Ve Daha Fazlası

Bekarlığa Veda Partisi: 10 Farklı Parti Konsepti

16/11/2018
Bridolog 4 dakikalık okuma
Evlenmeden önceki son bekar günlerinizde bekarlığa veda partisi düzenlemeye ne dersiniz? Sizlere bu yazımızda 10 farklı bekarlığa veda partisi konsepti öneriyoruz.

Bekarlığa veda partisi bazı yabancı ülkelerde yıllardır süre gelen bir gelenek olsa da bizim ülkemizde popülerliği son yıllarda arttı. İlk zamanlarda bu konsept damadın evlenmeden önce son kez arkadaşlarıyla eğlenmesi olarak görülse de artık gelinin de arkadaşlarıyla bekarlığa veda partisi düzenlediğini de sıklıkla görüyoruz. Kız arkadaşlarla olmanın verdiği keyfi bir çok şeyden alamadığımız kesin. Bu yüzden bekarlığa veda partilerin asıl amacı gelinin evlenip hayatına farklı bir yön vermeden önce eski günlerdeki gibi kız arkadaşlarıyla sınırsızca eğlenmesi. Güzel bir bekarlığa veda partisi düzenleyebilirseniz bu hem sizin hem de arkadaşlarınız için unutulmaz anılara sahip olmanızı sağlayacak!

Yurtdışında genellikle bekarlığa veda partileri gelinin nedimeleri tarafından düzenlenen bir organizasyon. Ancak siz de dilediğiniz bir konsepte bu partiyi organize edebilirsiniz. Önemli noktalardan biri sınırsızca eğleneceğiniz bu partiye en yakın olduğunuz ve birlikte olmaktan en keyif aldığınız arkadaşlarınızı davet etmek. Bu şekilde parti ister şehir içinde ister başka bir destinasyonda olsun eğlenmeniz garanti olacaktır. Ayrıca evlilik stresinin insanı oldukça yıpratabildiği bir gerçekken böyle bir partiyle derin nefes alıp kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz.

bekarliga veda konsepti

Bekarlığa veda partisini yalnızca bir mekanda tek gecelik bir eğlence olarak düşünmeyin. Düğünle ilgili her konuda olduğu gibi bekarlığa veda partisi trendleri de bulunuyor ve önünüzde keyifli zaman yaratmak için birçok seçenek mevcut. Eğer henüz bir parti organize etmediyseniz ve alternatifleri düşünüyorsanız bu yazımız size bekarlığa veda partisi vermenizde yol gösterecek!

1. Beach/Havuz Partisi

bekarliga veda konsepti

Bu tip bir parti veriyorsanız mekanın süslenmesi fazlasıyla önemli. Yine son yıllarda popüler olan hayvan veya yemek/meyve şeklindeki şişme botlar ve deniz yataklarından alırsanız rengarenk bir ortam  yaratabilirsiniz. Genellikle bu tip partilerde ne kadar renk varsa ortaya o kadar eğlenceli fotoğraflar çıkıyor. Son olarak bu konseptte bir partiyi mutlaka başka bir şehirde yapmalıyım diye düşünmeyin. Bulunduğunuz şehirdeki otellerle anlaşarak havuz bölümünü bir günlük kapatmayı teklif edebilirsiniz.

bekarliga veda konsepti

2. SPA Günü

Kızların en keyif aldığı şeylerden biri kuşkusuz güzelleşmek. Her kadın güzellik merkezlerinde çokça zaman harcıyor. Peki en yakın arkadaşlarınızla birlikte bakım yaptırmak eğlenceli olmaz mıydı? Bekarlığa veda partinizi SPA konseptli seçerek bir gününüzü arkadaşlarınızla bakıma ayırabilirsiniz. Manikür, pedikür, cilt bakımı ve masaj yaptıracağınız bakımlar arasında yer almalı. Yine bir güzellik merkezi veya SPA’yla anlaşarak bir bölümünü kapatıp istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Unutmayın, düğün öncesi bir bakım arkadaşlarınızı da oldukça mutlu edecektir!

bekarliga veda konsepti

3. Bar Partisi

Eğlence deyince çoğumuzun aklına gece dışarı çıkmak geliyordur. Hele kız arkadaşlarla çıkıp eğlenmek bir başkadır. Yine eskisi gibi sınırsızca eğlenmek için sevdiğiniz bir barı kapatabilirsiniz. Tek bir mekanda kalmayalım diyorsanız ise arkadaş grubunuzla “bar crawl” yapabilir, yani birden çok mekanı aynı gece içerisinde ziyaret edebilirsiniz.

