Ve Daha Fazlası

Disney Plus En İyi 10 Evlilik Filmi

01/08/2023
Bridolog 5 dakikalık okuma

Aşk dolu bir film akşamı için listelere göz atıyorsanız tam da doğru yerdesiniz! :) Disney Plus’ın birbirinden harika film arşivi ile ister kız gecesinde romantik bir akşam için ister sevgilinize bol mesaj verebileceğiniz bir film gecesi için harika önerilerle geldik! Zamanı geçmeyen dönemin kült aşk filmlerinden mizahi yönüyle kendine hayran bırakan güçlü kadın karakterlere birbirinden güzel romantik komedi filmlerle dolu listemize birlikte göz atalım.  

1- Teklif- 2009 (The Proposal)

en iyi evlilik filmleri

Söz konusu Sandra Bullock ve Ryan Reynolds ise ne olsa izlenir diye düşünenlerdeniz ama bu film gerçekten keyif verecek! :) ABD’de kitap editörlüğü yapan Margaret, bir belge sorunu nedeniyle sınır dışı edileceği ve işinden olacağını öğrendiğinde filmin hikayesi başlıyor! İş yerinde çalışanlarına kök söktüren işkolik Margaret’in sürekli bezdirdiği asistanı Andrew ise onu bu sorundan kurtarabilecek tek kişi. Çalıştığı yayınevindeki işini ve yaşamını korumak için Andrew ile formalite bir nişan yapan Margaret’in yaşadıkları izlemeye değer. 

IMBD: 6,7/10 

2- Tatil Arkadaşları- 2021 (The Vacation Friends)

en iyi evlilik filmleri

Bir düğün ne kadar kaotik bir hale gelebilir ki? Bu sorunun cevabını Tatil Arkadaşları filminde eğlenceli bir seyir ile deneyimlemeniz mümkün. Maceracı ruhlu Ron ve Kyla çifti ile Mexico’ya tatile giden Marcus ve Emily çılgın bir hafta sonrası tüm ağırbaşlılıklarıyla yaşamlarına normal devam edeceklerini düşünürler. Ancak aylar sonra gerçekleşen düğünlerinde davetsiz misafir olarak Ron ve Kyla çiftini görünce işler değişir. Sakin ve ailelerin katılımıyla gerçekleşen bu elit düğün bir anda kaotik bir ortama dönüşebilir. :) 

IMBD: 6,3/10

3- Gelinlerin Savaşı- 2009 (Bride Wars)

en iyi evlilik filmleri

Baş rollerinde Kate Hudson ve Anne Hathaway’in yer aldığı eğlenceli bir romantik komedi filmi ile listemize devam ediyoruz. Çocukluklarından beri sürekli evlenecekleri günün hayalini kuran ve bunu planlayan iki yakın kız arkadaş 26 yaşına geldiklerinde evlilik teklifi alır. İki yakın arkadaşın ikisinin de düğün tarihi aynı gündür. Ancak tek sorun bu değil, Liv ve Emma aynı zamanda New York’un en sevdikleri otelinde aynı salonda evlenmek ister. Tabi ki bu karmaşa ister istemez tatlı bir savaşa sebep olur. Kimin o otelde evleneceğinin savaşını izlemek gerçekten eğlenceli! :) 

IMBD: 5,5/10

4- Pretty Woman- 1990 (Özel Bir Kadın)

en iyi evlilik filmleri

Asla eskimeyecek romantik komedi aşk filmlerinden Pretty Woman kesinlikle listemizde yer almalıydı! İkonik sahnelerinden şarkısına kadar her şeyiyle akıllarda kalan filmin başrollerinin de hakkını vermek gerek. Richard Gere ve Julia Roberts’ı çift olarak izlemek bile bir görsel şölen. Zengin ve gösterişli bir iş adamı olan Edward’ın yolu birçok iş ve sosyal ortam için eskort olarak kiralanan Vivian Ward ile kesiştiğinde hikâyenin derinliği başlıyor. Zor bir seçim gibi görünse de ikisinin birlikte geçirdiği süreç geri dönülemez bir noktaya gelebilir. En iyisi hala izlemediyseniz en kısa sürede bir Pretty Woman gecesi yapın deriz! :)

IMBD: 7,1/10

5- While You Were Sleeping - 1995 (Sen Uyurken)

en iyi evlilik filmleri

Sandra Bullock ve Bill Pullman’ın başrolü paylaştığı 90’ların ikonik aşk filmi Sen Uyurken film gecesi için harika bir tercih! Bekar bir kadın olan Lucy ile oldukça çekici Peter’ın her sabah metroda göz göze gelmesiyle başlayan hikâyede, Lucy, platonik aşığa dönüşür. Yine metroya geldiği bir gün Peter’ın raylara düşmesi ile işler tam tabiriyle raydan çıkar. :) Peter’in komaya girmesi ile hastanede ona bakmaya başlayan Lucy, Peter’i ziyarete gelen ailesine nişanlı olduklarını söyler. Ancak Peter’in erkek kardeşi Jack ortaya çıktığında işler iyice karışır. Çünkü bu ikilinin arasında gelişen duygular gerçek ve güçlüdür. 

