Gerçek Düğünler

Naz & Hakan'ın Siyah-Beyaz Ağırlıklı Düğünü

30/09/2021
Bridolog 5 dakikalık okuma
Siyah, beyaz ve bej renk skalasıyla, beyaz çiçekler ve yukarıdan sarkan yapraklarla oldukça modern ve şık bir düğüne gidiyoruz. Naz Bökeer & Hakan Çetinkaya’nın 11 Temmuz’da Çubuklu 29’da gerçekleşen düğünü her ayrıntısıyla çok hoş görünüyor. Biz de gelinlik seçiminden, dekorasyon ayrıntılarına kadar birçok aşamayı Naz’a sorduk. Hazırsanız başlayalım!
Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Merhaba Naz! Öncelikle Hakan'la ne zaman tanıştığını ve nasıl bir evlilik teklifi aldığını öğrenebilir miyiz? 

Hakan’la üniversiteden tanışıyoruz, ikimiz de Sabancı Üniversitesi'nde okuduk. 2017 yılında ilişkimiz başladı. 2020 yılı Temmuz ayında evlilik teklifi aldım. Aslında Hakan evlilik teklifini hem çok beklediğim hem de hiç beklemediğim bir anda yaptı.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

2020 yazı Çeşme’deki yazlığımızda nişan yapmak istiyorduk. Evlilik teklifi gelmeden önce nişanımızı o yaz yapacağımız belliydi yani ama biz bunları konuşurken bir türlü evlilik teklifi gelmiyordu. :) Ben o yazımı Çeşme’de geçirmiştim, Hakan İstanbul’daydı. Bir hafta sonu kalabalık arkadaş grubumuzla Çeşme’ye tatile geldi. Tatilin sonunda ben de onlarla İstanbul’a dönecektim. Son anda ben dönmek istemiyorum Çeşme’de kalacağım dedim. Ben öyle deyince Hakan çok bozuldu. Durumu o kadar abarttı ki, herhalde bana İstanbul’da teklif edecek ben en iyisi döneyim diye düşündüm.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Bir akşam Çeşme’de kalabalık bir grup yemeğe gittik. Yemeğin sonunda Hakan herkesin ortasına geçip beni yanına çekti ve benimle ilgili konuşma yapmaya başladı. Benim o sırada aklımdan hiç evlilik teklifi falan geçmiyor. Hatta niye böyle bir konuşma yapıyor insanlar evlilik teklif edeceğini zannedecek diye utanıyorum. :) Sonra herkes telefonunu çıkartıp video çekmeye başladı. Niye video çekiyorsunuz diye soruyorum ben de herkese. O kadar konuşma yaptı, ben evlilik teklifi konuşması yaptığını yüzüğü gördüğümde anladım, gerçekten o sırada hiç beklemiyordum. :)

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Sonra öğrendim ki gerçekten teklifi İstanbul’da yapmayı düşünüyormuş. Yüzüğü yanında Çeşme’ye bile getirmemiş. Benim İstanbul’a dönmeyeceğimi anlayınca teklif günü İstanbul’dan Çeşme'ye gelen arkadaşımıza yüzüğü kargolatmış ve o gün yüzük o arkadaşımızla İstanbul’dan gelmiş.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Düğününüz ne zaman, nerede ve kaç kişiyle gerçekleşti?

Düğünümüz 11 Temmuz 2021 tarihinde Çubuklu 29’da gerçekleşti. 260 kişilik bir düğündü.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Biraz da düğününüzün teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Bu temaya nasıl karar verdin?

Düğünümüzü ilk planlamaya başladığımızda aklımızda sadece Çubuklu 29 vardı. İlk olarak mekanı kesinleştirdik. Daha sonra İnstagram’dan beğendiğim birkaç organizasyon firmasını araştırdım. S Design & Events tarzını kendime en yakın gördüğüm organizasyon şirketiydi ve başka hiçbir şirketle görüşmeden Seda ile tek bir online görüşmede kararımızı verdik. Tarzlarını ve işlerini çok beğendiğim için her şeyi onlara bırakmak istedim. Tek istediğim şık, asil ve yeşilliklerin olduğu bir temada düğün yapmaktı.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün
Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Bence organizasyon şirketi seçerken en önemli şeylerden biri tarz olarak kendine en yakını seçmek çünkü düğünü planlarken aynı bakış açısıyla bakmak gerekli. Hem gelin ve damat için hem de organizasyon firması için karşılıklı tarz ve kafa uyuşması çok önemli.  Onlara güvenmek ve işe çok müdahil olmadan onlara rahat hareket edebilecekleri bir alan bırakmak.  Bu şekilde firma da organizasyonu daha çok benimsiyor ve üstleniyor diye düşünüyorum.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün
Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Firma ile ilk yüz yüze görüşmemizde bize hazırladıkları mood board’u gösterdiler. Siyah, beyaz ve bejlerin olduğu, Çubuklu 29’un ambiyansı ve dekorasyonuyla tam bir uyum yakalayan renklerdi. Bence zaten Çubuklu 29 arkasındaki ormanın yeşilliğiyle, mekanın kendi atmosferiyle ve denizin maviliğiyle estetik olarak göze çok hitap eden bir mekan. Bir de S Design & Events kendi dokunuşlarını katınca her şey çok güzel oldu ve çok içimize sindi. O gün mood board’da hazırladıkları her şey düğün günü dekorasyon içerisinde de vardı. Sade olduğu kadar gösterişli ve samimi bir dekorasyondu.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün
Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün
Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Gelinliğini seçerken nelere dikkat ettiniz?

