Gerçek Düğünler

Seda ve Fırat'ın Kırmızı Çiçek Ağırlıklı Nikahı

18/07/2021
Bridolog 3 dakikalık okuma
Sizleri bu kez Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme’nin 100 kişinin katılımıyla gerçekleşmiş nikahına götürüyoruz. Nikah alanında kırmızı ağırlıklı çiçeklerle yapılan dekorasyon göz kamaştırıcı! Gelin düğünün arka planında neler olmuş, Seda karar verirken nelere dikkat etmiş birlikte dinleyelim.
Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün

23 Haziranda boğaz manzarısı eşliğinde gerçekleşen samimi nikahını Seda’dan dinledik. Koyu renk çiçeklerle göz alıcı bir dekorasyonda nelere dikkat ettiğini, gelinlik, saç ve makyaj tercihlerini ve daha bir çok konuyu sizler için konuştuk. Hazırsanız başlayalım!

Merhaba Seda! İlk olarak eşinle ne zaman tanıştığınızı ve nasıl bir evlilik teklifi aldığını öğrenebilir miyiz?

Merhaba! Fırat ile yaklaşık 2,5 senedir birlikteyiz. İlişkimizin başından beri doğru insanı bulduğumu anlamıştım. Her ne kadar evlilik hep konuştuğumuz bir konu olsa da evlilik teklifi tam bir sürpriz oldu ve hiç beklemediğim bir anda geldi. Geçtiğimiz yaz, arkadaşımızın oteli Le Vent Alaçatı’ya tatile gittiğimizde, Fırat otelin bahçesini süsleterek sürpriz bir organizasyonla bana evlenme teklifi etti.

Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün
Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün

Nikahınız ne zaman, nerede ve kaç kişiyle gerçekleşti?

Nikahımız 23 Haziran 2021’de Conrad İstanbul Bosphorus’ta 100 kişilik bir davetle gerçekleşti.

Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün
Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün

Covid-19 düğün planlarınızda herhangi bir değişikliğe sebep oldu mu?

Açıkçası biz planlamalarımızı olası kısıtlamalara karşı hep güvenli tarafta tuttuk. Bu nedenle de her şey tam hayal ettiğimiz gibi oldu. Yalnızca saat kısıtlaması nedeniyle eğlenceyi biraz erken bitirmek durumunda kaldık. Hem konukların hem bizim için tadı damağımızda kaldı diyebilirim. Sanırım bu yüzden herkesin aklında kalacak bir gece oldu.

Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün

Peki nikahınız nasıl bir konseptte gerçekleşti?

Conrad İstanbul Bosphorus’un terasında açık havada gerçekleşti. Ben hiçbir zaman kalabalık ve büyük masaların olduğu bir düğün istemiyordum. Bu nedenle hem davetli sayısını kısıtlı tuttuk hem de bistro masalar ve loungelarla daha samimi bir ortam yaratmak istedik. Yemek  finger-food olarak servis edildi. İnsanların birbiri arasında kaynaşması, dans etmesi ve eğlenmesi için uygun bir ortam oluştu.

Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün

Biraz da nikahınızın teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Bu temaya nasıl karar verdiniz?

Açık havada ve boğaz manzarası eşliğinde bir alan olduğu için temayı biraz daha koyu renkler seçerek ön plana çıkarmak istedik.  AND Event & Design’dan Nalan ve Dilara tam da hayal ettiğimiz şekilde her şeyi hayata geçirdi. Biz hayallerimizi paylaştık onlar yarattı.  Pampasları bohem havaya kaçmayacak kadar tadında kullandık ve  bolca kırmızı çiçekler ile de kombinledik.   Klasik formların dışındaki tak ve gelin yolu ana dekorumuzdu, şeffaf sandalyeler ile de çiçeklerin yoğunluğunu sakinleştirdik.

Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün
Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün
Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün

Şimdi gelelim gelinlik seçimine. Ne tarz bir gelinlik tercih ettin?

Kabarık bir gelinlik istiyordum. Hem çok klasik olmayan hem de gösterişli bir gelinlik vardı hayalimde. Hızlı karar verebilen biri değilim maalesef. Çok fazla yer gezdim ve alternatif baktım. Sonunda hayalimdeki gelinliği Vakko Wedding’de buldum ve bu gelinliği ilk giydiğim an aradığım şey olduğunu anladım.

Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün

Peki saç ve makyaj konusunda nelere dikkat ettiğini öğrenebilir miyiz?

Ben özel hayatımda da her zaman doğallıktan yanayım. Çok abartılı makyaj ve saçtan kaçınırım. Bu nedenle de tarzını çok beğendiğim ve kendime yakıştırdığım Can Şengül’le çalışmayı tercih ettim.  Gerçekten tam istediğim gibi oldu; saçım ve makyajım için o gün birçok övgü aldım.

Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün

Müzik konusu birçok çiftin bir hayli kafa yorduğu bir konu. Sizin düğüne giriş müziğiniz ve ilk dans müziğiniz nelerdi? 

İlk dans için Fly Me To The Moon / Lucky (Mash-up) – Rick Hale & Breea Guttery şarkısını seçtik ve düğün öncesi Berk Kaya Wedding Dance’dan dans dersleri aldık.

Düğüne giriş müziği için ise Coldplay – Paradise şarkısının Murat Mazliyah (My Music Company) tarafından düğüne özel üretilmiş, remixed cover halini kullandık.

Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün

Davetlilerinize düğün hediyelikleri verdiniz mi?

Fiziksel bir düğün hediyesi vermek yerine bağışta bulunmayı tercih ettik ve tüm davetliler adına TEMA’ya fidan bağışında bulunduk.

Düğününüzü planlarken bu süreçte en zorlandığınız nokta ne oldu?

Daha önce de belirttiğim gibi ben biraz zor karar verebilen bir insanım. Bu nedenle de her konu için çok fazla araştırma yaptım ve birçok firmayla görüştüm. Seçim aşaması oldukça zorladı ve uzun sürdü diyebilirim. Ancak şimdi daha iyi anlıyorum ki gerçekten en doğru kişilerle çalışmışım. Düğün günü her şey kusursuz bir akış içinde gerçekleşti ve hiçbir şeye dönüp tekrar bakmam gerekmedi.

Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün

Son olarak evlilik hazırlığı yapanlara nasıl bir tavsiyede bulunursun?

Dönüp tekrar düşündüğümde düğün gününün aşırı hızlı geçtiğini fark ediyorum. Aylarca plan yapıyorsunuz ve o gün gelip çattığında hepsi bir anda olup bitiyor. Bu nedenle bu süreçte keyif almak ve eğlenmek bence çok önemli. Boşuna stres yapmamak ve anın tadını çıkarmak gerekiyor.

Seda Okumuş ve Fırat Can Dikme düğün

Künye:

Mekân: Conrad Istanbul Hotel
Organizasyon: AND Event & Design Studio
Catering:  Conrad Istanbul Bosphorus
Fotoğraf: İki Hayat Bir Kare
Gelinlik: Vakko Wedding
Gelin Ayakkabıları:  Sophia Webster
Saç & Makyaj: Can Şengül
Saç Aksesuarı: Dandelion Design
Damatlık: Damat-Tween
Damat Ayakkabıları: Damat-Tween
Davetiye: 30 Kağıt İşleri
Hediyelik: Tema Bağış
Düğün Dansı Kursu: Berk Kaya Wedding Dance
Müzik & Ses/Işık: My Music Company

Önerilen Yazılar