Mutlaka Bulunması Gereken 20 Düğün Fotoğrafı

Düğünü en önemli parçalarından biri kesinlikle fotoğraflar. Yıllar geçse de elinizde olan fotoğraflarla en güzel anılarınızı canlandırabilirsiniz. Peki mutlaka çekilmesi gereken kareler neler? Sizler için bu yazımızda yeni trendlere göre çektirmeniz gereken düğün günü fotoğrafları hakkında öneriler hazırladık.

Genellikle her evlenen çiftin söylediği şey düğün günlerinin göz açıp kapayıncaya kadar geçtiği. Aylarca süren hazırlıklar aslında tek bir gecenin güzel geçmesi için. Ancak heyecandan da olsa gerek gelin ve damadın farkına varamadan geçen bu gecede geriye kalan en önemli hatıralar fotoğraflar. Yıllar geçse bile fotoğraflara dönüp baktığınızda düğün gününüzü gülümseyerek hatırlayabilirsiniz. 

Düğün fotoğrafları bu kadar önemliyken kendi tarzınıza ve zevkinize uyan bir fotoğrafçıyla anlaşmanız çok önemli. Kimyanızın tuttuğu bir fotoğrafçıyla çalışmanız durumunda işiniz kolaylaşacak ve ortaya birbirinden güzel fotoğraflar çıkacaktır.

Son dönemlerin trendi düğüne ait bir çok detayın doğru zeminler kullanarak fotoğraflanması. Hangi fotoğrafçıyla anlaşırsanız anlaşın düğününüzden sonra bakmaktan oldukça keyif duyacağınız ve her çiftin sahip olması gerektiğini düşündüğümüz bazı kareleri sizler için derledik. Bu sayede beğendiğiniz fikirleri fotoğrafçınızla paylaşıp belirli bazı karelerin çekilmesini isteyebilirsiniz. Tabii ki düğününüzde çekilen her fotoğrafın düğün albümünüze girmesine gerek bulunmuyor. Ama en azından kareleri dijital olarak saklarsanız bu mutlu gününüze ait hiç bir detayı unutmazsınız.

1. Davetiye

Yıllar geçtikçe basılı halde bulunan davetiyeleriniz mutlaka eskiyecektir. Bu nedenle güzel bir kurgu ile davetiyelerinizin fotoğrafının çekilmesi bunların ölümsüzleşmesini sağlayacaktır. İster düğün gününüzde ister öncesinde fotoğrafçınızdan davetiyelerinizin fotoğraflanmasını istemeyi unutmayın! (Kış düğünü davetiyeleri için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.)


Davetiye: Project Pretty

2. Evden Çıkış

Evden çıkış anları özellikle gelinler için en duygusal anların yaşanmasına sebep oluyor. Bu duygu yoğunluğuyla da bir o kadar sıcak kareler ortaya çıkabiliyor. Fotoğrafçınızı evden çıkışınıza da çağırmayı unutmayın!

 

3. Saç ve Makyaj Yapımı

Saçınız ve makyajınız yapılırken fotoğrafınız mutlaka çekilsin. Siz güzelleşirken ortaya hoş ve zarif görüntüler çıkacaktır ve gelinler için önemli olan bu aşamayı unutmamanızı sağlayacaktır.


Fotoğraf: Abby Ross Photography

4. Gelin Aksesuarları

Düğün günü kullanacağınız aksesuarlarınızın ve ayakkabınızın yine güzel bir kurgu ve arka planla çekilmesini fotoğrafçınızdan isteyin.


Ayakkabı: Bella Belle Shoes


Saç Aksesuarı: Tania Maras

5. Hazırlık Aşaması

Gelinliğinizi giymenize yardımcı olan akrabanız veya arkadaşlarınızla sevimi ve sıcak bir fotoğraf çektirin. Değer verdiğiniz bu kişiyle oldukça samimi bir fotoğrafa sahip olmuş olursunuz.


Fotoğraf: Dominique Attaway Photography.

6. Gelin Portresi

Hazırlıklarınız bittikten hemen sonra ve çift fotoğraflarına geçmeden önce mutlaka tek fotoğraflarınız çekilsin. Saç ve makyajınız daha yeni yapıldığı için en kusursuz çıkacağınız fotoğraflar bunlar olabilir.


Fotoğraf: Kristen Kilpatrick

7. Damat Portresi

Gelin gibi damadın da çift fotoğraflarından önce tek fotoğraflarının çekilmesi güzel bir anı olacaktır. Hem gelini görmeden önceki heyecan da bu fotoğraflara yansıyacaktır.


Fotoğraf: Scobey Photography

8. Duvak

Duvak bir gelinliğin tamamlayıcısıdır. Çoğunlukla gelinler tarafından düğünün belirli bir bölümünde çıkarılan duvağın düğün öncesi fotoğrafının çekilmesi bu sebeple önemli.


