Düğün Planlama

Aileyle Tanışma ve Ailelerin Tanışması Nasıl Olmalı?

15/07/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Sevgiliniz ile birlikte ilişkinizi bir sonraki evreye taşıma kararı aldığınızda, yapacağınız en önemli şeylerden biri ailelerinizi tanıştırmak. Bu önemli olayda çok işinize yarayacak önemli ipuçları için okumaya devam edin!

Sevgiliniz ile birlikte ilişkinizi bir sonraki evreye taşıma kararı aldığınızda, yapacağınız en önemli şeylerden biri ailelerinizi tanıştırmak olacak. Sevgiliniz size her ne kadar ailesi ile ilgili detaylardan bahsetse de ailesi için siz dışarıdan biri olarak görüleceksiniz ve bu yüzden ailelere vereceğiniz ilk izlenim önemli! Biricik kızları ya da biricik oğullarını evlendirmeden önce birlikte olduğu kişiyi tanımak isteyen aileler, dünürlerin ilk tanışması olarak da değerlendirilebilecek bu ilk tanışma sırasında edindikleri izlenimlere genellikle çok önem verir.

Bu yüzden sevgilinizin ailesi ile tanışmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiği, tanışma sırasındaki davranışlarınız ve yanınızda götürebileceğiniz hediyelere özen göstermeniz, ailelerin birbirleri ile uyumlu bir şekilde tanışmaları için gerekli olacak. İşte ailelerin tanışmasında dikkat etmeniz gereken önemli ipuçları;

aileyle-tanisma

Kız Arkadaşın Ailesine Tanışmaya Giderken Nasıl Giyinilir?

Kız arkadaşınızın ailesi ile tanışma fikrinin başlı başına bir stres konusu olduğunu biliyoruz. Sevgilinizin ailesi ile tanışma sırasında giyeceklerinize önceden karar vererek ne giyeceğinizin stresini yaşamamış olursunuz. Kıyafetlerinizi seçerken tanışacağınız yere ve okazyona göre bir kombin yapabilirsiniz. Örneğin bu bir akşam yemeği olacaksa özenli olmanız gerek. Temiz ve ütülenmiş bir gömlek, kumaş pantolon ya da koyu renkli bir kot pantolon giyebilirsiniz. Brunch, kahvaltı veya öğle yemeği gibi bir okazyonda ise kot pantolonun üzerine polo yakalı bir tişört veya spor bir gömlek giymek de özenli bir görünüm için iyi bir tercih olabilir.

Bu içeriği mutlaka okumalısınız: Söz ve Nişan Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kız Arkadaşın Ailesiyle Tanışmaya Giderken Ne Götürülür?

Aile tanışması kız arkadaşınızı ailesinin evinde olacaksa, ziyarete giderken yanınızda çikolata, baklava veya lokum gibi bir tatlı götürmenizi öneririz. Burada aile üyelerinin hangi tatlıyı sevdiği konusunda sevgilinizden de yardım alabilirsiniz. Tatlının yanında en çok tercih edilen hediyelerden birisi de çiçek oluyor. Sevgilinizin annesine, güzel ve sade bir çiçek yaptırabilirsiniz. :)

Kız Arkadaşın Ailesiyle İlk Tanışmada Ne Konuşulur?

Erkeklerin en çok çekindiği tanışma olaylarından birisinin aile, özellikle de baba ile tanışma olduğunu biliyoruz. Babalar biricik kızları konusunda oldukça hassas oldukları için ilk tanışmalar zaman zaman zorlayıcı geçebiliyor. :) Tanışmadan önce sevgilinizden ailesinin ilgi alanlarını sorarak da keyifli bir sohbet açabilirsiniz. Kutuplaşma yaratabilecek konulardan ilk tanışmada mümkün oldukça uzak durmanızı öneririz. :) Tabii burada doğal olmanız da oldukça önemli.

Erkek Arkadaşın Ailesiyle Tanışmaya Giderken Nasıl Giyinilir?

