Ev İhtiyaçları

Saçları Hızlı Kurutan, En İyi Saç Kurutma Makinesi Hangisi?

14/02/2023
Bridolog 10 dakikalık okuma
Saç kurutma makineleri, her insanın saç bakımı rutininin olmazsa olmazlarından biri. Saçları kurutmaya ve şekillendirmeye yardımcı olan saç kurutma makineleri gelişen teknoloji ile farklı fonksiyonel özellikleriyle sunuluyor.

Gelişmiş özelliklere sahip saç kurutma makinelerini tercih etmek sizin için avantajlı olabilir. Peki en iyi saç kurutma makinesi hangisi? Bu soruya yanıt olabilecek birbirinden farklı özelliğe sahip en iyi saç kurutma makinelerini sizler için listeledik. 

1- Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi

Akıllı ısı kontrolüne sahip olan Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi, hızlı kurutma ve hassas şekillendirme sağlayan yüksek hızda düzenlenmiş bir hava akımı üretir. Bunu yaparken, saçlarınızın doğal parlaklığını korur ve ısının saçınıza zarar vermesini önler. 

Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi’nin ideal saç modelinizi seçmenize yardımcı olacak 5 farklı başlığı bulunur. Modern ve şık tasarımıyla dikkat çeken Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi, elektriklenmeyi önleyen yeni bir Flyaway başlığı ile kolay ve kusursuz şekillendirme sağlar. Ayrıca, hassas kurutma başlığı ile düşük sıcaklığı sabitleyerek, hem boyalı hem de doğal saç rengini solmaya karşı korur.

en-iyi-sac-kurutma-makineleri

2- Xiaomi Mi Ionic Saç Kurutma Makinesi

Kompakt tasarımı ve ultra sessiz tasarımlı güçlü motoru ile dikkat çeken Xiaomi Mi Ionic Saç Kurutma Makinesi, güçlü ve dengeli bir hava akışı sağlayan turbofan kanatlara sahip. Yüksek performanslı motoru sayesinde yüksek sıcaklıklara ihtiyaç duymadan nemi hızla buharlaştıran bir hava akışı sağlar. Kurutma işlemini saçlarınıza zarar vermeden yapan bu saç kurutma makinesi ile her kullanımda daha parlak ve pürüzsüz saçlara sahip olabilirsiniz. 

Xiaomi Mi Ionic Saç Kurutma Makinesi, dahili iyon jeneratörü ile 50 milyon negatif yüklü iyonu serbest bırakarak saçlarınızdaki elektriklenmeyi azaltır ve kabarmayı önler ve saçı nazik bir şekilde kurutur. Ek olarak, 360 derece dönen manyetik başlığı ile eşit sıcaklık yayan Xiaomi Mi Ionic, saçlarınızın her noktasının tamamen kurutma konusunda harika bir iş çıkarır!

Bu içeriği mutlaka okumalısınız: Gelin Saçı için En İyi Şampuan Markaları

en-iyi-sac-kurutma-makineleri

3- Philips Drycare Saç Kurutma Makinesi

Saçlarınızı kuruturken koruyan Philips Drycare Saç Kurutma Makinesi, güçlü hava akışıyla saçınızı kurutma ve şekillendirme işlemini çok kısa sürede ve pratik şekilde yapmanıza imkan tanır. İşlevi kadar modern ve zarif tasarımıyla da dikkat çeken bu ürün, dayanıklı yapısıyla uzun ömürlü bir kullanım sunar. 1,8 m uzunluğundaki güç kablosu ile rahat bir kullanım sunar. Ayrıca, aşırı ısınmasına karşı sabit bakım sıcaklığında saçı hızla kurutmayı sağlayan ThermoProtect teknolojisine ve İyonik Bakım özelliği bulunur. Siz de saçları kuruturken koruyan Philips Drycare Saç Kurutma Makinesi’ne mutlaka göz atmalısınız.