Duvak: Grace Loves Lace

9. Gelin Buketi

Gelin buketi genellikle canlı çiçekler kullanıldığından dolayı yalnızca bir gece dayanabiliyor. Çiçeğinizi kurutsanız bile asla düğün gecenizdeki kadar güzel görünmeyecektir Bu nedenle buketinizin fotoğrafını mutlaka çektirin ve ölümsüzleştirin.


Fotoğraf: Erica Velasco Photographers

10. Nedimeler

Düğün günü nedimeleriniz olacaksa onlarla birbirinden eğlenceli fotoğraflar çektirebilirsiniz. Yakın arkadaşlarla çekilen fotoğraflar genellikle en samimi ve içten fotoğraflar arasına giriyor. (Son dönemlerin nedime trendlerini öğrenmek için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.)

11. İlk Görüş

İşte en özel fotoğraflardan biri. Damat ve gelinin birbirlerini gördükleri o ilk an belki de en yoğun duyguların hissedildiği dakika. Bu yüzden bu anın ölümsüzleştirilmesi ve anbean fotoğraflanması oldukça önemli. İleride baktığınızda sizi en mutlu edecek karelerden biri olacağının garantisini verebiliriz!


Fotoğraf: Summer Leigha Photography

12. Çift Fotoğrafları

Burada önemli olan hayal gücünüzü kullanmak ve olabildiğince doğal olmak. Siz ne kadar doğal olup, duygularınızı öne çıkarabilirseniz ortaya da o kadar güzel kareler çıkar.

 

13. Küçüklerle Çekilen Fotoğraflar

Özellikle küçük çocuklardan nedimeniz olacak varsa onlarla mutlaka fotoğraf çektirin. Saflık ve masumiyet bu karelere kesinlikle yansıyacaktır.


Fotoğraf: Bree Marie Photography

14. Düğün Mekanı

Düğün öncesinde davetliler gelmeden önce düğün mekanının süslenmiş ve boş halinin fotoğraflarının çekilmesini fotoğrafçınızdan isteyin. Bu sayede detaylar daha kolay aklınızda kalacaktır.


Fotoğraf: Ana & Jerome

15. Hediyelikler

Yıllar sonra davetlilerinize vermiş olduğunuz hediyeleri hatırlamak isteyeceksiniz. Bu nedenle bunların da yine güzel bir zeminde çekilmesini fotoğrafçınıza hatırlatın.

16. Masa Düzeni

Masa düzeninizin fotoğraflanması kullanılan servis takımı, şamdanlar, çiçekler, isimlikler, masa ve sandalyelerin asla unutulmamasını sağlayacaktır. Unutmayın, düğün gününden sonra bir çok ayrıntıyı unutmaya başlayacaksınız. O nedenle bu detaylar önemli.


Fotoğraf: Jessa Schifilliti

17. Konfeti

Nikah alanına yürürken atılan konfeti veya çiçek yaprakları muhteşem bir atmosfer ve görüntü yaratıyor. Önemli olan ise fotoğrafçılarınızın bu anları hızlı bir şekilde yakalayabilmesi.


Fotoğraf: Chris&Ruth Photography

18. Düğün Dansı

Tabii ki düğününüzün her anının kayda alınması ve ölümsüzleştirilmesi gerekiyor. Ancak en estetik görüntüler ilk dansta ortaya çıkabiliyor. Eğer dansınızda eşinizle birlikte özel bir figür belirlediyseniz bunu fotoğrafçınızla paylaşıp unutulmaz bir fotoğrafa sahip olabilirsiniz.


Fotoğraf: Jana Williams Photography

19. Düğün Pastası

Düğün pastası düğün temanızı ve düzeninizi tamamlayan parçalardan biri. Bu nedenle pastanızın tek halinin fotoğrafını ve onu keserken sizin fotoğraflarınızı çektirtmeyi unutmayın. Ayrıca son dönemin trendi naked cake düğün pastalarına ilişkin yazımıza linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

20. After Party

After party ise çoğu çift için düğünün en eğlenceli bölümü. Çift ne kadar çok eğlenirse ortaya da o kadar içten ve eğlenceli kareler çıkar. Bu nedenle çekilen fotoğrafları düşünmeden olabildiğince eğlenmenize bakın. Sonrasında ne kadar güzel karelere sahip olduğunuzu göreceksiniz!


Fotoğraf: Callaway Gable Studios

Yazıyı Paylaş
Bridolog, Bridolog
Bridolog-Profil-Resmi

Önerilen Yazılar:

Fikirleriniz bizimle paylaşmaya ne dersin?

Lütfen Yorumunuzu Yazın

E-Posta adresiniz yorumunuzda görünmeyecektir.