Düğün Organizasyonu

3 Farklı Kına Gecesi Konsepti

16/04/2020
Bridolog 2 dakikalık okuma
Kına gecesi en eski geleneklerimizden biri. Ancak tabii ki bu geleneği farklı konseptlerle yapmak veya modernleştirmek sizin elinizde. Bu yazımızda size alışılagelmişin dışında 3 farklı kına gecesi konseptinden bahsediyoruz.

Geleneklerimize göre kına gecesi aslında gelinin baba evinden ayrılmadan önce yalnızca kadınların katılmasıyla gelinin evinde yapılan bir organizasyon. Ancak yıllar geçtikçe tabii ki kına gecesinde de gelenekler farklılaşmaya başladı. Artık farklı konseptlerde, temalarda ve modern kına geceleri yapılmakta. Biz de sizlere yardımcı olması için alışılagelmiş roman ve Osmanlı konseptleri dışında 3 farklı yeni kına gecesi konsepti paylaşıyoruz.

kına gecesi konseptleri

İpucu: Hangi konsepti seçerseniz seçin hayalinizdeki gibi bir etkinlik olması için çalışabileceğiniz organizasyon şirketlerine göz atmak için buraya tıklamayı unutmayın!

1. Hint Teması

Kına gecelerinde son zamanlarda en çok rastladığımız konseptlerin başında hint teması geliyor. Günlerce süren, rengarenk Hint düğünlerinden esinlenen bu temada renklere bolca yer veriliyor. Fuşya, pembe, mor, turuncu ve tabii ki altın sarısı en çok kullanılan renklerin başında geliyor. Rengarenk tüllerle yapılan dekorasyonla adeta bir Bollywood film seti yaratmanız mümkün J. Otantik ve mistik ayrıntılara da yer vermeyi unutmayın.

kına gecesi konseptleri

Kına gecesinin esas amacı bolca eğlenmek olduğu için canlı renklerle yapılan dekorlar gecenizle çok uyumlu olacaktır. Ayrıca yine canlı renkte tercih edeceğiniz elbise veya hint temalı bindallıyla da temayı yansıtabilirsiniz.

kına gecesi konseptleri

Hint teması demişken hint kınasını da unutmamak lazım. Farklı şekillerde el üzerine yapılan dövmeler için bir Hint kınacısı tutarak davetlilerinizin istedikleri gibi bir kına tasarıma sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

kına gecesi konseptleri

Son dönemlerde popüler olan bir kına çeşidi de beyaz kına. Eğer kınanızın kahverengi ve oldukça göze çarpan bir model olmasını istemiyorsanız daha zarif bir seçenek olan beyaz kınayı da tercih edebilirsiniz.

kına gecesi konseptleri

Ayrıca eğlenceli Hint müziklerinin de kına gecesiyle çok uyumlu olduğunu söylemeliyiz. Müzik listenize birkaç Hint müziği ekleyerek Hint temanıza daha da belirgin hale getirebilirsiniz.

Davetlilerinize kına hediyeliği olarak ise daha geleneksel olan kına malzemeleri ve özel şablonların olduğu bir kutu veya daha yaratıcı olan özel hazırlanmış sabun veya mum gibi modern hediyelikler de verebilirsiniz. En iyi düğün hediyelikçilerini de buradan görebilirsiniz.

2. Hamamda Kına Gecesi

Gelin hamamı en eski geleneklerden biri. Günümüzde de bu gelenek biraz daha modern haliyle yaygın olarak sürdürülüyor. Gelin hamamında da amaç kız arkadaşlarla ve ailenin kadınlarıyla eğlenmekken neden kına gecesiyle birleştirilmesin :). Ekleyeceğiniz birkaç ayrıntıyla gelin hamamında kına gecenizi gerçekleştirmeniz mümkün.

kına gecesi konseptleri

Hamam dışına ve içerisine ekleyeceğiniz kırmızı ağırlıklı canlı renklerden oluşan ayrıntılarla kına gecesi havası yaratabilirsiniz. Bu konuda zaten kırmızı peştamallar size yardımcı olacaktır :). Ayrıca kırmızı tüller, gül yaprakları ve mumlar kullanarak da daha otantik bir hava yaratabilirsiniz. Tabii kına gecelerinin olmazsa olmazı müzik. Hamamda çalınan müziklerle keyifli anlar yaşayabilir, hatta dansçı bile davet edebilirsiniz.

Hamam sonrası da davetlilerinize hafif yemekler ve meyveler ikram edebilirsiniz. Ayrıca gelin hamamınızı bir SPA içerisinde gerçekleştiriyorsanız kendinizi ve davetlilerinizi şımartarak masaj, sauna, jakuzi gibi olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Son olarak davetlilerinize hediyelik olarak bir hamam paketi hazırlayıp içerisine peştamal, sabun, kese gibi eşyalar koyarak çok hoş bir anı bırakabilirsiniz.

kına gecesi konseptleri

3. Modern Kına Gecesi

Geleneksel kına gecelerindense modern bir şekilde kına gecesi yapmak istiyorsanız bu etkinliği bekarlığa veda partinizle birleştirebilirsiniz! Örneğin bekarlığa veda partiniz için bir havuz partisi veya karaoke gecesi planladıysanız bir bölümünü kına gecesine dönüştürüp, ufak aksesuarlarla kına yakma merasiminin ufak bir versiyonunu düzenleyip keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Farklı bekarlığa veda konseptleri için ise buradan fikir alabilirsiniz.

kına gecesi konseptleri

Ayrıca arkadaşlarınızla birlikte yaratıcı fotoğraflara sahip olmak için farklı aksesuarlar, maskeler ve üzerinde komik yazılar bulunan kartonlar kullanabilirsiniz.

kına gecesi konseptleri

Önerilen Yazılar