Gelin Aksesuarları

Stiletto Gelin Ayakkabısı: Dünyaca Ünlü 3 Markanın Tasarımları

02/11/2018
Bridolog 4 dakikalık okuma
Düğün günümde giyeceğim gelinlik kadar ayakkabım da benim için önemli diyen gelinler buraya! Zamansız bir model olan stilettoları gelin ayakkabısı olarak oldukça sık görüyoruz. Bu yazımızda stiletto gelin ayakkabısında tercih edebileceğiniz dünyaca ünlü 3 yabancı markayı mercek altına aldık. 

Ayakkabı bir çok kadın için bir tutku. Çoğu kadın en çok harcamayı ayakkabılara yapıyor ve bundan asla pişmanlık duymuyor. Aynı şekilde ayakkabı bir gelin için de aynı öneme sahip. Düğün denince akla ilk olarak gelinlik, buket, saç ve makyaj gelse de ayakkabı da stilinizi tamamlamak adına önemli bir ayrıntı. Özellikle ayakkabılarınızın gözükeceği bir gelinlik tercih ediyorsanız!

Kadınların gelin ayakkabısından beklentisi kişiden kişiye değişiyor. Bazıları benim için rahatlık önemli derken kimisi zaten düğünüm bir gece sürecek ve bu gece için ben en güzel ayakkabıları seçmeliyim diye düşünüyor. İster klasik ister modern bir tasarımı olsun stilettolar hala en çok tercih edilen ayakkabılardan biri. Ünlü dünya markaları da bridal koleksiyonlarında mutlaka stilettolara bolca yer veriyor. Rahatlığı bir çok kişi için tartışılır olsa da ayakları en zarif gösteren kalıplardan biri olduğu kuşkusuz. Dilerseniz nişanınızda, dilerseniz evden çıkma, düğün veya after partynizde kullanabileceğiniz stiletto önerilerini dünyaca ünlü 3 marka olan Jimmy Choo, Christian Louboutin ve Aquazzura başlıkları altında sizler için derledik. Ayakkabı seçiminizde size ilham vereceğini düşünüyoruz!

1. Jimmy Choo Bridal Stilettolar

Londra’da yaşayan Malezya asıllı ayakkabı tasarımcısı Jimmy Choo tarafından kurulan marka yıllardır lüks ayakkabı markalarının önde gelen ismi. Gelin ayakkabısı denince de Jimmy Choo bu ününü korumaya devam ediyor. Hatta kendilerine özel bir hashtag bile bulmuşlar: #idoinchoo. Her sene birbirinden güzel tasarımlar çıkaran Jimmy Choo gelinler için adeta bir peri masalı yaratıyor. Bunu “Cinderella” koleksiyonunda da açıkça görebiliyoruz.

Stilettolar Jimmy Choo’nun en çok tercih ettiği ayakkabı modellerinden biri. Marka gelin ayakkabılarında fazlaca Swarovski taşlardan, pul, tüy ve dantel detaylardan yararlanıyor. Sunduğu en güzel hizmetlerden biri ise “made-to-order”. Özel sipariş imkanı sunan bu seçenekle birlikte gelin ayakkabınızın tabanına metal baş harfler veya tarih ekleterek kişiselleştirebiliyorsunuz. Bizce bu önemli gününüzü unutulmaz kılmak için oldukça güzel bir hizmet.


Jimmy Choo – Lancer 100

Düz stilettodan sıkıldım diyenler için bantlarla hareketlendirilmiş bu Jimmy Choo tam size göre. Saten kumaş kullanılmış ayakkabı hem romantik hem modern bir tarza sahip.


Jimmy Choo – Estelle 65

Romantik bir ayakkabı istiyorsanız Estelle 65 tam size göre. Topuk boylarından size en uygun olanını seçerek ayakkabınızla harika görünebilirsiniz.

Jimmy Choo – Cinderella

Bahsetmiş olduğumuz Cinderella koleksiyonu. Külkedisinin cam ayakkabılarından esinlenilmiş bu stilettolarda tamamen Swarovski taşlardan kullanılmış. Masallardan çıkmış gibi görünmek istiyorsanız bu ayakkabılar bire bire, ancak unutmayın büyük taşlar kullanıldığı için bu ayakkabılar diğerlerine kıyasla biraz ağır.

