Düğün Planlama

Düğününü Erteleyenler İçin Orijinal Düğün Günlerini Kutlamanın 10 Farklı Yolu

09/05/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Maalesef Covid-19 yani corona virüsü sebebiyle birçok düğün ertelenmek zorunda kaldı. Düğün tarihiniz değiştiği için üzülseniz de bu sürecin geçeceğini ve düğünün elbet yapılabileceğini unutmayın. Peki ertelemiş olduğunuz esas düğün gününüz geldiğinde ne yapacaksınız? Düğününüzün başka tarihe alındığını düşünerek üzülmeniz yerine size bugünü özel kılacak farklı fikirlerimiz var!

Corona virüsü sebebiyle düğününü erteleyenlerden olabilirsiniz ancak bu hayatınızın aşkıyla evlenemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Yalnızca düğün tarihinizde bir değişiklik olacak. Bu nedenle fazla üzülmenize ve strese girmenize gerek yok. Mutlaka bu süreç bitecek ve dilediğiniz düğüne kavuşacaksınız. Önemli olan kalpler bir olsun :).

Ertelemiş olduğunuz esas düğün gününüz geldiğinde kendinizi mutsuz hissedebilirsiniz, ancak bu günü eğlenceli ve romantik bir hale getirip, evleneceğiniz kişiyle birlikte ufak kutlamalar yaparak unutamayacağınız bir güne çevirmeniz hiç de zor değil! İşte bu aşamada sizlere düğün gününüzü kutlamanız için bazı önerilerimiz var. Gelin seçeneklerinize birlikte bakalım!

1. Güzel Kıyafetler Giyinin ve Bakım Yapın

Pandemi sürecinde hepimiz evlerde rahat kıyafetlerle, genellikle eşofmanlarla zaman geçirmeye çok alıştık. Bu özel gününüzde güzel kıyafetler giymeniz size kendinizi daha iyi hissettirecektir. Hatta daha önce giymediğiniz ve bu gün için satın alacağınız bir kıyafet de tercih edebilirsiniz.

Corono ertelenen düğün gününü kutlama

Genellikle bakım yapmak da kadınlara kendilerini iyi hissettirir. Bu nedenle esas düğün gününüze cilt bakımınızı yaparak, güzel bir duş alarak, saçlarınızı ve makyajınızı evdeki imkanınız dahilinde yaparak başlayabilirsiniz.

Ayrıca bir önerimiz de saç aksesuarı konusunda! Biliyorsunuz ki artık saç aksesuarı gelinler arasında sıkça kullanılıyor. Siz de bu güne özel olarak incili veya taşlı minimal bir saç aksesuarı sipariş ederek görüntünüzü tamamlayabilirsiniz. Saç aksesuarı firmalarına ise buradan ulaşabilirsiniz!

2. Birbirinize Mektup Yazın

Hem pandemi hem de düğünlerin ertelenmesiyle birlikte sevgilinizle stresli süreçler yaşamış olabilirsiniz, ama bugün her şeyi unutun! Birbirinize önceden hislerinizle ve dileklerinizle ilgili bir mektup yazıp, ertelenen düğün gününüzde birbirinize vererek hem mutlu olabilir hem de aranızdaki bağı bu süreçte kuvvetlendirebilirsiniz :).

Corono ertelenen düğün gününü kutlama

3. Birbirinize Hediye Alın

Anılar her şeyden değerli! Bu günü sonradan size hatırlatması için birbirinize ufak da olsa hediye alabilirsiniz. Artık online olarak neredeyse tüm ürünleri bulmak mümkün. Esas düğün gününüzden önce vereceğiniz siparişlerle birbirinizi mutlu edebilir ve ertelenen düğün gününüzden güzel bir anı bırakabilirsiniz! Ayrıca birbirinize kendi emeğinizle manevi bir hediye de hazırlayabileceğinizi unutmayın.

Corono ertelenen düğün gününü kutlama

4. Pasta ve Çiçek Siparişi Verin

Biliyorsunuz ki pasta ve çiçekler düğünlerin olmazsa olmazı. Önceden düğününüz için pasta siparişi oluşturmuşsanız ve kullanılacak çiçeklere karar vermişseniz aynılarının size yetecek kadarını sipariş ederek düğün gününüzü kutlayabilirsiniz. Bu konuda size sitemizdeki pasta firmaları ve çiçek firmaları yardımcı olacaktır!

