Ve Daha Fazlası

Yeni Evlilere Özel En Güvenli Araba Markaları Listesi  

08/12/2022
Bridolog 3 dakikalık okuma
Otomobil sektörü günümüzde en çok ilgi gören ve büyüyen sektörlerden biri. Bunun en büyük nedeni ise otomobillerin hem konfor hem de zaman açısından büyük avantaj sunması.

Otomobil sektörü günümüzde en çok ilgi gören ve büyüyen sektörlerden biri. Bunun en büyük nedeni ise otomobillerin hem konfor hem de zaman açısından büyük avantaj sunması. Ancak, bu avantajlar yanlış seçimler yapıldığında dezavantaja dönüşebiliyor. Araba satın aldıktan sonra arızalanmalar masrafa ve zaman kaybına yol açabiliyor. Bu nedenle de güvenli ve sağlam arabaları satın almak araç kullanımınızı daha konforlu, güvenli ve uzun vadeli bir hale getirmek için oldukça önemli.

Birçok otomobil şirketi, yeni teknolojinin gücünü otomobillerinde kullanıyor. Bu sayede de günümüzde yüksek teknolojili ve güçlü performanslı araba modelleri piyasada satışa sunuluyor. Özellikle sahip oldukları güvenlik sistemi, araba satın alırken dikkat edilen kriterler arasında yer alıyor.  Bu yazımızda yeni evli çiftlerin tercih edebileceği en güvenli araba markalarını listeledik. 

1- Mercedes Benz 

en iyi otomobil markaları

En güvenilir araba markaları listemizin başında Mercedes Benz yer alıyor. Almanya merkezli bir otomotiv şirketi olan Mercedes, kurulduğu 1926 yılından bu yana sektörün önde gelen markaları arasında öne çıkıyor. Tasarımları ile beğeni toplayan markanın lüks otomobilleri arasında bulunan CLA, 2019 Euro NCAP güvenlik testinde 5 yıldız alarak bu alanda kendini kanıtlamış otomobillerden biri. 

Mercedes Benz, araba güvenlik testleri sonucuna göre, yetişkin korumasında %96, çocuk korumasında %91 ve yaya korumasında da %91 başarıya sahip. Aynı zamanda Mercedes Benz CLA, günümüzdeki lüks otomobillerinde standart olarak otomatik frenleme ve şerit takibi gibi özellikleri bulunduruyor.

2- Volvo 

en iyi otomobil markaları

1927 yılında İsveç’te kurulan Volvo, sağlamlığı ile biliniyor. Ürettiği araba modellerinde marka, sağlamlığa ek olarak yüksek performansa ve üst düzey konfora odaklanıyor. En güvenli araba dediğimizde ise ilk akla gelen Volvo S90 modeli oluyor. Volvo’nun bu modeli, 2017 Euro NCAP testinde 5 yıldız almış bir otomobil. S90, yetişkinlerin korunmasında %95, çocukları korunmasında %80 ve yayaların korunmasında %76 başarı oranına sahip.   

3- Tesla

en iyi otomobil markaları

En güvenli araba markaları listemize Tesla ile devam ediyoruz. Teksas merkezli bir Amerikan şirketi olan Tesla, 2003 yılında kurulan bir marka. Elektrikli otomobillerin öncülerinden biri olan Tesla Model 3, oldukça ilgi görüyor. Tesla, Model 3'ü dünyanın en güvenli araba markası olarak piyasaya sunuyor. Elektrik motorlu bir Sedan olan Tesla Model 3, %96 yetişkin, %86 çocuk ve %74 yaya koruma başarısı ile beğeni topluyor.

4- Audi 

en iyi otomobil markaları

Almanya merkezli otomobil üreticisi olan Audi, en güvenli araba markaları listemizde yer alıyor. 1910 yılında kurulan şirket, dünyanın en köklü araba markalarından biri. Uzun süredir araba sektöründe varlığını sürdüren Audi, ürettiği otomobillerin kalitesi ile dünyaca biliniyor. Sağlamlığı, konforu ve sürüş hissiyatıyla markanın en çok sevilen modellerinden biri ise Audi A6. Audi A6 modeli, önden çarpışma testlerinde dört yıldızlı bir puana ve NHTSA'dan beş yıldızlı genel güvenlik puanına sahip.

5- BMW

en iyi otomobil markaları

Almanya merkezli BMW, dünyanın en popüler araba üreticileri arasında bulunuyor. 1916 yılında kurulan şirket aynı zamanda dünyanın en eski otomobil markalarından biri. Araba üretiminde tasarımdan konfora birçok noktayı göz önünde bulunduran BMW, yıllar içerisinde en popüler araba üreticileri arasında yer almayı başardı. Şirketin bu kadar popüler olmasının temel sebebi ise kaliteli ve güvenli araba üretmesi. Sağlam araba tavsiyesi denildiğinde öne çıkan markanın araba modellerine mutlaka göz atın!

6- Genesis

en iyi otomobil markaları

Genesis, Hyundai'nin lüks otomobil serisinin adı. Genesis adı ile satışa sunulan arabalar Hyundai tarafından üretiliyor. 2004 yılından beri Hyundai'nin lüks otomobil bölümü olan Genesis, 2015 yılında ayrı bir marka haline geldi. Güney Kore merkezli bir otomobil şirketi olan Genesis, GV80 modeli ile 2022 yılının en güvenli araba modellerinden biri seçilerek listelere girmeyi başardı. Genesis G80 modeli ayrıca tüm güvenlik testlerinde beş yıldızlı bir NHTSA derecesine sahip.

7- Volkswagen

en iyi otomobil markaları

1937 yılında Almanya’da kurulan ve İkinci Dünya Savaşı sırasında öne çıkan Volkswagen, günümüzde de en güvenilir araba markaları arasındaki yerini koruyor. Merkezi Almanya’nın Wolfsburg kentinde yer alan Volkswagen, ID 4 modeliyle 2022 yılının en güvenilir otomobil markalarından biri. Saatte 180 kilometre hızla gidebilen bu model, 100 kilometrede 13,2 kWh kullanıyor. Yüzde 93 yetişkin yolcu koruması ve yüzde 89 çocuk koruması puanına sahip olan Volkswagen ID 4, özellikle çocuklu aileler için iyi bir seçim olabilir. 

8-Lexus

en iyi otomobil markaları

En güvenli araba markaları listemizde yer alan bir diğer marka Lexus. 1989 yılında kurulan Lexus, Japon otomotiv üreticisi Toyota tarafından üretilen lüks otomobil markası. Lexus, güvenli ve dayanıklı araçlar üreten bir şirket olarak adından sıkça söz ettiriyor. Lexus markalı otomobiller dayanıklılığı kadar performansı ve konforuyla da ön plana çıkmayı başarıyor. Ayrıca Lexus, dayanıklılık ve konfor konusunda çok sayıda ödüle sahip. Ürün çeşitliliği ise markanın sevilen bir diğer özelliği.

9- Honda

en iyi otomobil markaları

Japon otomobil şirketi olan Honda, 1948'den günümüze dünyanın en popüler şirketi. Honda’nın Jazz modeli 2022 yılının en güvenilir arabaları arasında yer alıyor. İlk kez 2001 yılında üretilen Jazz, 2022 yılında piyasaya sürülen son modeliyle üstün güvenlikli bir araba konumunda.  Honda’nın yüksek güvenlikli araba modellerinin tercih listenizin ilk sıralarında yer almasını öneririz.

Önerilen Yazılar