Gerçek Düğünler

Nil & Yiğit’in Great Gatsby Temalı Düğünü

19/01/2024
Bridolog 3 dakikalık okuma

Bu yazıda sizleri Nil Ataç ve Yiğit Ataç’ın 12.03.2023 tarihinde, Four Seasons Hotel Sultanahmet’in muzzam dokusuyla birleşen ve Great Gatsby temasından detayların hakim olduğu düğününe götürüyoruz. Görkemli kostümleriyle dansçıların ortamı renklendirdiği düğünde Nil de ilk olarak tercih ettiği saten gelinliği ve after party’de giydiği tüy detaylı elbisesiyle göz kamaştırıyor. Gelin bu düğünün tüm detaylarını Nil’den dinleyelim!

Nil merhaba! Biraz geriye gidelim. :) Eşinle ne zaman tanıştığını ve nasıl bir evlilik teklifi aldığını anlatabilir misin?

Eşimle Türkiye’ye iş için geri taşındığım hafta, 2021 Temmuz ayında Bodrum’da, ortak bir arkadaşımız vesilesiyle tanıştırıldık. Sözel olarak ilk haftamızda, yüzüklü resmi olarak ise 1 sene sonrasında, kendi doğum gününde yine Bodrum’da evlilik teklifi etti.

Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün

Gelelim düğününüze. Düğününüz ne zaman, nerede ve kaç kişiyle gerçekleşti?

Düğünümüz 12.03.2023 tarihinde, 200 kişinin katılımıyla, İstanbul'un tarihi yarımadasında yer alan ve şehrin ikonik simgelerinden olan Four Seasons Hotel Sultahmet'te gerçekleşti.

Biraz da düğününüzün teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Dekorasyonda hangi detaylara yer verdiniz? 

Düğünümüzün teması Great Gatsby’di. Cool, siyah beyaz kareli halılar, anne tarafımın Fars adetlerinden aynaları bol tuttuğum bir parti temasında ilerledik. Bu tema seçiminde zamansız ve özgün detaylarla bir atmosfer oluşturma arzusu etkili oldu. Otelin kendine has sarı tonu doğal dekor olduğu için dış alan çekimlerine harika bir katkı sağladı.

Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün
Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün
Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün

Gelinlik hakkında da konuşalım. Nasıl bir gelinlik tercih ettin?

Gelinlik seçerken içinde kendim gibi hissedebileceğim bir gelinlik olmasına dikkat ettim. Saten bence kesinlikle denenmesi gereken bir kumaş. Mutlulukla sarıyor bedeni ve enerjisi güzel.  Gelinliğim Pronovias’tan geri dönüştürülebilir bir gelinlikti. Duvağım ise incili ve uzundu. Vakko ekibine bu döneme beni pamuklar içinde hazırladıkları için teşekkür ederim.

Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün
Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün

Peki saç ve makyaj konusunda tercihin nasıl modeller oldu? 

Düğündeki moduma uygun olsun diyerek saçıma son gün karar verdim. Hem açık hem toplu saç istediğimden nikahta açık, after party’de ise toplu bir model tercih ettim. Erdem Kıramer ekibi bu konuda beni hiç üzmedi.

Makyaja gelince Serhat Şen ile birlikte doğallığı ve aydınlığı ön planda tutmaya özen gösterdik. Sağlıklı bir cilt, makyajın daha iyi oturmasını sağlar; bu sebeple özellikle son ayda cildime özel bir özen gösterdim. Makyaj temizliği ve düzenli bakımların yanı sıra, bol su ve mineralli su içmeye de özen gösterdim. Dudak makyajında, zaten çok beğenerek kullandığım MAC Teddy rujunu dudak kalemiyle birlikte kullandık.

Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün
Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün

Geldik en eğlenceli kısım olan after party’e. Düğünün bu kısmında nasıl bir stil tercih ettin?

After party’de uzun eldivenler, coachella makyajı, Züleyha Kuru tasarımı kısa ve tüylü bir elbise ve Manolo Blahnik’ten incili bir ayakkabı tercih ettim. Kısa bir elbise tercih ettiğim ve ayakkabım görüneceği için bu kısımda rahat ayakkabılardan vazgeçmek zorunda kaldım. :) Dansçıların da kıyafetini bu bölüme özel seçmiştim ve hep beraber balo salonuna giriş yaptık.

Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün
Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün
Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün

Müzik konuşulmazsa olmaz. Düğüne giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğiniz nelerdi?

Ailelerimize ufak bir süpriz yaparak onların sevdiği parçaları seçtik. Nikaha giriş müziği olarak kayınvalidemin çok sevdiği Kumru Ballad çaldı. Haberi yoktu. Pasta kesme şarkımızı ise ablam Ela seçti. Dans şarkımız olarak Andrea Bocelli yorumu ile "Can’t Help Falling in Love"ı seçtik. Müzik konusu çok hassas. Dinamikler yavaştan hızlıya geçiyor ve bu yüzden iyi ayarlamanız gerekiyor. Bizim düğünümüzde ilk olarak canlı müzik grubu ile Deniz Yükseler, sonra DJ Murat Tokuz sahne aldı.

Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün
Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün
Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün

Peki düğününü planlarken bu süreçte en zorlandığınız nokta ne oldu?

Çok güvendiğim bir ekip ile çalıştığımız için bizim için çok keyifli bir süreç oldu. Sabah otele girişimizden itibaren her ikimize de ‘’Four Seasons Meleği’’ verildi ve tüm süreçte her türlü desteği gördük. Örneğin, az su içtiyseniz bunu bile takip edip ellerinde su ile geliyorlar. A’dan Z’ye her şeyimiz düşünülmüştü.

Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün

Son olarak önerilerini alalım. Evlilik hazırlığı yapanlara hangi tavsiyelerde bulunursun?

Tüm sürecin keyifli olması gerektiğini unutmayın! Rahat ve pozitif olursanız süreç herzaman lehinize işler.  Ayrıca düğün sonrası mutlaka balayına gidin. Araya zaman koymayın çünkü gerçekten çok yoruluyorsunuz. Bir de ertesi sabah otelde masaj ayarlamayı unutmayın.

Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün
Nil Ataç Yiğit Ataç Düğün

Künye:

Mekân: Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet
Organizasyon: Dochi Event 
Catering:  Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet
Fotoğraf: S&S Visual Maker
Gelinlik: Pronovias, Vakko
Gelin Ayakkabıları: Manolo Blahnik
Damatlık: Milimetric
After Party Elbisesi: Züleyha Kuru
Düğün Dansı: Hande Kayacık Düğün Dansı

Pasta: Yalçın Köse, Executive Pastry Chef
Saç: Erdem Kıramer
Makyaj: Serhat Şen
Müzik: Deniz Yükseler (Canlı Müzik), Murat Tokuz (DJ)
Ses/Işık: Mix Music

Önerilen Yazılar