Corono ertelenen düğün gününü kutlama

5. Kendi Kokteylinizi Yaratın

Son zamanlarda düğünlerde gelin ve damada özel, onların sevdikleri aromalardan çeşitli kokteyllerin hazırlandığını görüyoruz. Siz de önceden böyle bir kokteyle karar verdiyseniz veya aklınıza gelmediyse neden şimdiden denemiyorsunuz? Kokteyl yapım sitelerinden yapacağınız araştırmalarla malzemeleri alıp, kendinizi şımartabilirsiniz!

Corono ertelenen düğün gününü kutlama

6. Sevdiklerinizle Online Kutlama Yapın

Düğünlerin amaçlarından biri de kuşkusuz sevdiklerimizle bir araya gelip çift için kutlama yapmak. Corona virüsü sebebiyle sevdiklerinizle fiziken bir araya gelemeseniz de online programlarla birçok kişiyi toplayıp, onlardan güzel dileklerini dinleyebilirsiniz. Bu toplu görüşmeler için Zoom, Facetime, Google Hangout gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

7. Romantik Akşam Yemeği Yiyin

Romantik akşam yemeği ertelenen düğün gününüzü kutlamanın en güzel yollarından biri. Kutlama gününüzün öncesinde yapmak istediğiniz, size iyi hissettiren yemeklere karar vererek alışverişinizi tamamlayın. Bugün kendinizi şımartmaya izin verin!

Ardından sevgilinizle mutfağa girerek birlikte yemekleri yapmaya başlayın ve güzel, mum ışıkları da kullanabileceğiniz bir sofra hazırlayın. Unutmayın, bu akşam olumsuzlukları konuşmak yok! Birbirinize olan güzel dileklerinizi, duygularınızı ifade ederek geceyi daha özel kılmak sizin elinizde.

Corono ertelenen düğün gününü kutlama

8. İlk Dansınızı Edin

Neden ilk dansınızı bu akşam etmeyesiniz? Çoğunuz ilk dans müziğini önceden belirlemiş olabilir. Belirlemediyseniz de ortak sevdiğiniz bir şarkıyı açabilir veya sizler için seçtiğimiz ilk dans müziklerine bakabilirsiniz.

Loş ve romantik bir ortamda sevgilinizle dans etmek iyi gelecektir. Hem unutmayın kimse sizi izlemiyor! Bu nedenle herhangi bir koreografiye gerek duymadan dilediğinizce dans edebilirsiniz :).

Corono ertelenen düğün gününü kutlama

9. Fotoğraf Çekmeyi Unutmayın

Düğün gününüz ertelense de esas belirlediğiniz günü size verdiğimiz fikirlerle özel kılarken bolca fotoğraf çekmeyi unutmayın! Evde telefonunuzun zamanlayıcısını ayarlayarak bir sürü fotoğraf çekebilirsiniz ve tabii selfieler de :).

Ayrıca biz bugünü hiç unutmamak adına ufak da olsa bir çekim yaptırmak istiyoruz diyorsanız sosyal mesafeyi ihlal etmeyerek önceden anlaştığınız bir fotoğrafçıyla kısa bir çekim bile gerçekleştirebilirsiniz. Birbirinden profesyonel fotoğrafçılarla iletişime geçmek için ise buraya tıklayabilirsiniz!

Corono ertelenen düğün gününü kutlama

10. Birbirinizden Uzaktaysanız Online Kutlama Yapın

Bazı çiftler maalesef pandemi sürecinde birbirlerinden uzakta kaldı. Eğer düğün gününüzde birlikte olamıyorsanız da yukarıdaki fikirlerden çoğunu online görüntülü konuşarak yapabileceğinizi unutmayın. Fiziken birlikte olmak kadar olmasa da corona virüsü online görüşmelerin de kendimizi iyi hissettirdiğini bize öğretmiş oldu. Bu nedenle teknolojiyi kullanmakta yarar var.

Yine birbirinize mektup yazabilir, hediyeleri birbirinizin adresine gönderebilirsiniz. Ayrıca ayrı ayrı da olsa hoş bir yemek hazırlayıp, sevdiğiniz kıyafetlerinizi giyip ekran karşısında konuşarak yemeğinizi yiyip oldukça güzel bir hatıra yaratabilirsiniz!

Corono ertelenen düğün gününü kutlama

Önerilen Yazılar