Düğün Organizasyonu

Evde Evlilik Teklifi için 5 Fikir: Koronavirüs Dosyası

13/05/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Covid-19 nedeniyle tüm dünyanın vaktinin büyük bir kısmını evlerde geçirdiği bu günlerde yükselişte olan bir trendi birlikte inceleyelim: evde evlilik teklifleri! İster romantik bir yemekle, ister sevdiklerinizle birlikte vereceğiniz online bir partiyle bu ölümsüz anıyı daha da güzelleştirebilirsiniz!

Özellikle son yıllarda evlilik teklifleri kapsamlı planlamalar yapılan, bazen seyahatler planlanan sürpriz etkinliklere dönüşmüş olsa da güzel bir evlilik teklifi için bunların hiçbirinin şart olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Şu an Covid-19 yani corona virüs sebebiyle sevdiklerimizle kalabalık kutlamalar yapamıyor, uzak ülkelere seyahatler yapamıyor veya en sevdiğimiz güzel restoranda yemek yiyemiyor olsak da evde ve koronavirüs şartları altında da harika bir evlilik teklifi gerçekleştirmek ve unutulmaz anılar yaratmak mümkün!

Siz de bu tarihlerde evlilik teklifinizi gerçekleştirmeyi planladıysanız, koronavirüs sebebiyle bunu ertelemek zorunda olmadığınızı hatırlatmak isteriz. Tabii aklınızda mutlaka hayata geçirmek istediğiniz bir plan varsa ve korona virüs şartları altında gerçekleştirmeniz mümkün değilse bu güzel planı daha sağlıklı günlere erteleyebilirsiniz. Ama evde gerçekleştirilecek samimi ve romantik bir teklifin de sizi en az aynı seviyede mutlu edeceğini düşünüyorsanız, bu yazıdaki önerilerimizle planınızı yapmaya başlayabilirsiniz!

Her zaman söylediğimiz gibi, önemli olan kalpler bir olsun! :)

evde-evlilik-teklifi

1. Evde bir Buluşma Gecesi Planlayın

Belki en sevdiğiniz restorana gidemiyorsunuz ama evde sevgilinizle baş başa bir buluşma gecesi organize etmeye ne dersiniz? Sevgilinize bu akşamın özel bir akşam olmasını istediğinizi söyleyin ve güzel bir restorana gitmek için dışarı çıkarmış gibi hazırlanma önerisinde bulunun.

Dışarı çıkacakmış gibi şık bir şekilde giyinin, hazırlanın ve evde yemek yiyin, bir şeyler için, güzel bir müzik açıp dans edin! Bu samimi akşamda edilen evlilik teklifinin en az güzel bir restoranda edilmiş bir evlilik teklifi kadar romantik ve heyecan verici olacağından eminiz!

evde-evlilik-teklifi

2. Online Parti Verin

Bu önemli anda size mutlaka aileniz, arkadaşlarınız ve sevdikleriniz eşlik etsin istiyorsanız evlenme teklifini görüntülü arama yoluyla vereceğiniz online parti esnasında gerçekleştirebilirsiniz! Nasıl mı? Öncelikle bir tarih ve saat belirleyin ve seçtiğiniz görüntülü arama programı üzerinden (Zoom, WhatsApp, Facetime gibi) bu kıymetli anıyı paylaşmak istediğiniz sevdiklerinizi davet edin!

Sevdiklerinize bu sürpriz planınızı söyleyebileceğiniz gibi, onlara da sürpriz olsun isteyebilirsiniz! Seçim size kalmış. :)

Böylece sevdiklerimizle mesafeli olarak geçirmek zorunda olduğumuz bu günlerde evlilik teklifinize sevdiklerinizi de dahil edip, bu güzel anıyı onlarla da paylaşabilirsiniz. Bir arada kutlamasanız da online olarak yapacağınız bu kutlamanın hep berabermişsiniz gibi coşkulu geçeceğine eminiz!

