Gerçek Düğünler

Ece & Emre’nin Modern-Klasik Düğünü

27/01/2023
Bridolog 5 dakikalık okuma

Boğaz kenarında şık ve modern bir düğünün hikayesini dinlemeye hazır mısınız? O halde sizleri Ece ve Emre'nin 25 Haziran 2022’de The Marmara Esma Sultan’da gerçekleşen düğünlerine götürüyoruz. Düğünde Ece çiçek işlemeli, fırfır detaylı, 2022 gelinlik trendlerini yansıtan, Marchesa imzalı bir gelinlik tercih etmiş. Dekorasyonda ise modern ve klasik öğeleri bir araya getirmek istemişler. Koyu renkte mobilyalar, beyaz çiçekler ve yeşil yapraklar dikkat çekiyor. Tüm ayrıntılarıyla çok hoş görünen bu düğünün detaylarını Ece’yle konuştuk. O zaman başlayalım!

ece emre düğün

Ece & Emre’nin nişan partilerini konuştuğumuz röportaja da buradan ulaşabilirsiniz!

Merhaba Ece, seninle en son nişanını konuşmuştuk. Şimdi gelelim düğününe. Düğününüzün ne zaman, nerede ve kaç kişiyle gerçekleştiğini öğrenebilir miyiz?

Düğünümüz 25 Haziran 2022’de The Marmara Esma Sultan’da yaklaşık 250 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

ece emre düğün

Düğünün teması ve dekorasyonu hakkında konuşalım. Bu temaya nasıl karar verdiniz? Senin için olmazsa olmazlar nelerdi?

Düğün organizasyonum konusunda nişanımda olduğu gibi S Design & Events ile çalıştık. Zıt renklerin bir arada kullanılması benim çok hoşuma gidiyor; dekorasyonu da bu şekilde düşündük. Romantik, aynı zamanda modern, zamansız ve çiçek bahçesini gelmişsin hissi uyandıran bir tema seçtik. Beyaz çiçekler ve yeşilin yoğun olduğu romantik bir dekorasyon oldu. Ayrıca beyaz çiçekleri acı kahve ve siyah renkteki mobilyalar ile kombinledik. Sonuç olarak şık, modern ve klasiğin bir arada bulunduğu bir dekorasyon ortaya çıktı.

ece emre düğün

Gelinliğin çok romantik görünüyordu. Bize gelinliğini nasıl seçtiğini ve nelere dikkat ettiğini anlatır mısın?

Gelinliği seçmek çok vaktimi aldı; ama ilk gelinlik denemeye gittiğimde denediğim gelinliği Vakko Zorlu’dan aldım. İlk başta nasıl bir gelinlik istediğimi bilmediğim için, her tarz ve her kumaşta, farklı gelinlik modelleri denedim. Oradaki ekip zaten çok profesyonel, dünya tatlısı Aslı Hanım bana tüm süreçte yardımcı oldu.

ece emre düğün

Gelinlik denerken bana ilk sorulan soru düğünün nerede olacağıydı. Lokasyona uygun bir gelinlik seçmek çok önemli. Sahil düğününde çok kabarık bir gelinlik ile rahat etmeniz çok zor; aynı şekilde bir boğaz düğününde uçuş uçuş bir gelinlik hafif kaçabilir. Vücuduma yakışan, içinde kendimi iyi hissettiğim Marchesa imzalı bir gelinlik tercih ettim. Straplez, çiçek işlemeli ve fırfır detayları olan, A kesim bir gelinlik.

ece emre düğün

Peki saç ve makyaj konusunda nasıl seçimler yaptın?

Saçımı Hamza Sara yaptı. Hamza ile düğünden önce 2-3 kere görüştük. İnanılmaz bir gözü var; normalde riskli olduğunu düşüneceğim bir topuzu o önerince direkt kabul ettim. Hem çok yetenekli hem de karşısındaki kişiyi anlayıp ona uygun bir modeli hemen ortaya çıkarıyor. Çok pozitif ve çalışması çok keyifli biri. Makyajımı ise başından beri yaptırmayı düşündüğüm kişi Melis İlkkılıç’tı; o yüzden düğün sürecinde ilk anlaştığım kişi Melis olabilir. Günlük hayatımda makyaj yapmayı çok seven biri değilim; o yüzden Melis ve yardımcısı Katibe hafif, beni değiştirmeyen pembe tonlarda bir makyaj yaptı. Melis ne istediğimi anladıktan sonra tam benim istediğim gibi bir makyaj yaptı.

ece emre düğün

ece emre düğün

After party’de ise Hamza saçımı yarım at kuyruğu şeklinde topladı, Katibe ise glitterlı bir makyaj yaptı. Daha pop bir görüntü oldu.

ece emre düğün

Evden çıkış ve after party elbiseni de konuşalım. Bu elbiselerde nasıl modeller seçtin? 