Erkek arkadaşının ailesi ile tanışmaya giderken yine özenli bir kıyafet giyilmesini öneririz. Tabii ki sevgilinizle ilk buluşmanda nasıl özenli olduysanız, ailesi ile tanışırken de aynı şekilde özenli olmak önemli. :) Yine tanışacağınız ortama göre tarzınıza uygun olarak abartıdan uzak güzel bir elbise ya da şık bir pantolon üzerine güzel bir gömlek ya da bluz tercih edebilirsiniz.

aileyle-tanisma

Erkek Arkadaşın Ailesine Tanışmaya Giderken Ne Götürülür?

Erkek tarafı tanışmaya giderken genellikle çiçek ve çikolata alır ancak erkek arkadaşınızın ailesinin evine gidiyorsanız siz de eliniz boş gitmeyerek aynı şekilde çiçek ve tatlı götürebilirsiniz. Erkek arkadaşınızdan ailesinin ilgi alanları ile ilgili bilgi alarak onlara hoşlanabilecekleri bir hediye de alabilirsiniz. Mesela uzun yıllar sizden hatıra kalacak bir biblo, sevdikleri bir yerin tablosu ya da erkek arkadaşınızın annesine el işi bir hediyelik hoş bir sürpriz olacaktır.

Bu içeriği mutlaka okumalısınız: Evde Nişan Yaparken İşinize Yarayacak 10 İpucu

Erkek Arkadaşın Ailesiyle İlk Tanışmada Ne Konuşulur?

Erkek arkadaşınızın ailesi ile tanıştığınızda yapabileceğiniz en güzel şey doğal ve kendiniz olmak! Abartılı tavırlardan ve söylemlerden mümkün mertebe kaçınarak sevgilinizin ailesi ile dilediğiniz gibi sohbet edebilirsiniz. Tabii henüz ilk tanışma olduğu için sevgiliniz ile aranızda geçen özel konuların bahsini açmadan kibar ve nazik bir iletişim şekli ile konuşmanızı öneririz. Sevgilinizin ailesi size kendinizle ve gelecek ile ilgili sorular sorabilir. Sohbet sırasında karşı tarafı bölmeden dinledikten sonra kendinizi doğal bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Ailelerin Tanışması Nerede Olur?

Ailelerin tanışmaları genellikle sevgililerin isteği ya da aile büyüklerinin aralarında konuşması ile planlanır. Tanışma yemekleri çoğu zaman kız evinde ya da sade ve şık bir restoranda yapılır. Ancak bazı yörelerde kız tarafının erkek tarafına gittiği de oluyor. Bu yüzden buradaki kararı aile büyüklerinizin önerisine bırakmakta fayda var. Sevgiliniz ile birlikte planlamak isterseniz, ailelerinizden onay alarak sohbet edebileceğiniz şık ve sakin bir restoranda rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ailelerin Tanışmasında Ne Konuşulur?

Aile tanışmalarında genellikle aile büyükleri sohbete başlar ve konular sizin ve sevgilinizin iş hayatı, eğitim konuları olur. Tabii ki aile tanışmalarında memleket gibi aileye has konulardan bahsedilmemesi de imkansız. :) İki aile arasında fikir ayrılıklarının ortaya çıkmaması ve daha ilk tanışmadan soğuk rüzgarlar esmemesi için futbol, siyaset gibi kutuplaşma yaratabilecek konulardan uzak durmakta fayda var. Buluşmaya gitmeden önce ailelerin yapılarından ve görüşlerinden bahsederek hangi konularda hassas olabileceklerini önceden ailenize de söyleyebilirsiniz. 

Bu sayede zıtlık çıkabilecek konularda daha dikkatli davranarak aile tanışmasını daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Ama her şeyden önemlisi ailelerin enerjilerinin tutması! Bu yüzden her şeyi planlayamayacağınızı ve bazı şeyleri akışına bırakmanız gerektiğini de söyleyelim. :) Bu süreçte kendiniz olmak ve sevgilinizi ve ailesini de oldukları gibi kabul etmek ve sevmek bizce her şeyden daha önemli!

Önerilen Yazılar