgası yapıp açık bırakarak yüzünüzün daha ince gözükmesini sağlayabilirsiniz. Dar bir yüzünüz varsa yarım toplu su dalgası saç modeli tercih ederseniz yüzünüz daha geniş ve açık gözükecektir.

Gelinlikte Hangi Yaka Tipleri Su Dalgası Saçla Güzel Durur?

Su dalgası saçlar, genellikle farklı gelinlik yaka tipleriyle güzel bir uyum sağlıyor. Bu saçla en çok tercih edilenlerden biri olan düşük omuz yakalı ve straplez gelinlikler. Bu gelinlik yaka tiplerinde omuz ve dekolte bölgesi açık olduğu için saç hem açıklığı dengeliyor hem de gelinliğin üzerinde kaybolmuyor. Eğer gelinliğinizin yaka kısmı çok hareketliyse abartı bir görüntü olmaması adına su dalgası saç modelini tercih etmemenizi öneririz.

Su Dalgası Gelin Saçı ile Hangi Aksesuarlar Kullanılabilir?

Su dalgası gelin saçında kullanabileceğiniz birçok aksesuar seçeneği bulunuyor. İlk olarak, inci, boncuk ve çiçek detaylı aksesuarlar su dalgası gelin saçıyla harika görünüyor. Daha gösterişli bir saç modeli istiyorsanız taşlı aksesuarlara ve taçlara yönelebilirsiniz.

Önerilen Yazılar