Gerçek Düğünler

Sinem & Birce'nin Romantik ve Görkemli Düğünü

09/02/2022
Bridolog 5 dakikalık okuma
Sinem Hayal ve Bircesu Mert Kaya'nın pandemi nedeniyle 4 kere ertelenen ama sonrasında İstanbul Boğazı’na karşı romantik bir organizasyonla gerçekleşen ve tüm beklemeye değen düğünlerini ve hazırlık sürecini Sinem’den dinledik. Sinem’in organizasyon, gelinlik ve saç & makyaj tercihleri size çok ilham verecek, hazırsanız başlayalım!

Sinem ve Birce’nin pastel renklerin ağırlıkta olduğu düğünlerini çok beğenince Sinem’le tüm detayları sizin için konuşalım ve güzel ipuçları alalım istedik! :)

Merhaba Sinem! Eşin Birce’yle tanışmanız nasıl oldu? Evlilik teklifi nasıl oldu?

Birce ile 2016 senesinde staj yaptığımız avukatlık ofisinde tanıştık ve tanışmamızdan kısa bir süre sonra birlikteliğimiz başladı. 

2019 senesinin Ağustos ayında Güney İtalya’yı görmeyi planlıyorduk ancak bir türlü denk getirememiştik, 30 Ağustos 2019 tatilinde Birce sürpriz yaparak Positano’ya bir seyahat planladığını söyledi. Seyahatimizin ikinci gününde öğle yemeği için gittiğimiz Villa Treville adlı otel/restaurantta gerçekten hiç beklemediğim bir anda evlilik teklifi etti. :)

sinem-birce
sinem-birce

Galiba pandemi sebebiyle planları değişenlerdensiniz. Bu süreci biraz anlatabilir misin?

Tabii. :) 12 Ekim 2019’da nişanlandık ve planımız 4 Temmuz 2020 yılında düğünümüzü gerçekleştirmekti. Ancak pandemi sebebiyle düğünümüzü 2021 yılının Eylül ayına ertelemek mecburiyetinde kaldık ve 2020 senesinin Eylül ayında sadece çok yakın arkadaşlarımız ve ailelerimizin katıldığı bir törenle evlendik.

Düğünümüz nikâh tarihimizden 1 yıl sonra 18 Eylül 2021 tarihinde Four Seasons Hotel at the Bosphorus’ta gerçekleşti. 350 davetli ile yola çıkmıştık ancak 415 kişi ile düğünümüzü gerçekleştirdik.

sinem-birce

Biraz da düğününüzün teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Bu temaya nasıl karar verdiniz?

Düğünümde en başından beri pastel ve soft tonların hâkim olmasını istiyordum, organizasyonu planlamaya başladığımız ilk günden beri kafamdaki bahar temalı ve taze görüntüye uygun görselleri biriktirmeye başlamıştım. Bridolog ile bu şekilde tanıştım diyebilirim. :)

Biz KM Events ile çalıştık; dekorasyon konusunda Meltem ve Aybüke Hanım onlara anlatmak istediklerimi kusursuz bir şekilde plana yansıttılar. Benim için düğün demek çiçek demek; dolayısıyla özellikle nikah alanı ve masaların üzerinde davetlilerin içini açacak hem romantik hem de yorucu olmayan bir tasarım tercih ettik.

sinem-birce
sinem-birce
sinem-birce

Gelelim gelinliğine. :) Gelinliğini seçerken nelere dikkat ettin?

Öncelikle gelinliği seçmeden önce –kendimi çok iyi tanıdığım için:)- çok uzun süre ararsam veya çok farklı yere gidersem kararsız kalacağımdan emindim, bu nedenle hiç uzatmadan gidip “mutlaka bakmalıyım” dediğim 2-3 yerden randevu aldım.

Aklımda kesinlikle prenses ve etekleri kat kat olan bir model vardı ancak tabii öyle bir tasarımın mevcut olup olmadığını bile bilmiyorsunuz, tamamen farklı bir modeli de beğenebileceğimi düşünerek kendimi kafamda oluşturduğum görüntüye hiç şartlamadım. Ancak şansıma, Sagaza’da aldığım ilk randevuda hem arzu ettiğim gelinliği hem de after party elbisemi aklımda hiçbir soru işareti kalmadan seçtim.

Zelia ve Yasemin Hanım süreçte çok destek oldular, modelde yapmak istediğim ufak değişiklikleri uygulayarak daha da iyi hissetmemi sağladılar. Belimin ve omuzlarımın ön planda olacağı ama genel olarak yine romantik olacak bir görüntü istiyordum ve bunu gerçekleştirdiğimize inanıyorum.

Bu süreçte tavsiye niteliğinde söyleyebileceğim tek şey, gelinin kendi beğendiği gelinliği seçmesi ve diğer kişilerin fikirlerine çok maruz kalmaması gerekiyor, herkesi aynı anda mutlu etmek çok mümkün değil, o yüzden bu seçimi yaparken mutlaka kendinizi mutlu ettiğinizden emin olun derim.

sinem-birce
sinem-birce
sinem-birce

Peki saç ve makyaj konusunda nasıl seçimler yaptığını öğrenebilir miyiz?

Saçımı Murat Bulut, makyajımı ise Serhat Şen yaptı. İkisinden de çok memnun kaldım.

