Ve Daha Fazlası

Küçük Ev Aletlerinde En İyi Marka Hangisi?

31/08/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Ev işlerinin en büyük yardımcılarından biri olan küçük ev aletleri alışverişi yapacaksanız, bu yazımız size en iyi markalar ve ürünleriyle ilgili birçok ipucu verecek!

Çeyiz hazırlıkları sırasında ya da yeni bir ev döşerken en çok ihtiyaç duyulan şeyler arasında küçük ev aletleri yer alıyor. Beyaz eşyalardan sonra ev işlerinin en büyük yardımcılarından biri olan küçük ev aletleri, evlenecek olan çiftlerin de alışveriş listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Sevdiğiniz ile birlikte aynı evi paylaşmak, ev işlerini de birlikte yapmak anlamına geliyor. Siz sıcacık yuvanızın tadını çıkarırken, ailenize katılan küçük ev aletleriniz ise en büyük yardımcınız oluyor. Sabah kahvaltılarında taze çay ile sofranıza eşlik edecek çay makinesi, ekmeklerinizi çıtır çıtır kızartacak tost makinesi, evinizi temizlemenize yardımcı olacak süpürge makinesi ve daha birçok küçük ev aleti günlük yaşantınızı kolaylaştırmak için sizinle olacak.

Bu listeye mutlaka göz atın: Gelin çeyiz listesi

Fakat küçük ev aleti konusunda birçok marka ve model olduğu için seçim yapmakta zorlanabileceğinizi biliyoruz. En iyi küçük ev aletleri markası hangisi ya da hangi ürün daha kaliteli diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Biz de bunun için size harika öneriler ile geldik. Hazırsanız küçük ev aletlerinde en kaliteli ve en iyi markaları ve markaların hangi ürünleri ile ön plana çıktığını inceleyelim.

kucuk-ev-aletleri

1. Dyson

İngiltere menşeli Dyson markası, 1991 yılından beri üretim yapan ve dünyanın önde gelen elektronik şirketlerinden biri. Dyson markasının ev aletleri eskiden ülkemizde çok bilinmese de son yıllarda ürünleri daha sık tercih edilir oldu. Saç kurutma makinelerinden tost makinesine kadar birçok küçük ev aleti üreten Dyson, özellikle de elektrikli süpürge makineleri ile adından sıkça söz ettiriyor. Katmanlı filtre özellikleri ve yüksek emiş gücü Dyson süpürgelerinin en çok tercih edilme nedeni oluyor. Dyson ürünlerinin fiyatları diğer ürünlerine oranla daha yüksek olsa da fiyat-performans konusunda kullanıcılardan tam not alıyor.

kucuk-ev-aletleri

2. Miele

Alman kalitesinin en güzel örneklerinden Miele markası, yüksek kalite ve performans arayışında olanlar için eşsiz bir marka. Miele daha çok profesyonel beyaz eşyaları ile tanınsa da elektrikli süpürge, ütü ve kahve makinesi gibi küçük ev aletleriyle de kalite ve sağlamlık konusunda piyasadaki birçok ürünü geride bırakıyor. Uzun ömürlü ve kaliteli ürün arayışında olanlar için en uygun markalar arasında Miele ön sıralarda geliyor. Ancak Miele ürünlerinin fiyatının piyasada bulunan diğer markalara göre daha yüksek olması ve servis ağının kısıtlı olmasını göz önünde bulundurmanızı öneririz.

3. Tefal

Küçük ev aletleri konusunda en çok tercih edilen markalardan biri olan Tefal, ürünlerinin kalitesinin yanı sıra şık tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Tasarım ödüllü mutfak aletleri arasında en çok sevilen ürünü ise blender ve tost makineleri oluyor. Kahve makinesi, fritöz ve ekmek kızartma makinesi gibi küçük ev aletleri üreten Tefal markası, dayanıklı ve kaliteli malzemesi sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlıyor.

4. Arzum

En iyi küçük ev aletleri denince akla gelen ilk markalardan bir diğeri de Arzum oluyor. Türkiye merkezli elektronik küçük ev aletleri üreticisi olan Arzum, kaliteli ve sağlam ürünleri ile ön plana çıkıyor. Ütü, blender, kettle ve kahve makinesi gibi birçok küçük ev aleti üretimi yapan markanın en çok tercih edilen ürünü ise tost makineleri oluyor. Pişirme performansları ve malzeme kalitesi ile beğeni toplayan Arzum tost makineleri genellikle piyasada yer alan benzer markalar ile aynı fiyatlarda satışa sunuluyor.

kucuk-ev-aletleri

5. Fakir

Almanya’nın önde gelen elektrikli ev aletleri markası olan Fakir, Türkiye’de de en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor. Elektrikli süpürge, tost makinesi, ütü, mutfak robotu, kahve makinesi ve daha birçok ürün üretiminde yer alan Fakir markası, kaliteli ve uzun süre kullanılabilen ürünleri ile kullanıcılarını memnun ediyor. Tabii ki Fakir’in ürünleri orta segment sayılabilecek fiyat-performans politikasına sahip olduğu için kalite ve sağlamlık da ürünün özelliklerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Fakir markasının ürünleri genellikle beğeniliyor ancak en çok tercih edilen ürünü blender oluyor. Paslanmaz çelik malzeme ile üretilen set halindeki blenderları mutlaka incelemenizi öneririz. 

6. Braun

Alman markası olarak Türkiye pazarında büyük bir yer tutan Braun, en iyi elektronik ev aletleri listelerinde her daim yerini alıyor. Braun markası daha çok saç kurutma makinesi, tıraş makinesi gibi kişisel bakım ürünleri ile ön plana çıksa da mutfak aletleri konusunda da tercih edilen markalar arasında yer alıyor. Braun ürünlerinin kalitesini kardeş marka olarak bahsedebileceğimiz bir diğer Alman markası Fakir ile benzetebiliriz. Ürünlerinin kalitesi ve fiyatları ürün özelliklerine göre değişiyor ancak özellikle de blender ve kişisel bakım ürünlerinde başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Küçük Ev Aletleri Nelerdir?

Önerilen Yazılar