Gerçek Düğünler

Ece & Emre’nin Modern Nişan Partisi

21/06/2022
Bridolog 4 dakikalık okuma
Ece ve Emre'nin 16 Ekim 2022 tarihinde evde gerçekleşen samimi söz töreni ve sonrasında 70 davetlinin katılımıyla bahçelerindeki nişan kutlamasına gidiyoruz! Modern ve doğal tercihler yapan Ece’yle nişan planlarken nelere dikkat ettiğini, sonbaharda geçekleşen nişanda yağmur için nasıl önlemler aldığını, dekorasyon tercihlerini ve daha birçok konuyu konuştuk. Nişan planlayanların birçok

 

Ece ve Emre Nişan

 

Merhaba Ece! İlk olarak Emre’yle ne zaman tanıştınız ve nasıl bir evlilik teklifi aldın?

Emre’yle 2020 yılında tanıştık. Emre benim en yakın arkadaşım Aslı ile aynı ofiste çalışıyordu; ama hiç tanışmamıştık. Ben 4-5 aydır Etiler’de ev bakıyordum ve bir türlü bulamıyordum. Aslı, Emre’nin oturduğu siteye bakmamı söyledi ve ben de o sitenin emlakçısıyla Emre’nin aracılığı ile konuştum; ama daha tanışmamıştık. O arada pandemi başladı ve ben evi Nisan ayında tuttum; ama Haziran ayında taşınacaktım. O arada bir gün Emre ile sokakta karşılaştık ve Aslı bizi tanıştırdı. Ondan 1 ay sonra gibi sosyal platform üzerinden konuşmaya başladık ve ilişkimiz başladı diyebilirim.

Ece ve Emre Nişan

Evlenme teklifini 21 Ağustos günü sitemizin içindeki parkta etti. Aslında evlenme teklifinin bir önceki hafta olacağını düşünüyordum; çünkü Cunda Ortunç Otel’de tatil yapacaktık; ama giderken evlenme teklifi etmeyeceğini anladım. :) Pandemide çıkmaya başladığımız için her yer kapalı olduğundan sitede hep gittiğimiz bir park vardı; Emre orayı arkadaşı ile birlikte hazırlamış. O akşam beni oraya götürdü ve evlenme teklifi etti. Hayatımda en heyecanlandığım an olabilir.

Ece ve Emre Nişan

Gelelim nişanınıza! Nişanınızın ne zaman, nerede ve kaç kişiyle gerçekleştiğini öğrenebilir miyiz?

Öncelikle ailemin evinde çok yakın aile ve arkadaşlarımızın katıldığı bir söz töreni yaptık. Daha sonra daha kalabalık bir aile ve arkadaş grubuyla evimizin bahçesinde nişanımızı kutladık. En yakınlarımızın olduğu 70 kişilik bir davetti.

Ece ve Emre Nişan

İsteme ve nişan akışı hakkında konuşalım. Gelenekler nasıl ilerledi?

Emre’ler gelince aileler biraz sohbet ettikten sonra ben hemen kahveleri nasıl içeceklerini sordum. Hem organizasyon firmamız hem de catering firmamız sohbet süresinin çok uzun tutulmamasını tavsiye etti. Kahveler içildikten sonra söz kesildi ve yüzükler takıldı. Daha sonra hediyeler verildi ve akabinde Emre’lerin getirdiği çikolatayı ikram ettim.

Ece ve Emre Nişan
Ece ve Emre Nişan

Daha sonra evimizin bahçesine inildi ve nişan kutlaması başladı. Aşağıda da konuklarımızla DJ eşliğinde finger foods, pasta ve şampanyanın ikram edildiği bir kutlama yaptık. Parti havasında olmasını, herkesin eğlenmesini istiyorduk ve öyle de oldu, çok keyifli bir geceydi.

Ece ve Emre Nişan

Nişanının teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Bu temaya nasıl karar verdiniz?

Başta tam olarak ne istediğimi bilmediğimden, S Design & Events fikirlerimin şekillenmesinde çok yardımcı oldu. Nişan dekorasyonunu belirlerken düğünümde kullanmayacağım daha koyu renkleri kullanmak istedim. Mor ve pembe renkte çiçeklerin, gümüş rengi objelerin ağırlıkta olduğu bir dekorasyondu.

