Gelin Saç ve Makyajı

En Güzel Uzun Gelin Saçı Modelleri ve Önerileri

18/07/2023
Bridolog 4 dakikalık okuma

Gelinlik seçiminizi yaptıysanız, şimdi sıra saç ve makyaj detaylarına karar vermeye geldi. Son sezonların en popüler uzun gelin saçı modellerini sizler için bir araya getirdik. Farklı topuz stillerinden örgülere, uzun saçlar için seçenekler en güzel saç modellerini yazımızda bulabilirsiniz.

Eğer daha fazla gelin saç modeli arıyorsanız Gelin Saçı Tarzları yazımızı okuyabilirsiniz.

1. Dağınık Topuz Uzun Gelin Saçı Modelleri

Dağınık topuz, son yılların en trend gelin saçı modellerinden biri ve uzun saçlı gelinler arasında da oldukça popüler bir gelin saçı modeli. Özellikle romantik ve modern düğün temaları için harika bir seçim olan dağınık topuzlar, doğal ve salaş bir tarz yaratıyor. Özellikle düşük omuzlu veya açık yaka gelinliklere çok yakışıyor. Bu modelde saçlar hafifçe ve dağınık şekilde toplanarak, uğraşılmamış bir şıklık yaratıp doğal bir görünüm sunuyor. Ayrıca bu model üzerine eklenen çiçek, inci veya taş detaylı aksesuarlarla saçınıza gelinlik tarzınıza uygun bir hava katabilirsiniz.

Daha fazla topuz gelin saçı modeli arıyorsanız En Güzel Gelin Topuzu Modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

En Güzel Uzun Gelin Saçı Modelleri

2. Yarım Toplanmış Uzun Gelin Saçı Modelleri

Son yıllarda gelinlerin tercih ettiği popüler saç modellerinden biri de yarım toplanmış saç modelleri. En çok da saçlarım açık kalsın ama önüme gelip beni rahatsız etmesin diye düşünen gelinler için birebir. Saçınızın yarısını sıkıca toplayarak modern bir görüntü yakalayabileceğiniz gibi ön kısmında tutamlar bırakarak romantik bir görünüme de kavuşabilirsiniz. Sade ve minimal bir gelinlikle de şık bir uyum yakalayan bu saç modeli, yüz hatlarınızı da öne çıkarmanıza yardımcı oluyor.

Dolgun saçlarda daha hacimli görünen bu saç modelini ince telli saçlara sahip gelinler ise saçlarına ek yaptırarak ve postişle birlikte kullanabiliyor. Yine yarım toplu saç modellerinde toplanan kısma takılan saç aksesuarları da çok hoş bir görüntü yaratıyor.

En Güzel Uzun Gelin Saçı Modelleri

3. Yandan Ayrılmış Uzun Gelin Saçı Modelleri

Eğer saçlarınız uzunsa ve açık bırakmak istiyorsanız yandan ayrılmış bir model düşünebilirsiniz. Özellikle iri dalgalı saçlar ise yandan ayrılmış saçlarla harika bir uyum sağlıyor.  Ancak bu modeli tercih ediyorsanız, duvak takmamanızı öneriyoruz. Onun yerine saçınızı ayırdığınızda yanda kalan kısma küçük bir toka şeklinde saç aksesuarı kullanabilirsiniz.

Yandan ayrılmış uzun gelin saçı modeli ile derin dekolteli veya straplez bir gelinlik modeli tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde ince askılı veya tek omuzlu gelinliklerle de bu saç modeli çok yakışıyor.

4. Topuz Gelin Başı Modelleri

Topuz gelin başı modelleri sıkı balerin topuz, yüksekte topuz veya ensede topuz gibi farklı şekillerde yapılabiliyor. Uzun saçlara çok yakışan bu topuz saç modellerinde saç örgüsü de kullanabilirsiniz. Duvak kullanımına gelecek olursak topuz gelin saçı modellerinde genellikle topuzun altından tutturulan duvaklar tercih ediliyor.

