Sevgililer Günü

En Romantik, Güzel Evlilik Teklifi Sözleri Nelerdir?

18/02/2021
Bridolog 3 dakikalık okuma
O önemli gün geldi, sevdiğinize evlenme teklifi etmeye karar verdiniz, ama nasıl teklif edeceğinizi bilmiyor musunuz? Bu konuda size yardımcı olmak için en güzel ve romantik evlilik teklifi sözlerini derledik!

Sevdiğinizle birlikte geçirdiğiniz güzel günler ve acı tatlı anılar biraz birikip yeni bir adım atmanın vakti geldiğini hissedince evlenme teklifii aşaması kapınızı çalar! :) Sevgilinizle birlikte hayatınızı birleştireceğinize dair planları önceden konuşmuş olsanız dahi bu işin vazgeçilmez geleneklerinden biri evlilik teklifi.

Hayat arkadaşınız olmasını istediğiniz, çok sevdiğiniz sevgilinize yapacağınız teklifin özel olmasını istemeniz ise sizin ve sevgilinizin en büyük hakkı. Biz de bu konuda size yardım etmek için burdayız! :) Romantik ve duygusal mı? Kısa ama öz mü? Yoksa uzun ve anlamlı bir evlenme teklifi mi?

en güzel ve romantik evlilik teklifi sözleri

Romantik ve Duygusal Evlilik Teklifi Sözleri

Kendinizi Leyla’sını bulmuş Mecnun ya da Romeo’suna kavuşmuş Jüliet gibi hissedebilirsiniz. Evet doğru duydunuz! Artık son yıllarda evlilik teklifinin zaman zaman kadınlar tarafından edildiğini biliyoruz. Bu nedenle bu yazımız hem Romeo’sunu hem de Jüliet’ini bulup evlenme teklifi etmek isteyenler için! Siz de sevgisini ifade ederken romantik ve duygusal olmaktan çekinmeyenlerdenseniz evlenme teklifinizi de yine size yakışır bir şekilde yapabilirsiniz! İşte bunun için size önerebileceğimiz birbirinden romantik ve duygusal evlenme teklifi sözleri;

 • Her sabah gözümü açtığımda ilk gördüğüm olur musun?
 • Bu kısacık hayat serüveninde kalbimi sana adamama izin verir misin?
 • Benimle bu filmin başrolü olur musun?
 • Benimle dünya üzerinde yaşadığımız her günü birlikte geçirmeye var mısın?
 • İsmin gibi ömür boyu seninle olmamı kabul eder misin?
 • Geceleri canın sıkıldığında uyandıracağın bir ben olmak istiyorum! Benimle evlenir misin?
 • Benimle birlikte aynı anılara ortak olmak ister misin?
 • Gülümsemene hayat boyu şahit olmak istiyorum! Benimle evlenir misin?

Öneri: En Romantik ve Doğal 9 Evlilik Teklifi Fikri

Öneri: Evlilik Teklifi için En Değerli 5 Taş

en güzel ve romantik evlilik teklifi sözleri

Kısa ve Öz Evlilik Teklifi Sözleri

Hayatta her daim sadelikten hoşlananlar için en uygun evlilik teklifleri genellikle kısa ve öz sözler ile oluyor. Duygularını en yalın şekilde ifade eden biri için evlenme teklifinin kısa ve öz ama anlam ve duygu ile yüklü olması oldukça önemli. :) Siz de lafı fazla uzatmadan sevdiğinizin gözlerinin içine bakarak ona en net şekilde hayatınızı birleştirmek istediğinizi ifade etmek için kısa ve öz evlilik tekliflerimizden birini seçebilirsiniz.

 • Benimle sonsuza dek yaşamaya var mısın?
 • Her anında yanında olmama izin verir misin?
 • Benimle aynı yastıkta uyumaya ne dersin?
 • Kalbimin ve yuvamızın biriciği olur musun?
 • Benimle yaşlanmaya var mısın?
 • Kalbini kalbimle birleştirmeye ne dersin?
 • Benimle aynı kağıta imza atmaya var mısın?
 • Hastalıkta ve sağlıkta yanımda olur musun ?

Öneri: Evde Evlilik Teklifi için 5 Fikir

en güzel ve romantik evlilik teklifi sözleri

Evlilik Teklifi Yazıları

Evlilik teklifinde kısa ve öz teklifler bana göre değil diyenlerdenseniz siz de bugüne kadar tüm romantik aşıkların vazgeçilmezi olan yazıları ve şiirleri kullanabilirsiniz. Bunun için özellikle usta şairlerin kaleme döktükleri şiirlerin adeta tüm aşkların dile gelmiş hali desek yanlış olmaz. Üstelik sevdiğinize hazırladığınız evlenme teklifi konseptine göre bu yazıları okumanız için birbirinden harika planlar da hazırlayabilirsiniz. Usta şair ve yazarların kaleminden çıkan evlilik teklifi sözleri ve en romantik evlilik teklifi yazıları arasında size ve sevdiğinize en çok hitap edeni seçebilirsiniz. İşte evlilik teklifi ederken sevgiline söyleyebileceğin evlilik teklifi yazıları;

Benimle kal zaman bitinceye kadar

Benim ol yüzyıllar ve çağlar boyunca

Bir ömürdür seninle geçen dakikalar

Ölümden güçlüyüm sen yanımda olunca

Ümit Yaşar Oğuzcan

Seneler geçsin,

Sen beni bil, ben seni bileyim istiyorum.

Benim olduğun kadar dostlarının,

Dostlarının olduğun kadar benim ol istiyorum.

Nice sıkıntı ve zorluk yaşayıp anlatalım.

Yaşayalım ki öğrenelim hayatı ve destek çıkmayı.

Can Yücel

 • Göğe doğru usul usul ama korkusuzca yükselen bir uçurtma yaptım aşkımızdan, bulutlarda bir taht salıncağı kurdum sağlamlığı bir yanında sen bir yanında ben olan iplerden. Kendi evrenini seyretsin, kendine yetsin, kararlı ve güçlü olsun istedim. Aşkımız ebediyen sürsün istedim. Bahtım ol, eşim ol, sol yanım ol istedim. Benimle evlenir misin?
 • Eğer nefes almak ve seni sevmek arasında seçim yapmam gerekseydi, son nefesimi “seni seviyorum” demek için kullanırdım. Son nefesimi verene kadar birlikte olmak için benimle evlenir misin?
 • Beceriksizin biriyim ben. Ne sana olan hislerimi anlatacak bir bestem, ne güzelliğini betimleyecek bir tablom nede mısraları senle akan bir şiirim var. Ama umudum, senle başlayan bir hikâyem ve bana katılırsan mutlu sonla bitebilecek uzun soluklu bir romanım var. Benimle evlenir misin?
 • Geriye dönüp baktığımızda sadece anılar, anlar olmasın anlatacak. Paylaştığımız yaşam, birlikte yaşanmışlık, beraber yaşlanmaya adanmışlık olsun. Bir ömre sığacak tüm anlar için benimle evlenir misin?
 • Seninle güldüm seninle ağladım ben. Yaşamı sende bulup sende doğdum ben. Hiçbir şey tadımlık bir anlık bir adım sonrası yalnızlık olsun istemiyorum. Tüm aşkım tüm varlığımla sorsam sana benimle evlenir misin?
en güzel ve romantik evlilik teklifi sözleri

Bu içeriği mutlaka okumalısınız: Sevgiliye Söylenebilecek Romantik, Güzel Sözler

Önerilen Yazılar