Ev İhtiyaçları

En iyi ve Kaliteli Saç Şekillendirme Cihazı Hangisi? 

23/10/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Her kadın için saçları çok önemli! Saçlarda yapılan en ufak değişiklikle bile tarzınız ve görüntünüz tamamen değişebiliyor. Hele bir de evlenmeye karar verdiyseniz söz, nişan, kına derken saçınıza yapacağınız müdahaleler ve modeller çok daha önemli. :) Biz de bu yazımızda sizin için rahatlıkla kullanabileceğiniz en iyi saç şekillendirme cihazlarını sıraladık!

Saçlarımız günlük modumuzu belirleyen en önemli şeylerden biri. Hatta saçlarımızın kötü gözüktüğünü düşündüğümüzde tadımızın kaçtığını dahi biliyoruz. Bu yüzden bakımlı ve güzel görünen saçlar ile dolaşmak her zaman iyi hissetmemizi sağlıyor. Saçımız düz ise bazen dalgalı, kıvırcık ise bazen değişiklik yapıp düz görmek istiyoruz. Kabul edelim değişikliklerin ve bakımın getirdiği güzellik hissini tatmayı seviyoruz. :)

Konumuz tam da saçlardan, bakımdan ve şekillendirmeden açılmışken sizin için sıkı bir araştırmaya koyuluyoruz. Saçlarımızın güzel ve sağlıklı gözükmesi için yapmamız gereken en önemli şeylerden biri düzenli bakım. Saç serumları, maskeler ve kremler ile saçlarımızı olduğunca korumaya çalışıyoruz. Işıl ışıl ve yumuşacık saçlar için öncelikle nem şart! 

Ancak tüm bu bakımları yapsak da saçlarımızı şekillendirmek ve güzel gözükmesini sağlamak bazen kolay olmuyor. Ayrıca her gün kuaför masrafını karşılamak ya da buna vakit ayırmak oldukça zor. Bu yüzden de evde vakit kaybetmeden hızlıca saç şekillendirmek bizim için harika bir imkân. Dalgalı bir saç için maşa, hafif tarakla açınca su dalgası ya da profesyonel fön dokusunda dümdüz saçlar! :) Tüm bunları yapabilmemiz için iyi bir saç şekillendirme cihazına ihtiyacımız var. Piyasada her segmentten ürün var. Ancak siz de bir üründe kalite arayanlardansanız sizin için en iyi ve en kaliteli saç şekillendirme cihazlarını listeledik. :) 

1. Dyson Airwrap Saç Şekillendirici 

Son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız markalardan biri olan Dyson, yeni çıkardığı son teknoloji Airwrap saç şekillendirici ile gerçekten hayranlık uyandırdı desek yanlış olmaz. Dyson Airwrap saç şekillendirici daha özelliklerini öğrenmeden dahi şekli ile insanların dikkatini çekmeyi başarıyor. Güçlü dijital motoru ve akıllı ısı kontrolü ile piyasaya sürülen kurutma makinesi, her saç tipine uygun olarak tasarlanmış farklı başlıkları ile kullanıcılara harika bir deneyim imkânı sunuyor. 

Piyasada yer alan saç kurutma makinelerinden 6 kat daha güçlü olan Dyson Airwrap’ın içerisinde 5 ayrı başlık bulunuyor. Şekillendirme başlığı, difüzör, hassas kurutma başlığı, düzleştirici başlık ve geniş dişli tarak başlık ile dilediğiniz saça en kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

2. Babyliss 900RU Saç Şekillendirici 

Saç şekillendirici denince ilk akla gelen markalardan bir diğeri ise Babyliss. Markanın her skalaya hitap eden ürünleri var. Ancak söz konusu en iyi ve en kaliteli saç şekillendirici ise 900RU modeli kesinlikle listemizde yer almalıydı. Babyliss markasının her ürünü oldukça kaliteli. 900RU ise bu modeller arasında profesyonel ürün diyebileceğimiz bir model. Mikro ısıtma ve Makris teknolojisi ile üretilen saç düzleştiricisinin en çok ilgi gören özelliklerinden biri ise kablosuz olması. 3 saat şarj olduktan sonra uzun süre kablosuz şekilde kullanabileceğiniz saç düzleştirici ile saçlarınız yumuşacık ve parlak bir görünüme kavuşacak. 

3. Remington Protection Saç Şekillendirici 

Önde gelen saç şekillendirici markalarından Remington, maşa ve düzleştirici konusunda oldukça iddialı. Markanın her bütçeye hitap eden birçok modeli bulunuyor ancak en iyi saç şekillendirici listemizde yer almayı en çok hak eden model Protection Shine S2004. Profesyonel saç tasarımcılarının favori ürünlerinden biri olan düzleştirici, saça en az zarar veren teknolojilerden TWF (Teflon Yün Lifle) ile ısı veriyor. Kabarma ve elektriklenmeyi önleyen Tourmaline kaplama ve 60 saniyede hızla ısınması Remington Protection modelinin en çok sevilen özellikleri. Piyasadaki diğer ürünlere göre fiyatı biraz yüksek olsa da bir saç şekillendiriciden tüm beklentilerinizi karşılayacağını söyleyebiliriz. 

4. Loreal Steampod Buharlı Düzleştirici 

Düzleştirici kullandıktan sonra saçların kuruduğu ve zamanla hacmini kaybettiği bilgisini bir kenara bırakalım. Bize tüm bu bildiklerimizi unutturacak harika bir düzleştiriciden bahsetmek istiyoruz. Loreal markasının ürettiği Steampod buharlı düzleştirici, su hazneli bölümü ile daha ilk çıktığı günden beri dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Su doldurulan bölümden sağladığı buhar ile saçınızı düzleştirirken, aynı zamanda kuruluk ve matlık gibi ihtimallerin de önüne geçilmiş oluyor. Loreal’in Steampod buharlı düzleştiricisi ile saçlarınızı şekillendirdiğinizde daha parlak ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. 

5. Wigo 5409E Saç Düzleştirici 

En iyi ve en kaliteli saç şekillendirici listemizde yer alan bir diğer harika ürün ise Wigo markasına ait. İsmi çok fazla duyulmasa da profesyonel saç ürünleri ile piyasanın önemli markalarından biri olan Wigo, nano seramik teknoloji ile üretilen özel kaplamalı saç düzleştiricisi ile beğeni topluyor. Geniş yüzeyi, 1 dakika içinde 200 dereceye kadar ısınması gibi özellikleri ile bilinen Wigo 5409E, ergonomik yapısı sayesinde konforlu kullanım imkânı da sağlıyor. 

Önerilen Yazılar