Hem evden çıkış hem de after party için beyaz renk elbise tercih ettim. Gelinliğim taşlı ve kabarık olduğu için evden çıkışta düz, vücuduma oturan, beyaz, midi bir elbise giymeyi tercih ettim. Evden çıkış elbisemi New Arrivals’tan aldım.

ece emre düğün

After party için ise pullu, tek omuzlu, mini bir elbise giydim. Bu elbisemi de Vakko’dan aldım. Aslında tüm elbiseleri seçerken birbirinden farklı olmasını, her elbise ile farklı bir görüntüm olmasını istedim.

ece emre düğün

Not: Ece & Emre’nin düğünleri Youtube kanalımızda da var, izlemeyi unutmayın!

Müzik konusuna gelelim. Sizin düğüne giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğiniz nelerdi? Müzik konusunda kimlerle çalıştınız ve nasıl bir akış izlediniz?

Giriş müziğimiz Bryson Anders’ın Secrets şarkısıydı. İlk dans şarkımız Beş Yıl Önce On Yıl Sonra’dan Yıllardan Sonra’ydı. Pasta şarkımız ise You & Me – Flume Remix’ti. Giriş müziğimizi DJ’imiz Can Hatipoğlu sayesinde bulduk. İlk girişi yaparken çok hareketli bir şarkı olsun istemedim. Yıllardan Sonra şarkısını ise eşim Emre daha biz sevgiliyken bana söylemişti; o yüzden ilk dans şarkısı hazırdı diyebilirim. Can Hatipoğlu o şarkıyı ilk dansa uygun olacak şekilde editledi. Pasta şarkımızı ben buldum; dans edebileceğimiz sözleri güzel bir şarkı olsun istedim.

ece emre düğün

Bana kalırsa bir organizasyonu güzelleştiren en önemli şey müzik. O yüzden müzik açısından zengin bir düğün olmasını istedik. Kokteyl bölümünde Uninvited Jazz Band çıktı. Daha sonra Can Hatipoğlu saat 21:30’a kadar devam etti. Onun akabinde babamın bize sürpriz olarak ayarladığı Candan Erçetin sahne aldı. Sonrasında gece yarısına kadar Can Hatipoğlu devam etti. After party’e geçtiğimizde ise İskender Paydaş ve Orkestrası, ve sonrasında saat 3’e kadar yine Can Hatipoğlu devam etti.

ece emre düğün

Düğün davetiyenizin tasarımı hakkında bilgi alabilir miyiz?

Düğün davetiyemizi ve menülerimizi 30 Kağıt İşleri tasarladı. Tanla zaten daha öncesinden tanıdığım, işlerini çok beğendiğim, dünya tatlısı bir insan. Davetiye konusunda hiç fikrim yoktu; o yüzden Tanla’nın yönlendirmesi ve Seda’dan (S Design) aldığım fikirlerle birlikte davetiyemiz ortaya çıktı. Esma Sultan’ın silüetinin yer aldığı romantik ve sade bir davetiye oldu. Çok beğendim!

ece emre düğün

Davetlilerinize düğün hediyelikleri verdiniz mi?

Davetlilerimize düğün hediyeliği vermek yerine onların adına Koruncuk Vakfı’na bağış yapmayı tercih ettik.

ece emre düğün

Düğününüzü planlarken bu süreçte en zorlandığınız nokta ne oldu?

Oturma düzeni en zor konulardan biri bence :)

Son olarak düğün hazırlığı yaparken Bridolog’dan nasıl yararlandın?

Bridolog benim evlenmeye karar vermeden önce de takip ettiğim bir platformdu, çünkü sadece düğün ile ilgili değil, herhangi bir davet için veya evinize almak istediğiniz bir eşya için de sizi bilgilendirip, ilham veriyorlar. Nişan ve düğün kısmını planlarken Bridolog’un web sitesinden çok faydalandım. Yapılacaklar listesi, davetli listesi ve masa düzeni gibi araçlardan faydalandım. Ayrıca bazı düğün firmalarından teklif almak için de yine Bridolog’un web sitesini kullandım.

ece emre düğün

Künye:
Mekân:
The Marmara Esma Sultan
Organizasyon: S Design & Events
Fotoğraf: Puçi
Gelinlik: Marchesa
Gelin Ayakkabıları: Divanni
Damatlık: Papillon 
Damat Ayakkabıları: Magnanni
Evden Çıkış Elbisesi: New Arrivals
After Party Elbisesi: Vakko
Davetiye: 30 Kağıt İşleri
Hediyelik: Koruncuk Vakfı’na bağış
Saç: Hamza Sara Wedding
Makyaj: Melis İlkkılıç
Müzik: Uninvited Jazz Band - Dj Can Hatipoğlu - Candan Erçetin – İskender Paydaş ve Orkestrası
Ses/Işık: Baran Yalçın
Dans Kursu: Hande Kayacık Düğün Dansı

Önerilen Yazılar