en-iyi-sac-kurutma-makineleri

4- Siemens Extremeion Serisi 2000 W Saç Kurutma Makinesi

Siemens PH5767D ExtremeIon'da bulunan 4 iyon kanalı ve ekstra geniş iyon yayılım alanı, saç elektriklenmelerini önemli ölçüde azaltır ve saçların daha parlak ve güçlü olmasını sağlar. Sıcaklık ve hız için ayrı 2 ayar düğmesi bulunan Siemens Extremeion Serisi 2000 W, her saç tipine uygun 6 farklı ayar özelliği sunar. Ayrıca, yumuşak tutma koluyla rahat bir tutuş ve konforlu bir kullanım sağlar. Siemens Extremeion Serisi 2000 W Saç Kurutma Makinesi, üstün ısı koruma özelliğiyle saçı, aşırı ısınmadan kaynaklı hasara karşı korur. 

en-iyi-sac-kurutma-makineleri

5- Rowenta AC Compact Pro 2200 W Saç Kurutma Makinesi

Sabah rutinlerini kolaylaştırmak için tasarlanan Rowenta AC Compact Pro 2200 W Saç Kurutma Makinesi, kısa sürede mükemmel sonuçlar için güçlü 2200 W motor ile ultra hızlı kuruma sunar. Kullanımı kolay 6 kademeli hız ve sıcaklık kontrol ayarı sayesinde her saç tipine uygun kullanıma sahiptir. Hafif tasarımı, çıkarılabilir ızgarası ve daha fazla hareket özgürlüğü için 1,8 metre uzunluğundaki kablosu ile günlük kullanım için oldukça pratik kullanım sunar. Ayrıca, kusursuz sonuçlar için soğuk hava üfleme özelliği de bulunur.

Çeyiz için ipucu: En iyi küçük ev aletleri markası hangisi?

en-iyi-sac-kurutma-makineleri

6- Braun Satin Hair 7 Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 7 Saç Kurutma Makinesi, kurutma işlemi sırasında saçınızın parlaklığını ve sağlığını korur. Bu cihaz, saçı kurutma sırasında aşırı ısının saçta neden olduğu nem kaybına ve aşırı kırılmalara karşı kurur. Braun Satin Hair 7 Saç Kurutma Makinesi, sağlıklı bir sıcaklık seviyesinde ve nemlendirici özelliği ile çalışarak sağlıklı bir kurutma ve şekillendirme sağlar.  

Satin Protect teknolojisi ile çalışan bu cihaz, bir düğme ile sıcaklığı 70 °C'de sınırlandırma özelliği sunuyor. Bunu yaparken hava akışını da aynı şekilde güçlü düzeyde tutuyor. Siz de saç hasarına karşı %100 korunma için tasarlanan Braun Satin Hair 7 Saç Kurutma Makinesi ile yumuşak, sağlıklı ve parlak saçların keyfini çıkarın!

Bu tavsiyeyi mutlaka okumalısınız: Uygulamanız gereken saç maskeleri

en-iyi-sac-kurutma-makineleri

7- Remington D7777 Air3D Saç Kurutma Makinesi

Remington D7777 Air3D Saç Kurutma Makinesi, saçın zarar görmesinden endişe etmenize gerek kalmadan kurutma ve şekillendirme sağlar. Hızlı sonuçlar için benzersiz 3D hava akışı ve optimum sıcaklık değeri ile Remington D7777 Air3D, kurutma ve şekillendirme için günlük kullanım için idealdir. Çarpıcı bukleler için yoğunlaştırılmış kurutma veya doğal bir görünüm için dağınık akış sunar. 360° dönebilen üç şekillendirme aparatı ile pratik bir kullanım sunar. Ayırca, oldukça hafif olan bu cihaz, 3 m uzunluğunda kablosuyla da rahatça kullanılabilir. Siz de Remington D7777 Air3D Saç Kurutma Makinesi ile evinizden çıkmadan kuaför salonu kalitesinde fönlü saçlara sahip olabilirsiniz.