Jimmy Choo – Liz 100

Bu tasarımda ise adeta bir Gatsby teması hakim. Değişik temaların uygulandığı düğünler günümüzde sıkça karşımıza çıkıyor. Örneğin 1920’ler ve Gatsby temalı bir düğün hayal ediyorsanız ayakkabılarınız kesinlikle bunlar olmalı!

Jimmy Choo – Romy 85

Klasik bir ayakkabı olan bu model oldukça ince, transparan bir dantelden oluşuyor. Asil bir görüntü yakalamak isteyenler tercih edebilir.

2. Christian Louboutin Bridal Stilettolar

En ünlü Fransız tasarımcılardan olan Christian Louboutin, kırmızı tabanlı ayakkabılarıyla biliniyor. Çoğu tasarımında oldukça zarif ve ince çizgilere sahip olan Louboutin gelinlik ayakkabıları konusunda da oldukça başarılı. Yine bu tasarımcının da bridal koleksiyonunda oldukça fazla yer verdiği kalıp: stiletto!

Son yıllarda transparan ayakkabı kumaşları oldukça revaçta. Louboutin’in bu modeli de transparan kumaş ile parlak pulları oldukça güzel birleştirerek çok zarif bir görüntü ortaya çıkarmış. 

Christian Louboutin

Düğün günümde parıl parıl parlamalıyım diyenler bu model tam size göre!

Balerin kurdeleli ayakkabılar bir dönem oldukça popüler olmuştu. Louboutin’de bu trendi stilttoyla birleştirmiş ve ortaya bu sade ve şık görüntü çıkmış.

Christian Louboutin

Louboutin’in bridal koleksiyonunda da dantellere rastlamak mümkün. Dantel bir ayakkabı tercih edecekseniz kullanılan dantelin kalitesine mutlaka dikkat etmelisiniz. Ne kadar kaliteliyse o kadar şık görünecektir.

Bu ayakkabı ise klasik bir stilettonun asimetrik bir dokunuşla daha çarpıcı hale gelmiş şekli. Klasik ayakkabılardan hoşlananlar bu saten stilettoya bir şans vermeli.

 3. Aquazzura Bridal Stilettolar

Aquazzura lüks ayakkabı markaları arasına gireli çok uzun süre geçmiş olmasa da yaratıcı tasarımlarıyla bir çok kişi tarafından tercih ediliyor. Bunun sebeplerinden biri ise trendlere uygun, modern tasarımlarının olması. Jimmy Choo ve Christian Louboutin gibi ayrı bir bridal koleksiyonu bulunan Aquazzura bu koleksiyonda biraz daha romantik ve klasiklikten yana olsa da çoğunlukla imzasını belli eden detaylara başvuruyor. Ayrıca hatırlatmak isteriz ki Meghan Markle da bu seneki düğününün akşam yemeğindeki ayakkabı tercihini Aquazzura’dan yana kullanmıştı. 

Aquazzura

Ayakkabıda ışıltı sevenler tarafından bu kristallerle süslenmiş stiletto tercih edilebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta ayakkabıdaki taşların gelinlikle uyum içerisinde olması. 

Bizce gelin ayakkabısı kesinlikle beyaz olmalı diye bir koşul yok. Soft ve pastel tonları da gelinliğinize uyacak şekilde tercih edebilirsiniz. Örneğin bu kadife, zarif stiletto doğru bir stylingle oldukça asil bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Aquazzura

Sade ama hafif bir hareketi olan klasik bir ayakkabı istiyorsanız bu model sizin için uygun olabilir. Özellikle ufak bir nikah yapacak ve düz bir kumaştan, kısa elbise tercih edeceklerin görüntülerini tamamlayabilir.

Diğer markalarda olduğu gibi Aquazzura da dantele bridal koleksiyonunda yer vermiş. Ancak dantelin klasikliğini bilekteki çapraz bağlamayla bir tık azaltmış. Bu da ortaya hoş bir görüntünün çıkmasını sağlamış.

Önerilen Yazılar