Gerçek Düğünler

Lara & Ekin’in Masalsı Kır Düğünü

17/09/2022
Bridolog 5 dakikalık okuma
Sizleri masal gibi bir kır düğününe götürüyoruz. Lara Hekimoğlu ve Ekin Şen’in 18 Haziran 2022’de Casa Lavanda’da gerçekleşen düğünleri ince düşünülmüş tüm ayrıntılarıyla - özellikle nikah alanındaki devasa çiçeklerle - birlikte göz kamaştırıyor. Biz de bu düğünün tüm detaylarını Lara’yla sizin için konuştuk!
lara hekimoğlu ekin şen düğün

Lara merhaba! En baştan başlayalım. Bize eşinle ne zaman tanıştığını ve nasıl bir evlilik teklifi aldığını anlatabilir misin?

Ekin ile yaklaşık 3 sene önce bir sergi açılış partisinde, ikimizin de hiç beklemediği bir anda tanıştık ve o günden sonra da bir daha hiç kopmadık.

lara hekimoğlu ekin şen düğün

Geçen yaz Temmuz ayında Fethiye’de Perdue otele tatile gitmeye karar verdik ve evlilik teklifi orada geldi. Bayram tatiliydi ve Çeşme’den Fethiye’ye araba ile geçiyorduk. Bayramdan ötürü aşırı yoğun bir trafik vardı ve Ekin gün batımını kaçıracağımız için yoldayken çok stres oldu. Bense bunu niye bu kadar kafaya taktığına başta anlam veremedim. Çok doğal ve romantik bir teklifti. Gün batımında, otelin sadece bizim için ayrılmış ve çok zarif süslenmiş bir kısmında, yemek öncesi teklif etti ve sonuç olarak yemek yiyemedik. :)

lara hekimoğlu ekin şen düğün

Gelelim düğününüze. Düğününüz ne zaman, nerede ve kaç kişiyle gerçekleşti?

Düğünümüz 18 Haziran 2022’de Casa Lavanda’da 350 kişi ile birlikte gerçekleşti.

lara hekimoğlu ekin şen düğün
lara hekimoğlu ekin şen düğün

Düğününüzün dekorasyonu şahane gözüküyor! Senden düğün teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Bu temaya nasıl karar verdiniz?

Ekin’le tanışmadan önce de düğünümün temasının her zaman çiçek ve doğa olmasını hayal etmiştim. Bu nedenle doğanın kalbindeki Casa Lavanda’nın oldukça renkli, endemik bitkiler ile olan doğal peyzajına uyumlu olabilecek tonlarda çiçekler ile süsleme yarattık. Düğünümüzün teması aslında Casa Lavanda’nın ta kendisiydi.

lara hekimoğlu ekin şen düğün

Casa Lavanda’yı en iyi tanıyan ve her detayımızı yaratmakta bize çok yardımcı olan dostlarımız Aisha Weddings & Events ekibi ile çalıştık. Nikah alanımız için klasik bir nikah tagındansa, farklı bir konsept olsun istedik. Bunun için de Casa Lavanda’nın çiçeklerinden ilham alarak, devasa maket çiçekler yaptırdık. Nikah alanına giden podyum yanlarında ve nikah kürsüsü arkasında, bu maket çiçekler bizi karşılıyordu.

lara hekimoğlu ekin şen düğün
lara hekimoğlu ekin şen düğün

Bunun yanında kokteyl alanında Twins Cocktail ile çalışıp Casa Lavanda’nın tonlarıyla uyumlu mor bellini barı yaptık. Mor bellini barının üstüne de içinde çiçekler olan bir buz kovası yaptırdık. Yiğitcan bizim ne istediğimizi çok iyi biliyordu ve bir baktık buz kovamız hazırdı bile. Kokteylde bize Uninvited Jazz Band müzikleri eşlik ediyordu.

lara hekimoğlu ekin şen düğün
lara hekimoğlu ekin şen düğün

Yemek alanındaki bar bizim için çok önemliydi, çünkü gecenin kalbi orasıydı aslında. Barın önünde herkesin rahat vakit geçirebilmesi için lounge oturma alanları yarattık. Tüm dans pistini ve lounge alanını kapsayan 5 metrelik uzun çiçekli bir bar tasarlattık. Düğünde tüm detaylar çiçek ve doğayla örtüşüyordu.

lara hekimoğlu ekin şen düğün
lara hekimoğlu ekin şen düğün

Casa Lavanda restoranı yanında düğün yemekleriyle de ön planda olan bir yer. Bu lezzetli yemeklerden sonra bitişi sadece nikah pastası ile değil de bir çok tatlı çeşidinin sunulduğu tatlı büfesi ile yapmak istedik. Işıl ışıl bir tatlı büfesi kuruldu.

lara hekimoğlu ekin şen düğün
lara hekimoğlu ekin şen düğün

Bunun yanında, dans pistinde Casa Lavanda’nın dondurma arabasıyla, dondurma servisi yapıldı. Mua dondurmadan seçtiğimiz 5 farklı aroma ile, dondurma arabası tüm gece dans pistinin etrafında dolaştı. Bu en sevdiğimiz detaylardan biriydi. After Party’e girerken de Neşeli Yüzler ekibi misafirlerimize farklı makyajlar ile yeni bir konsept oluşturuyordu.

lara hekimoğlu ekin şen düğün

Biraz da gelinliğinle ilgili konuşalım. Bu tasarımı seçerken nelere dikkat ettin?