Aslında aklımda çok başka bir şey vardı. Kesinlikle kare yaka ve taşlı bir gelinlik istiyorum diye girmiştim Vakko Wedding’e. İlk gezdiğimde 8-9 tane gelinlik seçtim denemek için. Vakko’da bana yardımcı olan hanımefendi ilk denediğin gelinlik çok önemlidir, genelde herkes ilk denediğini alır dedi. Ben yine de çok önemsemeden aralarından birini seçtim. Ama gerçekten de öyle oldu, gelinliğim ilk denediğim gelinlikti.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Ve sonra denediğim hiçbir gelinlik kendi gelinliğimle hissettiğim duyguyu hissettirmedi. Tabii biz biraz gelinliği değiştirdik. Aslında gelinliğim markası Milla Nova ama gelinliğimin kolları Pronovias marka bir gelinliğin kollarıydı. Gelinliğimin kendinden uzanan kolları vardı. O kolları gelinliğin üstüne diktirdik ve Pronovias gelinliğin kollarıyla Milla Nova gelinliği birleştirdik. Bence çok da güzel oldu.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Tanıdığım tanımadığım birçok kişiden gelinliğimle alakalı çok güzel şeyler duydum. İçinde kendimi çok rahat hissettim. Uzun bir kuyruğum vardı ilk dansı yaparken ve masaları dolaşırken ayağıma dolanmaması için de gelinliğin kuyruğunu toplamak için arkasına kopça diktirdim. Saat 10 gibi de after party elbisemi giydim.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Peki saç ve makyaj konusunda nasıl seçimler yaptın?

Saçımı Can Şengül, makyajımı da Ali Rıza Özdemir yaptı. Saçlarım açık bırakmak istiyordum. Dalgalı saç görüntüsünü de çok beğendiğim için ve daha hacimli gözükmesi için dalgalı bir saç yaptık.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Gelinliğimi ilk denediğimde taşlı bir taç takmıştım ve o an herkes kesinlikle taç takmam gerektiğine karar vermişti. Gelinliğimin kumaşı sade bir kumaş olduğu için de ben de taşlı bir taş takarak ışıltı katmak istedim. :) Makyajım da abartısız, çok güzel bir makyajdı. Kirpik bile takmadan bu kadar güzel bir iş çıkarttı Ali Rıza Özdemir.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Müzik konusuna geçelim. Sizin düğüne giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğiniz nelerdi? Müzik olarak nasıl bir akış izlediniz?

Müzik konusu bizim çok da kafa yormadığımız bir konu oldu aslında. Düğüne çok yakın bir zamanda sahne kurmaya ve Purple Hand Band’in çıkmasına karar verdik. Nikahtan hemen sonra Purple Hand Band sahne aldı ve daha sonra DJ performansı devam etti.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün
Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Hakan kendisiyle Spotify listesini paylaştı tarzımızı anlaması için, onun dışında her şeyi Turgay Bey’ e bıraktık. Giriş müziğimizi Turgay Bey kendi yapmıştı o yüzden adını hiçbir yerde bulamadım ama çok güzel bir müzikti. İlk dansımızı ikimiz için de bir anlam ifade eden bizden bir şarkı ile yapmak istedik ve Yaşar-Benim Bütün Rüyalarım Seninle şarkısıyla dans ettik. Pasta müziğimizi ise seçmemiştik ve ne çalıyordu inanın hatırlamıyorum. :) 

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Düğününüzü planlarken bu süreçte en zorlandığın nokta ne oldu?

Pandemi koşullarında evlenen herkes gibi bizi de en zorlayan şey belirsizlikti. Her şeyi 19 Haziran’a göre planlarken düğün yasağının kalkmayacağını düşünerek düğünümüzü 11 Temmuz’a erteledik. Onun dışında hem ikimiz de hafta içi çalıştığımız için hem de hafta sonu sürekli dışarı çıkma yasakları olduğu için zamansızlık bizi çok zorladı. Düğüne kadarki 2 ayımın her günü tek tek planlıydı.

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Düğün hazırlığı yaparken Bridolog sana nasıl yardımcı oldu?

Zaten düğün araştırması yapmaya başladığımda her konuda karşıma Bridolog çıktı. Organizasyon şirketi, düğün tema fikirleri, gelinlik bakarken Bridolog çok yardımcı oldu. Onun dışında sitedeki araçlardan yapılacaklar listesi ve oturma düzeni planlayıcısından da faydalandım. :)

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Son olarak düğün hazırlığı yapanlara nasıl bir tavsiyede bulunursunuz?

Biraz önce de dediğim gibi sonuna kadar güvenebileceğiniz, tarzınıza en yakın bulduğunuz firmalarla çalışın ve düğününüzü onlara emanet edin. Her şeyi kendiniz yapmaya çalışmayın ve çevrenizdekilerin size yardım etmelerine izin verin.  

Naz Bökeer ve Hakan Çetinkaya düğün

Künye:

Mekân: Çubuklu 29
Organizasyon: S Design & Events
Fotoğraf: S&S Visual Maker
Gelinlik: Milla Nova
Gelin Ayakkabıları:  Divanni
Damatlık: Hugo Boss
Evden Çıkış Elbisesi: Zara
After Party Elbisesi: Norina
Pasta:  Çubuklu 29
Saç: Can Şengül
Makyaj: Ali Rıza Özdemir
Müzik: Turgay Temeroğlu, Purple Hand Band
Ses/Işık: Ego Wedding

Önerilen Yazılar