en-iyi-sac-kurutma-makineleri

8- Babyliss 6750de Veloce 2200w Saç Kurutma Makinesi

Yüksek çıkış gücü sayesinde profesyonel, hızlı ve kontrollü bir hava çıkış hızına sahip olan Babyliss 6750de Veloce 2200w Saç Kurutma Makinesi, en kalın saç tiplerinde bile saçı daha güçlü ve daha hızlı kurutur ve kolay şekillendirme sunar. 3 kademeli ısı ve 3 kademeli hız ayarıyla, tarzınıza en uygun sıcaklığı ayarlayarak hayalinizdeki saç modelini kolaylıkla elde edebileceğiniz bu kullanışlı cihaz, ince yoğunlaştırıcı başlığı sayesinde hassas bir şekilde şekillendirme yaparken, çıkarılabilir arka filtresiyle pratik temizlik imkanı sunar. Bu sayede uzun süre güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca, Babyliss 6750de Veloce 2200w Saç Kurutma Makinesi’nin soğuk hava ayarını kullanarak saç şeklinizin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

en-iyi-sac-kurutma-makineleri

9- Grundig HD 9980 1800 W Saç Kurutma Makinesi

En iyi saç kurutma makinesi listemize Grundig HD 9980 1800 W Saç Kurutma Makinesi ile devam ediyoruz. 17 yapraklı BLDC motoru sayesinde güçlü hava akışı sağlayan bu cihaz, saçı hızlı bir şekilde kurutur ve saçın nem dengesini koruyarak parlak görünmesini sağlar. Aynı zamanda 5 sıcaklık ayarı ve 3 kademeli hız ayarı ile kusursuz şekillendirme ve kurutma işlevine sahiptir.

Grundig HD 9980 1800 W Saç Kurutma Makinesi’nin iyon özelliği ise havadaki nemi alarak nano su iyonuna çevirir ve saçın doğal nem dengesini korur. Şık görünümünün yanı sıra ergonomik tasarımıyla da dikkat çeken bu ürün, günlük kullanım için mükemmel bir seçenek!

en-iyi-sac-kurutma-makineleri

10- Beurer Iyonik Teknolojili HC 55 Saç Kurutma Makinesi

Beurer Iyonik Teknolojili HC 55 Saç Kurutma Makinesi, sık kullanımdan sonra bile saçın sağlıklı ve parlak kalmasına yardımcı olan gelişmiş iyon teknolojisine sahip. Protection fonksiyonu ile saçın yapısını ve renk parlaklığını koruyan bu cihaz, 3 ısıtma ve 2 fan kademesinde çalışır. Otomatik aşırı ısınma koruması ise saçların aşırı ısıdan kaynaklı hasara karşı korur. Çıkarılabilir emniyet filtresi ile kolayca temizleyebileceğiniz bu cihazı uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

en-iyi-sac-kurutma-makineleri

11- Valera Swiss Air4ever Saç Kurutma Makinesi

Profesyonel kullanım için uygun olan Valera Swiss Air4ever Saç Kurutma Makinesi, 10.000 saat çalışabilen dayanıklı bir dijital motora, sıfır karbon emisyonuna, soğuk hava üflemesine ve 6 ısı ve 3 hız ayarına sahip. Bu özelliği ile saçlarınıza hem kısa sürede hem de konforlu bir şekilde şekil verebilirsiniz. 

Valera Swiss Air4ever Saç Kurutma Makinesi, akıllı hava akışı teknolojisi ile saç renginizi korur ve %50 daha hızlı kurutur. Şık tasarımı ve güçlü performansıyla Valera Swiss Air4ever Saç Kurutma Makinesi, yüksek kaliteli, kullanımı kolay bir saç kurutma makinesi arayan kişiler için mükemmel bir seçim!

en-iyi-sac-kurutma-makineleri

12- Powertec TR-901 Saç Kurutma Makinesi

Yüksek gücü ile üstün performans sunan Powertec TR-901 Saç Kurutma Makinesi, kurutma ve şekillendirme işlemini yaparken saçınızın sağlığını ön planda tutar. Saçlara parlaklık ve canlılık katan bu cihaz, saçların eşit şekilde kurumasını sağlar. Profesyonel kullanıma uygun olarak tasarlanan Powertec TR-901, esnek dış yüzeyi sayesinde, düşme ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Minimum elektrik harcayarak maddi olarak avantaj sağlaması ise Powertec TR-901 Saç Kurutma Makinesi’nin en dikkat çeken özellikleri arasında yer alır. Siz de yüksek performanslı bir saç kurutma makinesi arıyorsanız, Powertec’in TR-901 Saç Kurutma Makinesi’ni mutlaka incelemelisiniz.