bekarliga veda konsepti

4. Karaoke

Karaoke de yine bekarlığa veda partisi için alternatifler arasında. Kız arkadaşlarınızla bağıra bağıra şarkılar söyleyip kahkahalarla gülmek istiyorsanız ve geceye dair oldukça komik videolarınız olsun istiyorsanız karaoke sizin için doğru tercih olabilir. Eğer karaoke barın özel bir odasını o gece için kapatırsanız sınırsızca eğlenebilirsiniz.

bekarliga veda konsepti

5. Kamp

Ben bekarlığa veda partimde huzur dolmak istiyorum diyorsanız kamp doğru bir aktivite. Yakın kız arkadaşlarınızla yapacağınız bir hafta sonu kaçamağı, huzur verici bir ortamda çadır veya karavan kiralamak, akşam ateş yakıp etrafında sabaha kadar sohbet etmek eminiz içinizi oldukça rahatlatacak ve tatilden yenilenerek dönmenizi sağlayacaktır.

bekarliga veda konsepti
bekarliga veda konsepti

6. Şarap Tadımı 

Ülkemizde o kadar güzel üzüm bağları var ki bu listeye şarap tadımını eklemesek olmadı. Özel bir tura katılarak bağları gezebilir, şarap yapımı hakkında bilgi alabilir ve şarap tadımı hakkındaki püf noktaları öğrenebilirsiniz. Yemyeşil ağaçların arasında bu aktivite kızlarla beraber sizin de ruhunuzu arındıracaktır.

bekarliga veda konsepti

7. Yemek Kursu

Belirli bir menüyü hazırlamak için oluşturulan tek günlük yemek kursları fazlaca popüler. Hatta birçok çiftin birbirine hediye olarak bu yemek kursları için bilet aldığını da sıklıkla görüyoruz. Peki kız arkadaşlarınızla en sevdiğiniz yemekleri pişirip daha sonra bol sohbetle pişirdiklerinizi yemeye ne dersiniz? Hem onlar için de güzel bir jest olacaktır.

bekarliga veda konsepti

8. Yoga

Evlilik sürecinin stresli olduğundan bahsetmiştik. Ruh dinlendirici aktiviteleri başında yoganın geldiği de herkes tarafından biliniyor. Bekarlığa vedanız için dinlendirici bir etkinlik istiyorsanız bir yoga eğitmeniyle anlaşarak arkadaşlarınızla birlikte yoga kursuna gidip içinizi huzurla doldurabilirsiniz. Sonrasında da birlikte güzel bir yemek enfes olacaktır!

bekarliga veda konsepti
bekarliga veda konsepti

9. Pijama Partisi

Kızlar arasında en güzel sohbetler (dedikodu dahilJ) genellikle birlikte kaldıkları akşamlarda olur. Geç saatlere kadar oturmak, bir şeyler içmek, film izlemek çoğu kişi tarafından sevilen aktivitelerdir. Peki bu aktiviteyi neden bekarlığa veda partisine çevirmeyiniz? Evi güzelce süsleyip, pijamalarınızı giyip, arkadaşlarınıza vereceğiniz komik hediyelerle çook güzel bir bekarlığa veda partisi geçirebilirsiniz.

bekarliga veda konsepti
bekarliga veda konsepti
bekarliga veda konsepti

10. Gönüllülük Aktiviteleri

Gönüllülük esasına dayanan çalışmalar son yıllarda fazlaca arttı ve çeşitlendi. Doğaya, yardıma muhtaç insanlara, hayvanlara yardım etmek kadar huzur veren az şey vardır. İyi hissetmek ve arkadaşlarınıza da güzel bir hatıra vermek istiyorsanız hep birlikte bir yardım çalışmasında bulunabilirsiniz. Örneğin ağaç dikmeye gidebilirsiniz, yardıma muhtaç insanlarla vakit geçirebilirsiniz, hayvan barınaklarını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca siz ve eşiniz adına kurumlara yardım etmek istiyorsanız hazırladığımız en anlamlı düğün hediyeliği fikirlerine ilişkin yazımıza göz atmanızı öneririz.

bekarliga veda konsepti

İpucu: Bekarlığa veda partiniz için hangi konsepti veya mekanı seçerseniz seçin arkadaşlarınıza bugüne özel hediyeler yaptırırsanız gününüzü unutulmaz kılmış olursunuz!

bekarliga veda konsepti

bekarliga veda konsepti
Hediyeler: Foto Lets Wear Dresses

Önerilen Yazılar