Gelin Saç ve Makyajı

En Güzel Duvaklı Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

16/05/2023
Bridolog 3 dakikalık okuma

Gelinlik seçimi kadar saç ve makyaj da düğün günü için oldukça önemli bir detay. Duvak ise gelin saçıyla bütünlük sağlayarak gelinliğin en büyük tamamlayacılarından. Bu sebeple de doğru duvak seçimi ve ona uygun bir gelin saçı modeli tercih etmek çok önemli. Bu yazımızda sizler için tepeden duvak, tül duvak, uzun duvak gibi birçok çeşit duvaklı gelin saçı modellerini listeledik!

1- Tepeden Duvaklı Gelin Saçı

Klasikten yana olmayan gelinler için daha modern bir görüntü sağlayan tepeden duvaklı saç modellerine en çok yakışan duvak modelleri arasında kısa duvaklar yer alıyor. Açık saçınıza tepeden duvak tercih edecekseniz daha retro bir görüntü yaratabilirsiniz. Sıkı topuz veya at kuyruğu üzerine kısa bir duvakla ise oldukça modern görünebilirsiniz.

En Güzel Duvaklı Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

2- Taçlı Duvaklı Gelin Saçı Modeli

Gelinlerin en sevdiği saç modellerinden biri taçlı duvaklı gelin saçları. Gösterişli bir görünüm istiyorsanız, şık bir taç arayışına geçebilirsiniz. Duvağınıza uyum sağlayacak birbirinden farklı stillerde taç seçeneği mevcut. Bu sayede gelinliğinizi ve makyajınızı tamamlayacak taç modelleri arasından kolayca seçim yapabilirsiniz. Başınızı tamamen saran bir taşlı taç seçtiyseniz, saçlarınızı sade tutarak dalgalarla da açık bırakabilirsiniz. Küçük ve zarif taçlar seçtiyseniz, örgülü gelin saçı modellerine göz atmanızı öneririz. Aynı şekilde duvağın üzerine çiçeklerden bir taç kullanarak daha bohem ve kır düğünlerinde uygun bir görüntü yakalayabilirsiniz!

En Güzel Duvaklı Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

3. İnce Tül Duvaklı Gelin Saçı

İnce ve hafif dokusu ile ince tül duvaklı gelin saçı modeli, minimalizmden hoşlanan gelin adayları için harika bir seçenek. İnce tül duvak, saç modelini tamamlayarak gelinin görünümünü tam anlamıyla büyüleyici hale getiriyor. Zarif bir topuzun altına veya üzerine yerleştirilen ince tül, saça romantik bir hava katarken saçın detaylarını da ortaya çıkarıyor.

En Güzel Duvaklı Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

4. Uzun Duvaklı Gelin Saçı Modeli

Minimal ve doğal tasarımları tercih eden gelin adayları için harika bir duvak ve saç modeli önerimiz daha var. Uzun duvaklar geline daha romantik bir etki katmakla birlikte tam anlamıyla gelin olduğunu da hissettiriyor. Uzun duvakları açık saçlar, yarım toplu saçla veya topuzla tercih edebilirsiniz. Ayrıca zevkinize göre işlemeli ve farklı modelde uzun duvaklar da kullanabilirsiniz. Son yılların en popüler modellerinden yazı işlemeli duvaklara mutlaka bir şans verin!

En Güzel Duvaklı Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

5- Duvaklı Dağınık Gelin Topuzu

Duvaklı dağınık gelin topuzu son yılların en popüler gelin saçı modelleri arasında yer alıyor. Bu model hem modern hem de romantik bir görünüm sunuyor. Dalgalar ve örgülerle süslenen topuz, özellikle bahar ve yaz aylarında yapılan düğünlerde sıkça tercih ediliyor. Gelinlerin saçlarının dağılmasına izin veren bu model, rahatlığıyla da dikkat çekiyor. Dağınık gelin topuzu tercih edecekseniz duvağı diler topuzun üzerine dilerseniz altına takabilirsiniz.

En Güzel Duvaklı Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

6. Duvaklı Sıkı Topuz Gelin Saçı

Duvaklı sıkı topuz modeli, yüz hatlarınızı vurgularken duvağınızı da kusursuz bir şekilde tamamlıyor. Temiz ve düzenli bir görünüm sunan sıkı topuz gelin saçının dayanıklı olması ise en büyük avantajı. Bu sayede gün boyu rahat hareket etmenizi sağlıyor.

En Güzel Duvaklı Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

7- Duvaklı Açık Gelin Saçı Modeli

Duvaklı açık gelin saçı denildiğinde akla ilk doğal ve dalgalı saçlar geliyor. Saçların açık bırakılarak, omuzlara doğru hafifçe düştüğü bu saç modeli,  duvakla birlikte mükemmel uyum oluşturuyor. Özellikle gösterişten uzak ve romantik bir görünüm hayal ediyorsanız, duvaklı açık gelin saçı modeli tam size göre! Bonus: çevresi dantel işlemeli bir duvak seçerek açık saç modelinizle birlikte vintage bir görüntü elde edebilirsiniz.

En Güzel Duvaklı Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

Duvaklı Gelin Saçı Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Tüm yüz tipine uyum sağlayan duvaklı gelin saçı modeli mevcut. Ancak, genel olarak duvaklı gelin saçı modelleri oval yüz şeklinde kusursuz bir görünüm sunuyor. Yuvarlak hatlarıyla denge ve uyumlu bir görünüme sahip olan oval yüz tipinde duvak, yüzü çerçeveleyerek yüz hatlarını ön plana çıkarıyor.

Gelinlikte Hangi Yaka Tipleri Duvaklı Saçla Güzel Durur?

Gelinlikte duvaklı saç ile güzel duran yaka tipleri arasında özellikle V yaka, yuvarlak yaka ve düşük omuzlu yaka gelinlik modelleri yer alıyor.

V yaka gelinlikler, boynu uzun göstererek zarif bir görünüm sağlıyor. Duvaklı saç modeliyle birlikte bu yaka tipi, gelinin boyun ve omuz bölgelerini vurgulayarak dengeli ve şık bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca gelinliğin derin bir dekoltesi varsa bunu da dengelemeye yarıyor.

Bununla birlikte duvaklı saç modelleri, yuvarlak yaka gelinlikler ile de sade ve klasik bir görünüm sunuyor. Duvaklı saç modeliyle kombinlendiğinde, yüz hatlarını dengeleyerek gelinin zarif görünümünü ortaya çıkarıyor.

Omuzların açık bırakıldığı düşük yaka gelinlik modelleri ise doğru duvaklı saç modelleri ile birlikte gelinlik çok daha romantik ve zarif bir görüntüye kavuşuyor.

Duvaklı Gelin Saçı ile Hangi Aksesuarlar Kullanılabilir?

Duvaklı gelin saçıyla birlikte kullanılabilecek çeşitli aksesuarlar bulunuyor. Bunlar arasında en sık tercih edilenler ise taç, saç tokaları, saç bandı ve çiçekler. Taçlar, zarif bir görünüm sağlarken, inci, kristal veya çiçek detaylarına sahip saç tokaları ise saçlara hareket katıyor ve daha gösterişli bir görüntü sunuyor.

Önerilen Yazılar