en-iyi-sac-kurutma-makineleri

13- Arzum AR 5014DM Saç Kurutma Makinesi

2000 watt motor gücünde çalışan Arzum AR 5014DM Saç Kurutma Makinesi, güçlü bir hava akışı oluşturur ve saç kurutma işlemini çok kısa sürede gerçekleştirmenize imkan tanır. 2 kademeli hız ayarı ve 2 kademeli ısı ayarı ile farklı saç tipleri ve modelleri için kurutma ve şekillendirme sunar. Bununla birlikte, soğuk hava uygulama özelliği ile saç modelinizi sabitleyebilirsiniz.  

5014DM Saç Kurutma Makinesi’nin form başlığı ise hava üfleme basıncını maksimuma çıkarır ve saçlarınızı kısa sürede şekillendirir. Ürünün profesyonel difüzör başlığı ise kusursuz bukleler elde etmenizi kolaylaştırır. Arzum AR 5014DM Saç Kurutma Makinesi, uzun ömürlü ve kaliteli bir saç kurutma makinesi almayı düşünenler için ideal seçenekler arasında yer alır.

Bu listeyi mutlaka okumalısınız: En iyi ve Kaliteli Saç Şekillendirme Cihazı Hangisi?

en-iyi-sac-kurutma-makineleri
Sıra

Saçları Hızlı Kurutan, En İyi Saç Kurutma Makineleri

Editör Puanı
1 Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi 10/10
2 Xiaomi Mi Ionic Saç Kurutma Makinesi 10/10
3 Philips Drycare Saç Kurutma Makinesi 10/10
4 Siemens Extremeion Serisi 2000 W Saç Kurutma Makinesi 9.5/10
5 Rowenta AC Compact Pro 2200 W Saç Kurutma Makinesi 9.5/10
6 Braun Satin Hair 7 Saç Kurutma Makinesi 9/10
7 Remington D7777 Air3D Saç Kurutma Makinesi 9/10
8 Babyliss 6750de Veloce 2200w Saç Kurutma Makinesi 8.5/10
9 Grundig HD 9980 1800 W Saç Kurutma Makinesi 8.5/10
10 Beurer Iyonik Teknolojili HC 55 Saç Kurutma Makinesi 8.5/10
11 Valera Swiss Air4ever Saç Kurutma Makinesi 8.5/10
12 Powertec TR-901 Saç Kurutma Makinesi 8/10
13 Arzum AR 5014DM Saç Kurutma Makinesi 8/10

Saç Kurutma Makinesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç kurutma makinesi, kişisel bakım rutininin olmazsa olmaz parçalarından biri. Ancak, ısı söz konusu olduğunda saçlara zarar verme riski ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, modern teknoloji sayesinde, ısıya bağlı saç hasarını minimumda tutmaya yardımcı olabilecek saç kurutma makineleri üretiliyor. Peki, yüzlerce seçenek arasından en iyi saç kurutma makinesi hangisi? Gelin, ihtiyacınıza yönelik ürünü bulmanıza yardımcı olacak saç kurutma makinesi hakkında sıkça sorulan sorulara birlikte göz atalım!

İyonik Saç Kurutma Makinesi Nedir?

İyonik saç kurutma makinesi, cihazın altından yayılan statik elektriği nötralize ederek saçın elektriklenmesini önleyen bir cihazdır. Bu, saçlar için çok faydalı özellik sağlar. Çünkü elektrik saçı yıpratarak bakımsız görünmesine yol açabilir. İyonik saç kurutma makinesi, saçlarınıza şekil vermenize yardımcı olurken elektriklenmeyi önler ve saçlara doğal ve canlı bir görünüm kazandırır. İşlevsel kullanımının yanı sıra cihazın düşük enerji tüketimi ve eko modu, enerji tasarrufuna olanak tanır. İyonik bakım fonksiyonu, saçların kabarmadan ve elektriklenmeden şekillendirmenizi sağlar.

Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç kurutma makinesi satın alırken watt gücü, modeli, ağırlığı, malzeme kalitesi ve güvenilirliği de dahil olmak üzere birçok farklı faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Bu faktörler, cihazın kullanım ömrü ve olası bir arıza riski sebebiyle oldukça önemlidir. Saç kurutma makinesi alırken dikkat etmeniz gereken noktaları genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz. 

  • Watt Gücünü Göz Önünde Bulundurun: Watt, saç kurutma makinesinin güç seviyesini gösterir. Daha yüksek watt, daha fazla güç ve daha hızlı kuruma süresi anlamına gelir, ancak daha fazla elektrik tüketebilir. Saçlarınızı hızlı kurutan bir saç kurutma makinesi arıyorsanız, yüksek wattlı bir saç kurutma makinesi daha iyi bir seçenek olabilir. 
  • Saç Kurutma Makinesinin Ağırlığına Dikkat Edin: Ağırlık, saç kurutma makinesinin uzun vadeli kullanımında önemli bir faktördür. Ağır bir makine, saç kurutma süreniz uzadığında yorucu olabilir. Dolayısıyla, saç kurutma sürecinde yorulmamak için hafif bir makine tercih etmenizi öneririz. 
  • Kaliteli Filtre Kapağı Uzun Ömürlü Kullanım Sunar: Saç kurutma makinesi için filtre kapağı önemlidir. Çünkü bu kapak, cihazın hava almasını sağlar. Kaliteli bir filtre, cihazın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. 
  • Soğuk Üfleme Özelliği Avantaj Sağlayabilir: Saç kurutma makinesi alırken soğuk üfleme özelliğine dikkat edin. Soğuk üfleme özelliği bulunanlar cihazlar, saçınızın kurutma işleminden sonra bukle yapmak için avantaj yarayabilir. Ayrıca, soğuk hava üflenmesi saçınıza biraz daha parlaklık katabilir. 
  • Farklı Hız ve Sıcaklık Ayarına Sahip Cihazlarını İnceleyin: Saç kurutma makinesinde sıcaklık ve hız seçenekleri, işinizi kolaylaştırır. Saçınızı kurutmak için kısıtlı bir zamanınız varsa, düşük sıcaklıkları kullanarak saçınızı kurutabilirsiniz. Çünkü yüksek sıcaklıklar saçınıza zarar verebilir. Ayarlanabilir sıcaklıklı cihazlarla kendinize uygun sıcaklık ayarı yapabilirsiniz. Hız ayarı ise saç kurutma makinesinin üfleme hızını gösterir. Hızlı kurutma özelliği isteyen kişiler bu ayarı yüksek seviyede ayarlayarak zamandan tasarruf edebilir. 

En Sessiz Saç Kurutma Makinesi Hangisidir? 

Saç kurutma makinesi sesi, özellikle saatlerinde çalıştırıldığında rahatsız edici olabiliyor. Bu nedenle de saç kurutma makinesi alırken sessiz çalışma özelliğine sahip olması, sizin için avantaj olabilir. İşte, en sessiz saç kurutma makinesi modellerinden bazıları:

  • Grundig HD 4880
  • Remington D3190 Travel
  • Braun Satin Hair 5 PowerPerfection HD585
  • ValeraSwiss Nano 9400 İyonik

İyi bir saç kurutma makinesi kaç watt olmalı?

Profesyonel kullanım için genellikle 2700 Watt, ev tipi kullanım için 2000 Watt idealdir. Genel olarak, iyi bir saç kurutma makinesinin 2000 Watt gücünde olması gerekir. 2000 Watt gücünde çalışan bir saç kurutma makinesi, uzun ve kalın saçlarda da etkili fön çekme imkanı sunar. Ancak, kısa ve ince telli saça sahipseniz 1500 Watt gücünde çalışan saç kurutma makinelerini de tercih edebilirsiniz. 

Önerilen Yazılar