İçinde hareket ederken rahat hissedebileceğim, doğal olabileceğim, abartısız, sade ama aynı zamanda da ağır bir gelinlik istiyordum. Sonuç olarak gelinlik bakmaya ilk gidişimde, ilk denediğim gelinliği aldım, çünkü bu gelinlik tam hayalimdeki gibiydi. Gelinliğimin tasarımcısı Monique Lhuillier. Straplez kesimde yakanın dümdüz olmasındansa, daha yaprak gibi göğsü saran kesimler hep çok hoşuma gitmiştir. Tam olarak aradığımı bulmuş oldum. Kır düğünü konsepti olacağı için nakış ve dantelden uzak durmak istedim. Balon kabarık kollar aklımda olan bir şey değildi, ama denediğim an kesinlikle aradığım şeyin bu olduğunu anladım. Sade, romantik ama ağır bir gelinlikti.

lara hekimoğlu ekin şen düğün
lara hekimoğlu ekin şen düğün

Peki saç ve makyaj konusunda nasıl seçimler yaptın? 

Saçta Nesrin Can ve makyajda Ali Rıza Özdemir ile çalıştım. Onların işlerini çok beğeniyorum. Çok sade, doğal ve elegan bir çizgileri var. Onların gözüne güvendiğim için tamamen onlara güvenerek kendimi bıraktım. Saçımın kokteylde ve nikah alanında açık olmasını istedim çünkü giydiğim iki gelinlikle de bana kendimi en rahat ve doğal hissettirecek saç açık saçtı. Yandan ayırarak hafif dalgalı bir saç yaptık. Maket çiçeklerimizden esinlenerek konsepte uyumlu Gaios’tan aldığım şeffaf ve beyaz çiçekler ile saçlarımı süsledik.

lara hekimoğlu ekin şen düğün
lara hekimoğlu ekin şen düğün

Afterparty elbisemin arkasında, boyundan bağlamalı kocaman bir fiyonk ve derin sırt dekoltesi vardı. O elbise için topuza dönmek elbiseyi öne çıkaracaktı ve gecenin ilerleyen saatlerinde beni daha rahat hissettirecekti. Abartısız bir doğal topuz yapıp, yine Gaios aksesuarlarıyla topuzu süsledik. Nesrin harikalar yarattı.

lara hekimoğlu ekin şen düğün
lara hekimoğlu ekin şen düğün
lara hekimoğlu ekin şen düğün

Müzik hakkında da konuşalım. Düğüne giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğiniz nelerdi? Nasıl bir akış izlediniz? 

Giriş müziğimiz Love’s Theme’di. Ağır klasiklerden kaçmak istedik. Enerjik ama duygusal bir hissiyatı olsun istedik. Love’s Theme tam istediğimiz gibiydi. İlk dans müziğimizde yine hareketli bir parçaydı. Coeur de Loup ile dans ettik. Pasta müziğimiz ise Cher’den Dov’e l’amore. Genel olarak şarkılarımızı seçerken ritmi yüksek, hareketli ama duygusallığını koruyan şarkılar seçtik.

lara hekimoğlu ekin şen düğün

Canlı müzik için Su Soley ile beraber çalıştık. Kendi enerjisi misafirlerimize de geçti. Canlı müzikte daha çok Türkçe ağırlıklı, herkesi eğlendirecek bir repertuar istedik ve herkes Su’nun da enerjisi ile birlikte coştu.

lara hekimoğlu ekin şen düğün

After party ve tüm gecemizin müzikleri için DJ İlker Evci ile çalıştık. İlker ortama ve insanlara göre müzikleri çok iyi yönetebilen bir DJ. Su’nun performansından sonra dans pisti bir an bile boş kalmadı ve afterparty’i uçurdu. Afterparty hayallerimizden bile güzeldi. Herkes tüm gece ayaktaydı ve enerji çok yüksekti.

Davetlilerinize düğün hediyelikleri verdiniz mi?

Seramik beyaz mumlar yaptırdık. İçinde kurutulmuş lavantalar vardı. Bunun dışında kokteyl alanında hasır şapkalar ve yelpazeler dağıttık.

 

lara hekimoğlu ekin şen düğün

 

 

lara hekimoğlu ekin şen düğün

 

Ekin’le birlikte düğününüzü planlarken bu süreçte en zorlandığınız nokta ne oldu?

Masa düzeni kesinlikle en çok zorlandığımız kısım oldu. Son dakika iptaller ve eklenenler ile sürekli masa düzenleri değişti. Aynı zamanda insanları masalara sığdırmak için bölme aşamasında epey bir zorlandık ama sonuç olarak başardık.

lara hekimoğlu ekin şen düğün

Son olarak evlilik hazırlığı yapan çiftlere nasıl bir tavsiyede bulunursun?

Çok heyecanlı ama bir o kadar da gergin bir dönem aslında. Daha hassas ve duygusal davranıp, detaylara çok takılıyoruz. Bittiği an da bu muydu, bitti bile oluyoruz. O yüzden küçük şeyler için takılmamaya ve gergin zamanlarda birbirimizi alttan almaya çalışmalıyız.

 

lara hekimoğlu ekin şen düğün

 

Künye:

Mekân: Casa Lavanda
Organizasyon: Aisha Weddings & Events
Catering: Casa Lavanda
Fotoğraf: Puçi
Gelinlik: Monique Lhuillier Bridal
Gelin Ayakkabıları: Özel yapım
Saç aksesuarı: Gaios
Damatlık: Luigi Bianchi Montova by Vakko
Damat Ayakkabıları: Santoni
Evden Çıkış Elbisesi: Vakkorama
After Party Elbisesi: Vakko Wedding
Dans Kursu: Hande Kayacık Düğün Dansı
Davetiye: Mazu Studio
Pasta: Casa Lavanda
Saç: Nesrin Can
Makyaj: Ali Rıza Özdemir
Müzik: Su Soley & DJ İlker Evci
Ses/Işık: Dark Technical
Ek Hizmetler: PhotoBooth Türkiye

Önerilen Yazılar