Gelin ve Gelinlik Aksesuarları | İstanbul

Hepsini Gör

Gelinlerin En Çok Kullandığı Saç Aksesuarları

Son yıllarda gelin saçı aksesuarları oldukça popüler. Çoğu gelin büyük ya da küçük farklı modellerde saç aksesuarlarını hem nişanında ve kınasında, hem de evden çıkışta, düğünde ve after party’de sıkça tercih ediyor. Tercih edilen aksesuarlar genellikle gelinin tarzını tamamlarken bazen tarzını baştan bile yaratabiliyor.

Çoğunlukla duvaklar gelinlerin hareket kabiliyetini kısıtladığı için düğünün nikah kısmından sonra gelinler duvağı çıkartabiliyor. Saç aksesuarı kullanmanın avantajlarından biri de duvak çıktıktan sonra da gelin saçına hava katması ve dikkat çekmesi. Bu nedenle duvağınızı çıkarsanız da doğru saç aksesuarıyla görüntünüzü tamamlayabilirsiniz.

En çok tercih edilen gelin saç aksesuarı modellerinin başında taşlı ve parlayan aksesuarlar var. Bunlar taç şeklinde olabildiği gibi toka şeklinde de olabiliyor ve her saç modeline uyum sağlayabiliyor. Aynı şekilde inci, boncuk ve çiçeklerden oluşan saç aksesuarlarını da sıkça görüyoruz. Farklı saç aksesuarlarına kullanılan materyallere göre filtreleme yaparak ulaşmak için buraya tıklayın!

 

Gelin Saç Aksesuarları Neye Göre Seçilmeli

Gelin saç aksesuarı seçilirken ilk olarak dikkat edilmesi gereken şey saç modeli. Saç aksesuarınızı seçmeden önce mutlaka nasıl bir saç modeli istediğinize karar vermeniz gerek. Örneğin açık veya ensede bir topuz modeli istiyorsanız taç şeklinde bir model tercih edebilirsiniz. Ancak daha dağınık bir model, örgü veya yarım toplu bir saç yaptıracaksanız toka veya tarak şeklinde bir saç aksesuarı saçınızla daha uyumlu olabilecektir. Bunun için profesyonel saç tasarımcınızdan fikir alabilirsiniz. Saç modelinize karar verirken yardımcı olması için bizim seçtiğimiz modellere ise buradan bakabilirsiniz.

Saç modelinize göre aksesuar seçerken provanın da önemi büyük. Saç provanızı yaptırırken mutlaka saç aksesuarınızı da yanınızda bulundurun. Bu şekilde seçtiğiniz saç modeline aksesuarınız uyacak mı, yoksa saçınızda veya aksesuarınızda değişiklik yapmanız gerekecek mi karar verebilir, düğün günü kötü bir sürprizle karşılaşmazsınız. Gelin saçı konusunda en tecrübeli ve profesyonel isimlere buradan ulaşabilirsiniz.

Gelin saç aksesuarınızı seçerken ikinci dikkat etmeniz gereken ise gelinlik modeliniz. Gelin saçınız kadar saç aksesuarınızın da gelinliğinizle uyumlu olması zarif bir görüntü yakalamanız için önemli. Örneğin prenses kesim ve fazla işlemeli bir model seçecekseniz daha minimal bir saç aksesuarıyla dikkatlerin dağılmasını engelleyebilirsiniz. Aynı şekilde düz veya balık kesim bir gelinlikle de taç gibi daha büyük bir saç aksesuarıyla daha dikkat çekici gözükebilirsiniz. Bu nedenle saç aksesuarınızdan önce ilk olarak mutlaka gelinliğinizi almalısınız. Gelinlik seçmenizde yardımcı ve ilham olması için birbirinden güzel gelinlik modellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak belirli bir düğün temanız varsa saç aksesuarınız da bunu yansıtmakta yardımcı olacaktır. Örneğin romantik temalı bir düğünde taşlardan ve incilerden oluşan bir aksesuar sizin daha romantik görünmenizi sağlayacaktır. Eğer bohem veya rustik temalı bir düğününüz varsa taşlılardan çok çiçekli saç aksesuarlarına yönelebilirsiniz. Canlı Çiçeklerden Oluşan Gelin Saçı Aksesuarları yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Gelin Saç Aksesuarı Modelleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi farklı tarzda ve farklı materyaller kullanılarak yapılan birçok saç aksesuarı mevcut. Işıl ışıl parlamak isteyen gelinlerin tercihi genellikle taşlı, özellikle kristalli modellerden yana oluyor. Taşlı aksesuarlar taç veya bant şeklinde olabileceği gibi yarım toplu saçlara ve topuzlara uyacak tarzda toka şeklinde de karşımıza çıkıyor.

Son zamanlarda trend olan incinin kullanımını saç aksesuarlarında da sıkça görüyoruz. Daha romantik ve sade bir görüntünüz olmasını istiyorsanız incili bir saç aksesuarı çok zarif bir görüntü ortaya çıkarabilir.

El işçiliğiyle yapılan çiçeklerden oluşan saç aksesuarları ve earcufflar da oldukça trend. Sade bir görünüşünüz varsa daha büyük çiçeklerden gösterişli ancak zarif bir model tercih edebilirsiniz.

Ayrıca birçok gelin saç aksesuarı firmasının hazır modellerinin yanı sıra kişiye özel yapım seçeneği de mevcut. Yukarıda sizler için seçtiğimiz en iyi gelin saç aksesuarı firmalarıyla görüşerek, dilediğiniz model hakkında bilgi verip size, saçınıza ve gelinliğinize en uygun saç aksesuarını yaptırabilirsiniz. Ve unutmayın yalnızca düğün esnasında değil evden çıkış ve after party’nizde de saç aksesuarları kullanarak daha özel bir görüntü elde edebilirsiniz!