Ece ve Emre Nişan
Ece ve Emre Nişan

Nişanında açık havada çadır kurulumu yapılmış. Bu çadırın avantaj ve dezavantajları neler oldu?

Nişanımız Ekim ayının ortasında olduğu ve nişanın gerçekleştiği hafta yağmurlu olduğu için S Design ile hiç riske girmek istemedik ve çadır kuralım dedik. İlk başta çadır olmasını çok istememiştim; ama iyi ki kurulmuş. Hem farklı bir mekan havası yarattı hem de misafirler hiç üşümedi. Yağmur yağması da nişanın akışını etkilememiş oldu. Nişan gibi özel günlerde bence stres yaratan faktörler ne kadar ortadan kalkarsa nişan da bir o kadar rahat geçiyor.

Ece ve Emre Nişan
Ece ve Emre Nişan

Gelelim nişan elbisene. Elbiseni seçerken nelere dikkat ettin?

Elbisemi seçerken açık renklerde ve midi boy olmasına dikkat ettim. Bir gün tek başıma Vakko’ya gittim ve ilk denediğim elbiseyi aldım. Kesin beyaz olsun gibi bir fikrim yoktu; elbiseyi görünce çok beğendim ve aldım.

Ece ve Emre Nişan

Saç ve makyajından da bahsedelim. Nasıl bir stil tercih ettin?

Elbise kapalı yaka ve tek omuz olduğundan saçımı toplamak istedim. Bu sayede saçım elbiseyi kapatmadı ve elbise ile saçım arasında bir bütünlük oluştu. Makyajımda da doğal ve açık renk tonları tercih ettim.

Ece ve Emre Nişan

Senin için nişanında kesin olması gereken, en önem verdiğin nokta neydi?

Hem biz hem de yakınlarımız eğlenmeyi seven insanlar. O yüzden DJ olması nişanın atmosferini çok etkiledi. Çok eğlendik, çok keyifli bir akşam oldu.

Ece ve Emre Nişan

Davetlilere nasıl ikramlarda bulunuldu?

Menüyü catering firmasıyla ile birlikte oluşturduk. Soğuk ve sıcak atıştırmalıklar, tatlı ve pasta servisi yapıldı. Soğuk atıştırmalıklarda favorilerim; dana carpaccio, kırmızı erik ve cashewlu enginar salatası, porçini mantarlı risotto, beğendi üzeri dana yanak, dondurmalı pişmaniyeli cheesecake oldu. Daha sonra ikram edilen Celine’s Bakery’nin hazırladığı içi çikolata ve fıstıklı pastamız çok lezzetliydi.

Ece ve Emre Nişan

Davetlilere nişan hediyeliği verdiniz mi?

Nişan hediyesi konusunda annem ile anlaşamadık. O daha geleneksel bir hediye vermek isterken, ben daha modern bir şey vermek istiyordum. Sonuç olarak misafirlerimiz için iki hediye hazırladık. Bir tanesi gümüş takı kutusu, diğeri de bize özel etiketin hazırlandığı mum oldu.

Ece ve Emre Nişan

Nişan planlaması yaparken bu süreçte en zorlandığın nokta ne oldu?

İlk başta firmalardan teklif alma süreci biraz sıkıcı; onun dışında pek zorlanmadım. Bridolog da arkadaşım olduğu için ondan da bolca yardım aldım. :) Her bir kalem için karar verirken çok fazla seçenek arasında boğulmadım. Hepsi için birkaç seçeneğim vardı ve içime en sinen firmalar ile devam ettim. Enerjinin tuttuğu kişilerle çalışmak çok önemli. O yüzden, S Design ile çalıştığım için çok mutluyum, onlar sayesinde çok rahat bir süreç oldu.

Ece ve Emre Nişan

Künye:

Mekân: Evimizin bahçesi
Organizasyon: S Design & Event
Fotoğraf: Puçiwed
Nişan Elbisesi: Solace (Vakko)
Ayakkabı:  Manolo Blahnik
Saç & Makyaj: 333 Hair & Art
Hediyelik: Candle and Friends
Catering: Vanessa Catering
Pasta: Celine’s Bakery
Müzik: DJ Berk Büyükakın
Ses/Işık: Ego Technical

Önerilen Yazılar