Murat zaten bence tam bir sanatçı, sürekli tarih değiştirmek mecburiyetinde kaldığımız için aslında Murat ile düğüne 1 ay kala tanıştık ve ne istediğimi ona anlattığımda bu konudaki vizyonumuzun yüzde yüz uyuşuyor olması gerçekten bir şanstı. Saçımı hem açık bırakmak istiyordum, hem de bozulmasın ve önüme gelmesin istiyordum. Ayrıca herhangi bir saç aksesuarı kullanmamak konusunda da çok emindim. Murat’a sadece bunları söyledim diyebilirim ve bu bilgilerle resmen harikalar yarattı.

Serhat Şen ise zaten sektörde kendini yeterince kanıtlamış bir isim, sizin yüzünüze ilk baktığı anda tam bir kararlılıkla nasıl uygulama yapması gerektiğini ve ortaya ne çıkarabileceğini bence görebiliyor. Bu sebeple yorucu olmadan, pratik ve profesyonelce uygulamasını gerçekleştiriyor. Yaz sonu olduğu ve aynı zamanda esmer olduğum için sadece yine hafif tonlarda bir uygulama tercih ettim, tazelemesi de kolay oldu diyebilirim. :)

sinem-birce

Müzik konusunda tercihleriniz nasıl oldu?

Eşim de ben de güncel ve popüler parçalardan daha çok nostaljik ve biraz daha eskinin hit şarkılarının fanıyız diyebilirim. Tercihlerimiz de bu doğrultuda oldu.

İlk dans şarkımız Nat King Cole’dan “LOVE”dı. Hem romantik, hem çok anlamlı hem de bir klasik olduğunu düşünüyorum, ilk dansımız ile de çok uyumluydu. (Dans kursu: Hande Kayacık) Biz nikah çıkışında ve merdivenlerden inerken ayrı giriş müzikleri kullandık; nikah için Stevie Wonder’dan “Signed, Sealed, Delivered (I’m Yours)", merdivenlerden inişte ise Barry White’ın “You’re the First, The Last, My Everything” parçalarını seçtik. Pasta için daha farklı bir tercih yaparak yine özlemli ama modern bir yorum olduğunu düşündüğümüz Ajda Pekkan’ın “Sana Bana Yeter” parçasının Discolog versiyonunu seçtik. İnsanların da eşlik edebileceği güzel bir tercih oldu.

sinem-birce
sinem-birce

Davetlilerinize düğün hediyelikleri verdiniz mi?

Davetlilere düğün hediyesi/nikâh şekeri olarak pleksi küçük kare kutuların içinde gümüş rengi badem şekeri ve fıstıklı makaron verdik, kutuların üzerinde ise keten kurdele ve eşimle isimlerimizin baş harflerinden oluşan bir mühür vardı. Hediyeleri Bonbonelle’den seçtim.

Düğününüzü planlarken bu süreçte en zorlandığınız nokta ne oldu?

Kesinlikle davetli listesi hazırlamak ve oturma düzenini oluşturmak en zoru! Hem sosyal ilişkileri gözetmek gerekiyor, hem samimiyet ve yaş skalasını hem de masaların konumlarını. Ve sürekli son dakikada eklenip çıkan davetlilerin olması da oluşum sürecini etkilediği için bir türlü bitiremiyorsunuz. En azından biz son dakikaya kadar bitiremedik. :)

sinem-birce

Evlilik hazırlığı yapanlara nasıl bir tavsiyede bulunursun?

Naçizane ama bence en önemlisi bunun bir kutlama olduğunu ve o günün sevgiyi, birlikteliği ve mutluluğu sembolize edeceğini unutmayarak, oluşabilecek her olumsuzlukta surat asmayarak ve herkesten önce eşlerin birbirleri ile iletişim kurarak tamamlanması gereken bir süreç olduğunu düşünüyorum.

sinem-birce

Düğününüzü planlarken Bridolog’dan yararlandın mı?

Evet tabii ki! Az önce bahsetmiştim ama özellikle dekorasyon konusundaki fikirlerimin büyük bir çoğunluğunu Bridolog’un yapmış olduğu paylaşımlardan edindim. Tam bir yol gösterici oldu benim için.

sinem-birce

Künye:

 • Mekân: Four Seasons Hotel at The Bosphorus
 • Organizasyon: KM Events
 • Catering:  KM EventsFotoğraf: Click34
 • Gelinlik: Sagaza
 • Gelin Ayakkabıları: Divan Ayakkabı, Aquazzurra
 • Evden Çıkış Elbisesi: Vakko Wedding
 • After Party Elbisesi: Sagaza
 • Gelin Sabahlığı: House of Silk
 • Saç: Murat Bulut
 • Makyaj: Serhat Şen
 • Damatlık: Damat
 • Damat Ayakkabıları: Damat
 • Davetiye: Yasemin Soykan
 • Hediyelik: Bonbonelle
 • Pasta: Four Seasons Hotel at The Bosphorus
 • Müzik: Barbaros, DJ Emin, Federiko-Andy Cano
 • Dans Kursu: Hande Kayacık Düğün Dansı
 • Ses/Işık: Staras Wedding Productions

Önerilen Yazılar