IMBD: 6,8/10

6- Enchanted - 2007 (Manhattan'da Sihir)

en iyi evlilik filmleri

Animasyonlarla desteklenen keyifli bir Manhattan müzikalı tadında romantik komedi önerisiyle geldik. Enchanted (Manhattan’da Sihir) peri masalının hayal dünyasından çıkan Giselle için gerçeklerle yüzleşeceği yeni bir hayatı konu alıyor. Gerçek dünyaya düşen Giselle’nin romantizm dolu ruh hali ve sonsuza dek mutluluk kavramının ötesinin de olduğu gerçeğiyle yüzleşmesi onu başka deneyimlere sürüklüyor. 

IMBD: 7,1/10

7- 27 Dresses- 2008 (Benimle Evlenir Misin?)

en iyi evlilik filmleri

Katherine Heigl’in oynadığı her filme başka bir doku kattığı gerçek. 27 Dresses de bu filmlerden biri. Anne Fletcher’in yönetmenliğini üstlendiği film evlilik komedisini tam anlamıyla yansıtıyor. Hayatı boyunca 27 kere arkadaşları için nedimelik görevini üstlenen Jane, kız kardeşinin düğünü için de nedimelik teklifi alır. Seve seve yapacağı bir görev gibi görünse de damadı gördüğünde tüm süreç değişir. Kız kardeşinin evleneceği kişinin eskiden âşık olduğu Kevin olduğunu gören Jane, kendiyle ve geçmişiyle farklı bir mücadele vermek zorunda kalır. 

IMBD: 6,1/10

8- The Parent Trap- 1998 (Komik Tuzak)

en iyi evlilik filmleri

1961 yapımı aynı isimli filmin uyarlaması olan Komik Tuzak, ikiz kız kardeşlerin boşanan ebeveynlerini bir araya getirme sürecini konu alıyor. Anne ve babasının doğumlarından kısa bir süre sonra ayrılmaları nedeniyle yolları ayrı düşen ikiz kardeşler, gittikleri tatilde karşılaşır. Büyük şok yaşayan kardeşler anne ve babalarını merak ettikleri ve vakit geçirmek istedikleri için çözümü yer değiştirmekte bulur. Plan bir süre tam istedikleri gibi gitse de anne ve babalarını bir araya getirmek o kadar kolay olmayacaktır. 

IMBD: 6,6/10

9- The Princess Diaries 2- 2004 (Acemi Prenses 2: Kraliyet Nişanı)

en iyi evlilik filmleri

Acemi Prenses serisi romantik komedi filmler arasında en sevilenleri! :) İlk filmde büyükannesi ile Genovia Sarayı’nda kraliyet yaşamına adapte olan Prenses Mia, 21 yaşına geldiğinde tahtın ele geçirilmesi riskine karşı taç giymesi gerektiğini öğrenir. Ancak sarayın içinde yeni bir kural koyan istemeyen Vikont Mabrey, bu töreni engellemek için prensesin bekar olamayacağını öne sürer ve parlamentoya bekar bir kraliçe olamayacağı konusunda baskı yaparak Mia’nın taç giyme törenini engeller. Çözüm olarak büyükannesi Kraliçe Clarice, Mia’nın uygun bir damat bulması için 30 gün verilmesini ister. Bu süreçte Vikontun yeğeni Nocholas ile yolları kesişen Mia, onun kim olduğunu başta bilmese de bu bir aşka döner. Ancak gerçekler ortaya çıktığında hikâye daha da merak uyandırıcı bir hal alır. :) 

IMBD: 5,8/10 

10- Father of the Bride- 1991 (Gelinin Babası)

en iyi evlilik filmleri

21 yaşındaki Annie evlenmeye karar verir ancak George Banks’ın kızı olduğu için bu konuda seçim yapmak çok da kolay olmaz. Kızına oldukça düşkün olan babası, her ne kadar kızının mutlu olma ihtimaline sevinse de kızından kopmak istemez. Evlenmek isteyen Annie erkek arkadaşı Brian ile bir türlü bir araya gelemez. Kız babası olmanın duygusallığını işleyen bu filmde bir evlilik sürecinin tüm yönlerini görebilirsiniz. :) 

IMBD: 6,5/10 

Film keyfi sonrası dizilere de göz atmak isterseniz Disney Plus dizi önerilerimize de göz atabilirsiniz. :) 

Önerilen Yazılar