5. Uzun At Kuyruğu Gelin Saçı Modeli

Bu saç modeli, hem şık hem de modern bir görünümüyle gelin saçı için mükemmel bir seçenek. Farklı gelinlik tarzlarına kolaylıkla uyum sağlayan bu saç modelini, çiçekler ve tokalar gibi farklı aksesuarlara tamamlayabilirsiniz.

Özellikle gelinliğiniz sırt dekolteli ise at kuyruğu modelini tercih edebilir, bu sayede dikkatleri zarif bir şekilde sırt detayınıza çekebilirsiniz. At kuyruğunuzu tepede veya ensede kullanabilir, hem düz fön hem de dalgalı fönle kolayca şekillendirebilirsiniz.

6. Örgü Gelin Başı Modelleri

Örgü gelin başı modelleri için birçok seçenek mevcut. Örgü topuz, örgülü at kuyrukları ve örgülü dağınık saçlar, en çok tercih edilenler arasında. Özellikle uzun saçlara yapılan tepeden örgülü modelleri çok yakışıyor. Ayrıca klasik düz örgü kullanabileceğiniz gibi balıksırtı, mısır gibi farklı saç örgüsü çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Doğal ve bohem bir gelinlik tarzına uyum sağlayan örgü modelleri çiçekler ve yapraklarla süsleyerek, hoş bir hava katabilirsiniz.

Birçok farklı örgü saç modeli için En Güzel Örgülü Gelin Saçı Modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

7. Dalgalı Gelin Saçı Modelleri

Uzun saçlara en çok yakışan gelin saçı modellerinden biri de dalgalı saçlar. Romantik ve feminen bir görünüm yaratan dalgalı modeller, hem klasik hem de modern gelinliklere uyum sağlıyor. Farklı uzunluklarda tüm saçlar için uygun olan dalgalı gelin saçı modelleri, örgülü, yan ayrılmış veya doğal dalgalı gibi farklı tarzlarda yapılabilir. Eğer saçınızda su dalgası tercih edecekseniz daha fazla modeli En Güzel Su Dalgası Gelin Saçı Modelleri yazımızda bulabilirsiniz.

Uzun Gelin Saçı Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Uzun gelin saçı hemen hemen her yüz tipine uyum sağlar. Eğer kare, üçgen veya yuvarlak yüz şekline sahipseniz saçınızı açık bırakarak yüz hatlarınızı dengeleyebilirsiniz. Tam tersi uzun veya oval bir yüz şekline sahipseniz uzun saçınızla topuz bir saç modeli tercih ederek yüz hatlarınızı daha fazla öne çıkarabilirsiniz.

Gelinlikte Hangi Yaka Tipleri Uzun Saçla Güzel Durur?

Uzun saçlara yakışan bir çok gelinlik yaka tipi bulunuyor. Özellikle uzun saçlarla mükemmel bir uyum sağlayan V yaka gelinlikler, hem boynu uzun gösteriyor hem de yüz hatlarını öne çıkarıyor. Bununla birlikte, straplez yaka gelinlik modellerinde de açık bırakılan uzun saçlar dekoltenin dengelenmesini sağlıyor. Yine halter ve kare yakada da uzun saçlar romantik bir hava yaratabiliyor.

Uzun Gelin Saçı ile Hangi Aksesuarlar Kullanılabilir?

Gelin taçları, özellikle topuz modelleri ve görkemli düğünlerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri. Uzun saçlarla kullanımı daha kolay taçları hem saçlarınızı açık bırakarak hem de topuzlarla birlikte kullanabilirsiniz. Tüylü tokalar da duvak takmak istemeyen ama saçında hareket isteyen gelinler için iyi bir seçenek. Yine dağınık topuz yaptıracaksanız topuza tutturulacak taşlı bir toka kullanabilirsiniz. Bu, sayede saçlarınızda şık bir dokunuş yaratabilirsiniz.

Önerilen Yazılar