Ve Daha Fazlası

Saatlerin Anlamları! Çift ve Tek Saatlerin Anlamları Nelerdir?

14/03/2023
Bridolog 3 dakikalık okuma

Hepimiz gün içerisinde sık sık saate bakıyoruz. Çoğu zaman yalnızca bir rakamı ifade etse de aslında saatlerin anlamı sanıldığından çok daha fazlası. Üstelik saatlerin anlamlarına inanan ve buna dikkat eden insanların sayısı da oldukça fazla. Bu bir batıl inanç gibi düşünülse de birçoğumuz kendini motive edebilmek için saat falı bakıyor ve baktırıyoruz. Saatlerin anlamının her yıl değiştiği söylendiği için saatlerin anlamlarını 2023 yılını baz alınarak incelemek istedik! 

Saatlerin anlamını merak ediyorsanız, okumaya devam edin. Çünkü bu içeriğimizde saatlerin anlamları, çift ve tek saatlerin anlamları hakkında her şeyi ele alacağız.

Çift Saatlerin Anlamı

Saatlerin anlamları pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bir kişinin saatinde akrep ve yelkovanın üst üste gelmesi numerolojik terimler açısından birçok anlama gelebiliyor. Hatta kimine göre çift saatlerin anlamını koruyucu meleklerden gelen bir mesaj olarak yorumlanıyor. Günde 24 kez çift saate, 13 kez de ters saate denk geliriz. Çift saatlerin anlamı tamamen numaralara bağlı. Yani burada numerolojik terimlere hâkim olmak ya da numerolojide rakamların ne ifade ettiğini bilmek gerekiyor.

Tek Saatlerin Anlamı

Çift saatler gibi tek saatlerin de çeşitli anlamları var. Çünkü burada önemli olan şey rakamlar ve rakamların zaman kavramıyla buluşarak ortaya çıkardığı anlamlar. Tek saatlerin anlamını, çift saatler gibi genel anlamda yorumlamak pek mümkün değil. Dolayısıyla her bir saati, rakam olarak kendi içinde değerlendirmek en doğrusu.

saatlerin anlamı

Ters Saatlerin Anlamı

Yukarıda da belirtildiği gibi çift sayılar günde yirmi dört kez, ters sayılar ise günde on üç kez denk geliyor.  Gün içerisinde denk geldiğimiz ters saatler ise şu şekilde: 01.10, 02.20, 03.30, 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 15.51, 20.02, 13.31, 14.41, 21.12, 23.32. Ters saatler kendi içerisinde çeşitli anlamlar barındırıyor.

01:01 Saat Anlamı

01.01 saat anlamı, etrafınızda sizi seven birisinin olduğuna işaret ediyor. Bu kişi gönlünüzdeki kişi olabilir. Yani saatlere ve anlamlarına inanıyorsanız bu saate denk geldiğinizde hayatınızdaki kişinin sizi sevdiğini düşünebilirsiniz!  Ayrıca 01.01 saati, kişinin iş hayatında güçlü bir kimliğe sahip olduğunu da gösteriyor. Hatta iş hayatında önemli terfiler alma gibi olumlu olaylara yorumlanabilir.

09:09 Saat Anlamı

09.09 saat anlamı genellikle iyiye yorulmaz. Bu saat diliminin anlamı kişinin sevdiği kişiye veya iş hayatına dair üzücü haberler alabileceğine işaret edebilir.

11:11 Saat Anlamı

2023 yılına göre 11.11 saat anlamı uzun süredir emek verilen bir işin meyvelerinin alınacağına yorulur. Ayrıca sevdiğiniz tarafından güzel bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. Bu çoğu zaman sevgili tarafından verilecek bir hediyeye yorulabilir.

12:12 Saat Anlamı

12.12 saat anlamı hem iş hem de aşk hayatında yüzünüzün güleceğine yorumlanır. Genellikle pozitif şeyler ifade eden bu rakamlar, ilişkinizin kademe atlayacağına, sevgilinizin ailesiyle tanışacağınıza ve gelecek vadeden planlar yapacağınıza da yorulabilir.

12:21 Saat Anlamı

12.21 saati, numerolojik olarak pek iyiye yorulmaz. Söz konusu rakamlar, maalesef kötü sürprizlerle karşılaşılabileceğini işaret eder. Örneğin iş yerinde ayağınızı kaydırmak isteyenler, karşılıksız aşklar gibi çeşitli olumsuzluklarla karşılaşılabilir.

13:13 Saat Anlamı

13.13 saati genel anlamda pozitif olaylara yorulur. Bu saat dilimi özellikle finansal kaygıların sona ereceğine işaret eder. Bununla birlikte kariyer anlamında basamak atlanacağına, önemli başarılar elde edileceğine, sevgiliyle konuşulacak önemli konular olduğuna yorulabilir.

15:15 Saat Anlamı

15.15 saat anlamı, hayatınızdaki kişiyle olan ilişkinizin sizi olumlu yönde etkileyeceğine ve karşınıza büyük fırsatlar çıkacağına işaret eder. Bunun yanı sıra yakın zamanda tatile gideceğinizin de habercisi olabilir. Ayrıca sevgilinizle aranızdaki bağın güçleneceğini müjdeler.

saatlerin anlamı

16:16 Saat Anlamı

16.16 saat dilimi hem olumlu hem de olumsuz yorumlanabilir. Özellikle iş hayatınızdaki birkaç problem canınızı sıkabilir. Bu saatin bir diğer anlamı, sevgilinizin ya da sevdiğiniz kişinin arkadaşlarına sizden bahsediyor olabileceğidir. Sizinle ilgili iyi şeyler söylediğinden emin olabilirsiniz.

17:17 Saat Anlamı

17.17 saat dilimi, kişinin birtakım zorluklarla karşılaşacağına işaret ediyor. Bu zorluklar dik duruş ve kararlılıkla atlatılabilir. Yine 17.17 saat anlamı sevdiğiniz kişinin size karşı boş olmadığına, duygularınızın karşılıklı olduğuna yorulabilir.

18:18 Saat Anlamı

18.18 saat anlamı kişinin uzun zamandır istediği bir şeyin gerçekleşeceğine yorumlanır. Ayrıca hayatınızdaki ilişkinin sağlamlaşacağına ve sonsuz aşka işaret eder. 

20:20 Saat Anlamı

20.20 saat dilimi, maalesef pek iyi anlamlar taşımıyor. Bu saat dilimi özellikle ilişkiler hakkında ip uçları veriyor. Yakın zamanda ilişkinizin biteceğini, mutluluğun zor olduğunu ve er ya da geç ayrılacağınızı işaret eder.

22:22 Saat Anlamı

22.22 saat anlamı, daha çok kişinin kendisini fark etmesiyle ilgili ipuçları veren bir saat dilimi. 22.22 saati kendi zayıflıklarınızı ve güçlü yönlerinizi fark edeceğinizi işaret ediyor. Aynı zamanda aile, aşk ve iş hayatındaki ilişkilerinizin güçleneceğini gösterir. Bununla birlikte uzun zamandır hoşlandığınız biri varsa beklediğiniz adım gelecek demektir.

23:23 Saat Anlamı

23.23 saat anlamı, genellikle olumlu şeylere işaret ediyor. Özellikle iş ve aşk hayatınızda olumlu gelişmeler sizi bekliyor. Sevdiğiniz kişiyle mutlu bir ilişki, kariyeriniz için güzel bir terfi gibi pozitif gelişmeler yaşanabilir.

Önerilen Yazılar