3. Bir Anı Geçidi Hazırlayın

Önerilerimiz arasında en romantik ve duygusal olana gelelim! Tanışmanızdan bugüne yaşadıklarınız, en çok akılda kalan anılarınız, güzel fotoğraflarınız, videolarınız, birbirinize yazdığınız yazılar, aldığınız hediyeler evlilik teklifinize eşlik etsin ister miydiniz?

O güzel soruyu sormadan önce sevgilinizle birlikte biraz geçmişe gitmek, güzel anılarınızı hatırlamak bizce harika bir başlangıç olacaktır. Bu duygusal anlarda edilecek evlilik teklifinin çok romantik bir ortam ortaya çıkaracağına eminiz.

Siz de dilerseniz fotoğraflarınızı bastırıp bir albüm veya fotoğraf serisi haline getirebilir, dilerseniz de dijital olarak bir anı geçidi oluşturabilirsiniz. Çift olarak sizin için anlam ifade eden her şeyi buraya dahil etmek serbest!

evde-evlilik-teklifi

evde-evlilik-teklifi
Fotoğraf: www.chennergy.com

4. En Sevdiğiniz Restoranın Yemeklerini Yapın

Corona virüs günleri öncesi birlikte gitmeyi en çok sevdiğiniz restoranın en sevdiğiniz ve bu günlerde en çok özlediğiniz yemekleri neler? Bunu düşündükten sonra planlamaları yapmaya başlayabilirsiniz!

İnternetten veya yemek kitaplarından bu yemeklerin yapılışlarını araştırıp malzemelerinizi alın. Sonrasında yemekleri hazırlayıp özenli bir sunum güzel içkilerle birlikte yemeğinizi yiyin! O özel soruyu bu yemek esnasında sorabilirsiniz. :) Bu ince düşünce ve harcadığınız çaba emin olun bu güzel anıyı daha da değerli kılacak!

Öneri: Kutlama için mutlaka güzel bir tatlı yapmayı da unutmayın!

5. Uzun Mesafe İlişkileri İçin: Görüntülü Aramayla Evlilik Teklifi

Peki ayrı şehirlerde, hatta ayrı ülkelerde olanlar ne yapacak? Aradaki mesafelere rağmen evlilik teklifini ertelemek istemeyenlerin başvurabilecekleri yol görüntülü aramalardan geçiyor. Tüm önerilerimiz içinde en beklenmedik evlenme teklifinin bu olacağını ve en büyük sürprizi bu seçeneğin yaşatacağını tahmin ediyoruz.

Görüntülü aramayla, uzaktan kuru kuru evlilik teklifi mi olur demeyin; mesafeler duyguları paylaşmaya engel değil. Eğer görüntülü aramayla yapmayı planladığınız evlilik teklifini biraz renklendirmek isterseniz sevgilinizin evine çiçek, ufak hediyeler veya sevdiği tatlı veya çikolatalardan yollayabilirsiniz!

Öneri: Görüntülü aramayla evlilik teklifi edecekseniz teklif anlarını videoya kaydetmeyi unutmayın! :)

evde-evlilik-teklifi

Özellikle daha samimi ve sakin anları seven çiftler için bu seçeneklerin yalnızca koronavirüs dönemi için değil, her zaman yol gösterici olabileceğini hatırlatalım. :) Bu fikirleri koronavirüs günleri sona erip normal yaşantılarımıza döndüğümüzde de uygulayabilirsiniz.

Korona virüs sebebiyle normal sosyal yaşantılarımızdan uzak olduğumuz bu günlerde evlilik teklifini ertelemek istemeyenler için bizim önerilerimiz bu şekildeydi. Unutmayın, evlenme teklifinizi hangi ülkede, hangi sürprizle gerçekleştirdiğiniz ve nasıl kutladığınızdan ziyade, hayatınızı beraber geçirmeye karar verdiğiniz kişiyle bir ömür boyu unutulmayacak bu anın tadını çıkarmak en önemlisi. Siz zaten diğer yarınızı bulduğunuz için çok şanslısınız!

Önerilen Yazılar